Adaptive Applications w czasach szybkich zmian na świecie

Firma konsultingowa K. Liu & Company LLC z Los Angeles (Kalifornia, USA), doradzająca firmom produkcyjnym m.in. w zakresie wyboru systemów informatycznych, wzięła udział w majowej konferencji QAD Explore 2019. Podobnie do innych wydarzeń, w których mieli okazję brać udział w ostatnim czasie, również i na tej konferencji kluczowym tematem była konieczność szybkiego reagowania firm produkcyjnych na duże zmiany zachodzące obecnie na rynku. Niestety, przestarzałe systemy ERP nie nadążają za tymi zmianami. Każdy, kto ma doświadczenie we wdrażaniu systemów ERP lub słyszał narzekania zespołów zarządzających na wyzwania, jakie stawiają przed nimi takie przedsięwzięcia, może potwierdzić, że problemy z długim okresem wdrażania i aktualizacji, skomplikowany proces dostosowywania oraz kluczowe znaczenie tego typu systemów dla powodzenia całego przedsiębiorstwa, generują wysokie koszty. Duże ryzyko zakłóceń w biznesie pojawia się za każdym razem, gdy w grę wchodzi konieczność zmian w głównych komponentach systemu.

Zdając sobie sprawę z konieczności sprawnego i szybkiego działania przy wszelkich zmianach wymuszonych przez nowe wymagania rynku, firma QAD przez ostatnich sześć lat modyfikowała swoje oprogramowanie. Ta międzynarodowa firma z 40-letnim doświadczeniem, specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu systemów IT, wspierających zarządzanie przedsiębiorstwami z sektora produkcyjnego. Zmiany polegały na dostosowaniu oprogramowania do wymagań chmury obliczeniowej, unowocześnieniu komunikacji z użytkownikiem, wprowadzeniu ulepszonej struktury modułowej oraz stworzeniu platformy wspierającej uzupełnienia i aktualizacje oprogramowania, bez konieczności dodatkowego programowania zmian. W celu zautomatyzowania oraz uelastycznienia skomplikowanych procesów biznesowych, wykorzystano najnowocześniejsze technologie, takie jak Cassandra Data Lake czy algorytmy uczenia maszynowego Spark. Te zmiany doprowadziły do powstania pakietu QAD Adaptive Applications, obejmującego, jako główne rozwiązanie, QAD Adaptive ERP wraz z modułami, m.in. do planowania popytu i podaży, planowania wykorzystania zasobów produkcyjnych, zarządzania zamówieniami, zarządzania jakością czy zarządzania sprzedażą i logistyką.

Niedawno ogłoszona na rynku USA najnowsza wersja QAD Enterprise Platform oraz zapowiadane wprowadzenie nowych modułów produkcyjnych do planowania i rejestracji produkcji, znacznie przybliżają firmę do spełnienia wizji kompleksowej platformy, charakteryzującej się elastycznością, umożliwiającą dostosowanie do dowolnych wymagań rynku. Dzięki odpowiednim produktom, globalnym możliwościom wdrożenia oraz atrakcyjnym wartościom dodanym, kierownictwo QAD jest zdania, że firma zanotuje wzrost sprzedaży i udziału w rynku o szacowanej wartości 1,5 – 1,6 miliarda dolarów.

Prezes Anton Chilton wezwał firmy produkcyjne do szybkiego działania, ponieważ nawet obecnie działające systemy ERP nie będą mogły stawić czoła zachodzącym, nieuniknionym zmianom w branży produkcyjnej. Oczywiście dobrym rozwiązaniem jest wdrożenie QAD Adaptive Applications. Pierwsze informacje o instalacjach nowych rozwiązań QAD są obiecujące i pokazują ich wzrost w Ameryce Północnej oraz w rejonach Azji i Ameryki Łacińskiej. Przygotowywane są dodatkowe inwestycje w marketing i sprzedaż, w szczególności w Chinach i Europie. Celem firmy jest osiągnięcie przychodów na poziomie 300 mln dolarów, dzięki uzyskaniu przewagi konkurencyjnej wobec obecnych dostawców systemów ERP. Steve Gardner, wiceprezes odpowiedzialny za sprzedaż i marketing w krajach EMEA, deklaruje, że procentowy wzrost sprzedaży rozwiązań chmurowych w Europie może przewyższyć ten z USA.

Firma K. Liu & Company LLC wierzy, że QAD ma potencjał, by stać się liderem rynku ERP w chmurze. Sugeruje, że należy przyjrzeć się w ciągu kolejnych trzech do pięciu lat zdolności QAD do poradzenia sobie ze wzrostem przychodu z rozwiązań chmurowych powyżej 30%, wypracowywaniu marży EBITDA w wysokości 15% oraz konieczności podwojenia przychodów z działań partnerów, którym w Polsce, jako jedyny wyłączny dystrybutor QAD, jest firma DSR S.A. z Wrocławia.

Czwarta rewolucja przemysłowa staje się faktem i zmiany z tym związane będą postępowały w szybkim tempie. Rozpoczyna się więc era systemów ERP czwartej generacji, ułatwiających producentom dostosowywanie się do zmian, tak jak umożliwia to pakiet QAD Adaptive Applications.

Opracowanie DSR S.A. na podstawie materiałów firmy K. Liu & Company LLC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*