Thoma Bravo inwestuje w zakup QAD Inc. 2 miliardy dolarów

Rozpoczyna się nowy, ekscytujący okres rozwoju dla firmy QAD Inc. i wyłącznego dystrybutora oprogramowania QAD w Polsce – firmy DSR S.A. QAD zawarło ostateczną umowę zakupu swoich akcji przez Thoma Bravo, wiodącą firmę inwestycyjną typu private equity, skoncentrowaną na sektorze oprogramowania i usług opartych na nowoczesnych technologiach. Zgodnie z warunkami umowy, akcjonariusze QAD otrzymają w gotówce 87,50 USD za akcję zwykłą klasy A lub akcję zwykłą klasy B. Cena transakcyjna jest więc prawie o 20% wyższa niż cena rynkowa na giełdzie NASDAQ sprzed ogłoszenia informacji o transakcji (z piątku, 25 czerwca), która wynosiła 72,90 USD. Oznacza to docenienie przez inwestora pozycji rynkowej i możliwości dalszego rozwoju pakietu oprogramowania dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Zespół Thoma Bravo posiada również głębokie zrozumienie branży oprogramowania i bardzo udaną historię współpracy z podobnymi do QAD, nastawionymi na wzrost, innowacyjnymi firmami (m.in. Qlik). Dzięki tej transakcji QAD  zyska większą elastyczność i zasoby do inwestowania w nowe możliwości rozwoju i nadal będzie pomagać swoim klientom odnosić sukcesy na bardzo konkurencyjnym rynku firm produkcyjnych.

 

Po zakończeniu transakcji , co jest planowane na  czwarty kwartał 2021 roku, QAD stanie się firmą prywatną. Zdecydowanie zwiększą się możliwości dalszego inwestowania w rozwój i wdrażanie oprogramowania do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) oraz powiązanego oprogramowania dla firm produkcyjnych na całym świecie. Anton Chilton będzie nadal kierował QAD jako CEO, a spółka zachowa swoją siedzibę w Santa Barbara w Kalifornii.

 

Dzisiejsze ogłoszenie, które jest kulminacją kompleksowego procesu, stanowi doskonałą okazję do budowania na imponującym dziedzictwie QAD, przy jednoczesnej maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy, powiedział Anton Chilton.

 

„Thoma Bravo głęboko docenia światowej klasy zespół, reputację i portfolio, które zbudowaliśmy w QAD, a dzięki ich silnemu wsparciu możemy teraz przenieść naszą firmę na kolejny poziom. Jako prywatna firma należąca do Thoma Bravo, będziemy mieli większą elastyczność, skupienie i zasoby do inwestowania w – i kapitalizowania – naszych możliwości rozwoju i pomagania naszym klientom skutecznie działać w coraz bardziej dynamicznym środowisku produkcyjnym”. – dodał Chilton.

 

W ciągu ostatnich czterech dekad rozwinęliśmy QAD z lokalnego, jednoosobowego start-up’u do wiodącego, zaufanego, globalnego dostawcy rozwiązań ERP. Dziś rozpoczynamy kolejny rozdział naszego rozwoju – powiedziała założycielka i prezes QAD – Pamela Lopker.

 

„Od czasu założenia QAD w 1979 roku, nasi klienci, nasza technologia i przemysł produkcyjny znacznie się rozwinęły – i na każdym kroku firma QAD szybko się dostosowywała, aby utrzymać i zbudować pozycję lidera. Producenci stoją przed coraz większymi wyzwaniami i cieszymy się, że nasi klienci na całym świecie mogą polegać na rozwiązaniach QAD nowej generacji, aby dotrzymać kroku pojawiającym się wyzwaniom  biznesu produkcyjnego. Dzięki temu partnerstwu, będziemy mieli jeszcze większe możliwości do budowania nowych rozwiązań na naszych silnych fundamentach i uatrakcyjniania naszej oferty” – skomentowała Lopker.

 

Przez ponad dekadę podziwialiśmy unikalną wiedzę i doświadczenie QAD w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań zorientowanych na potrzeby producentów, powiedział Scott Crabill, Partner Zarządzający w Thoma Bravo. „Ponieważ tempo zmian nadal przyspiesza, a łańcuchy dostaw stają się coraz bardziej złożone, jesteśmy zobowiązani do wspierania QAD w realizacji jej wizji i zapewnienia, że spółka jest dobrze przygotowana do dalszego poszerzania swojego zasięgu oraz portfolio. Cieszymy się na współpracę z Antonem Chiltonem i jego zespołem w celu ugruntowania pozycji spółki, jako inteligentnego, sprawnego i innowacyjnego partnera dla wymagających szybkiej adaptacji do nowych wyzwań przedsiębiorstw produkcyjnych”.

