AWECO Polska Appliance zaktualizowało oprogramowanie Infor LN do najnowszej wersji w dziewięć miesięcy

Producent w branży AGD, motoryzacji i klimatyzacji inwestuje w Infor LN 10.5

Warszawa – 31 lipca 2018 – Infor, jeden z czołowych dostawców aplikacji biznesowych specjalizowanych dla poszczególnych branż i przeznaczonych do działania w chmurze, poinformował o pomyślnym zakończeniu migracji AWECO Polska Appliance do najnowszej wersji systemu Infor LN. W 9-miesięcznym projekcie uczestniczył kilkunastoosobowy zespół ze strony AWECO oraz S&T, partnera Infor. AWECO zatrudnia w Polsce 930 osób. Wytwarza części do zmywarek, pralek, ekspresów do kawy oraz pojazdów.

Aktualizacja otwiera AWECO drogę do optymalizacji biznesu możliwej dzięki nowym, innowacyjnym funkcjom LN dla logistyki oraz w innych obszarach funkcjonowania przedsiębiorstwa. System oferuje m.in. dostęp do najnowszych zdobyczy analityki dostosowanej do potrzeb przemysłu. Pakiet wykorzystuje także Infor ION® i Infor Ming.le™, specjalnie zaprojektowane middleware oraz silnik wspierający narzędzia społecznościowe, ułatwiający komunikację między wewnętrznymi i zewnętrznymi klientami oraz dostawcami. Jednocześnie nowy interfejs oraz ujednolicenie oprogramowania pozwoli podnieść poziom bezpieczeństwa przechowywanych danych zgodnie ze standardami branżowymi i wymogami prawa.

Z migracją wiązało się wdrożenie funkcjonalności polskiej lokalizacji Infor LN, dostępnej obecnie na standardowym poziomie Infor LN, co umożliwia znacznie łatwiejsze wdrożenie Infor LN w firmach międzynarodowych działających w Polsce i polskich z oddziałami zagranicznymi. Przygotowanie do projektu objęło szczegółową ewidencję rozwiązań wykorzystywanych dotychczas w AWECO i ich analizę przez S&T pod kątem możliwości wykorzystania standardowych funkcjonalności nowego systemu.

Znaczne ograniczenie liczby modyfikacji systemowych zapewniło wygodę obsługi i utrzymania oprogramowania. W samym tylko obszarze finansów liczbę 214 tworzonych wewnętrznie aplikacji i systemów zredukowano do jedynie 19. W zamian uruchomiono standardowe funkcjonalności Infor LN, takie jak elastyczne raportowanie, usprawnienia w sposobie ewidencji wyciągów bankowych.

Z punktu widzenia działu IT migracja pozwoliła nam usystematyzować modyfikacje systemowe i zrewidować wymagania użytkowników. Jednocześnie, przy okazji migracji, udało się wdrożyć lub zaplanować szereg nowych procesów i wyeliminować większość rozwiązań rozwijanych we własnym zakresie, m.in. służących do importu danych” – mówi Dawid Dudek, Kierownik IT w AWECO.

Dzięki dobrze przygotowanej i przeprowadzonej migracji do Infor LN 10.5 AWECO znacząco uprościło administrację systemem. Poprzez połączenie Infor LN z polską lokalizacją firma znacznie usprawniła obsługę wymagań prawnych. Wdrożone rozwiązanie ujednolica procedury, reguły biznesowe oraz sprawozdawczość finansową na poziomie całej grupy SANHUA AWECO. Dodatkowo, wspólny centralny system i mniejszy zespół obsługujący administrację ułatwiają zarządzanie aplikacją, co także obniża koszty eksploatacji. Polska była jednym z sześciu krajów (Austria, Chiny, Hiszpania, Niemcy, Turcja), w których przeprowadzono migrację do najnowszej wersji systemu. Projekt zrealizowano w dziewięć miesięcy.

Informacje o Infor LN 10.5
Infor LN 10.5 zawiera funkcje dedykowane dla przemysłu. Rozwiązanie wyposażone zostało w łatwy w obsłudze i funkcjonalny interfejs użytkownika. System oferuje również dostęp do najnowszych zdobyczy analityki dostosowanej do potrzeb branż przemysłowych. Pakiet wykorzystuje Infor ION® i Infor Ming.le™, specjalnie zaprojektowane middleware oraz silnik wspierający narzędzia społecznościowe, ułatwiający komunikację między wewnętrznymi i zewnętrznymi klientami oraz dostawcami. Udoskonalenia te wspierają funkcjonowanie przedsiębiorstw na rynku globalnym pozwalając użytkownikom na dostęp do danych w czasie rzeczywistym w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca. Dzięki hostowaniu rozwiązania w chmurze, na platformie Amazon Web Services Infor LN pozwala obniżyć całkowity koszt posiadania systemu (TCO) w modelu płatności opartym na miesięcznej subskrypcji, bez konieczności zakupu dodatkowych serwerów i sprzętu.

O AWECO
AWECO Polska Appliance jest spółką grupy SANUHA AWECO, dla której pracuje blisko 1500 osób w Europie i w Chinach. Grupa należy do SANHUA Holding liczącej 20 000 pracowników, lidera w zakresie technologii oraz rozwiązań systemowych dla branży AGD, motoryzacji i klimatyzacji. Firma wytwarza części do zmywarek, pralek, ekspresów do kawy oraz pojazdów. Systemy produkowane przez AWECO są kluczowymi elementami w wielu urządzeniach gospodarstwa domowego i klimatyzatorach, jak również znajdują się w co drugim nowo wyprodukowanym samochodzie na świecie.
Firma AWECO powstała w 1960 r. W 2004 r. otworzyła zakład produkcyjny w Szanghaju, a dwa lata później – w Tychach. W 2013 r. AWECO zostało przejęte przez
chińską grupę SANHUA.

O S&T Services Polska
S&T Services Polska jest polskim oddziałem Grupy S&T AG, największej w naszym regionie Europy firmy konsultingowej. Przedsiębiorstwo to oferuje usługi konsultingowe, outsourcing, projektowanie i wdrażanie systemów informatycznych oraz całodobowe wsparcie, dostosowane do wymagań klientów z sektorów: bankowości, administracji publicznej, handlu detalicznego, energetyki i przemysłu. S&T jest największym, najstarszym i najbardziej doświadczonym partnerem Infor LN/BAAN w Polsce, opiekującym się 100 firmami używającymi systemów LN/BAAN. Jakość świadczonych usług potwierdza certyfikat ISO 9001:2009. Zespół S&T w Polsce liczy ponad 380 osób, biura znajdują się w 13 miastach, a sieć serwisowa obejmuje cały kraj w trybie 24/7/365. www.snt.pl

O Infor
Infor tworzy specjalizowane branżowo oprogramowanie dla biznesu udostępniane m.in. w technologii cloud. Firma zatrudnia 16 500 pracowników, obsługuje 90 000 klientów w ponad 170 krajach. Rozwiązania Infor są tworzone z myślą o rozwoju. Więcej informacji na stronie www.infor.com

Więcej informacji:

Zofia Bielska, Omega Communication, +48 22 854 16 34, zbielska@communication.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*