 

Peter Stefanski, Dyrektor w Thoma Bravo, dodał: Thoma Bravo ma duże doświadczenie w pomaganiu firmom tworzącym oprogramowanie dla przedsiębiorstw w ewolucji ich platform, aby sprostać potrzebom klientów i jesteśmy podekscytowani przyszłością QAD, biorąc pod uwagę jej wyjątkowe fundamenty i historię. „Będziemy chcieli wykorzystać nasze głębokie doświadczenie w dziedzinie oprogramowania, aby wesprzeć utalentowany zespół firmy w dalszej podróży w kierunku SaaS i napędzać zrównoważony, długoterminowy wzrost zarówno organicznie, jak i poprzez fuzje i przejęcia”.

 


 

O QAD:

QAD Inc. jest wiodącym dostawcą rozwiązań nowej generacji w zakresie produkcji i łańcucha dostaw w chmurze. Producenci stoją w obliczu coraz większych zakłóceń spowodowanych przez innowacje napędzane technologią i zmieniające się preferencje konsumentów. Aby przetrwać i rozwijać się, producenci muszą być w stanie wprowadzać innowacje i zmieniać modele biznesowe z niespotykaną dotąd prędkością. QAD nazywa te firmy Adaptacyjnymi Przedsiębiorstwami Produkcyjnymi. Rozwiązania QAD pomagają klientom z branży motoryzacyjnej, medycznej i farmaceutycznej, wyrobów konsumenckich, żywności i napojów, zaawansowanych technologii i wyrobów dla przemysłu szybko dostosować się do zmian i wprowadzać innowacje w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej. Założona w 1979 roku i mająca siedzibę główną w Santa Barbara w Kalifornii, QAD posiada 30 biur na całym świecie. Ponad 2,000 firm produkcyjnych wdrożyło rozwiązania QAD. W Polsce z oprogramowania QAD dla produkcji korzystają na co dzień m.in.: Biazet, Bizon, Cykoria, Dobrowolscy, Farm Frites Poland, FoodCare, Jamar, Kelvion, Millano, Panasonic Energy Poland, Termet, Wagony Świdnica, Wielton. Więcej informacji o firmie QAD można znaleźć na stronie www.qad.com.

„QAD” jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy QAD Inc. Wszystkie inne produkty lub nazwy firm zawarte w niniejszym dokumencie mogą być znakami towarowymi ich właścicieli.

 

O Thoma Bravo:

Thoma Bravo jest jedną z największych firm private equity na świecie, z ponad 78 miliardami dolarów w aktywach pod zarządzaniem na dzień 31 marca 2021 roku. Firma inwestuje w nastawione na wzrost, innowacyjne firmy działające w sektorach oprogramowania i technologii. Wykorzystując głęboką znajomość sektora oraz sprawdzone możliwości strategiczne i operacyjne, Thoma Bravo współpracuje ze swoimi spółkami portfelowymi w zakresie wdrażania najlepszych praktyk operacyjnych, realizacji inicjatyw rozwojowych oraz akwizycji mających na celu zwiększenie przychodów i zysków. W ciągu ostatnich 20 lat firma przejęła ponad 300 spółek o wartości ponad 85 miliardów dolarów. Firma posiada biura w Chicago, Miami i San Francisco. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.thomabravo.com

 

O DSR:

DSR S.A. od ponad 15 lat jest dostawcą rozwiązań informatycznych i usług doradczych zwiększających efektywność działania przedsiębiorstw z sektora produkcyjnego. Firma łączy głęboką znajomość potrzeb polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw z ekspercką wiedzą na temat wykorzystania narzędzi IT, wspierających procesy wytwórcze i dystrybucyjne. Zespół DSR zrealizował kilkaset projektów wdrożenia systemów informatycznych m.in. w branżach: spożywczej, chemicznej i farmaceutycznej, motoryzacyjnej, wyrobów metalowych, elektronicznej i elektrotechnicznej oraz wyrobów konsumenckich. Firma DSR tworzy jedno z największych centrów kompetencyjnych oferujących rozwiązania IT dla przemysłu w Polsce.

DSR 4FACTORY jest unikalnym pakietem oprogramowania wspierającego zarządzanie produkcją stanowiącym efektywne wsparcie w obniżeniu kosztów produkcyjnych oraz zwiększeniu produktywności. Rozwiązania DSR 4FACTORY umożliwiają szybką analizę dostępności zasobów i lepszą organizację pracy oraz sprawne harmonogramowanie i planowanie produkcji. Pomagają także w efektywny sposób wykorzystać zasoby firmy, między innymi dzięki ocenie rzeczywistego wykorzystania maszyn oraz czasu pracy specjalistów. Ponadto umożliwiają usprawnienie procesów produkcyjnych, dając faktyczny obraz kluczowych wskaźników efektywności produkcji.

Rozwiązania DSR 4FACTORY są niezbędnym elementem cyfrowej transformacji przedsiębiorstw produkcyjnych na drodze do Przemysłu 4.0. Więcej na www.dsr.com.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*