System APS – dlaczego warto go wdrożyć w firmie produkcyjnej?

W obecnych czasach warunki rynkowe wymuszają na wszystkich firmach produkcyjnych bardzo dużą elastyczność.

System APS (Advanced Planning and Scheduling) to oprogramowanie dedykowane do planowania i tworzenia harmonogramów produkcji. Kluczową rolą tego systemu jest zautomatyzowane przygotowanie harmonogramu dla dowolnego typu produkcji, z uwzględnieniem wielu czynników np. procesów technologicznych, stanów magazynowych czy dostępności maszyn i zasobów ludzkich.

Systemy APS doskonale uzupełniają działanie systemów ERP (które często nie są w stanie sprostać wymaganiom firm produkcyjnych) oraz systemów MES ułatwiających realizację, kontrolę i rozliczanie produkcji. System APS – korzyści wynikające z wdrożenia

OptiMES to kompleksowe oprogramowanie do zarządzania produkcją, które uwzględnia również system APS. Dzięki wykorzystaniu tego narzędzia do planowania produkcji i zamówień firma produkcyjna może znacząco zoptymalizować swoje działania. Główne zalety implementacji systemu APS od OptiMES to:

  • Zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów produkcji Rzetelne i aktualizowane na bieżąco dane o produkcji umożliwiają przemyślane i zrównoważone planowanie. Lepiej zaplanowane działania to większa wydajność parku maszynowego i ludzi- a to przekłada się na obniżenie kosztów produkcji i zwiększenie zysków.
  • Błyskawiczne planowanie System APS ułatwia radzenie sobie z codziennymi wyzwaniami – dzięki niemu w preferowanej formie w ciągu kilku sekund możesz zaplanować dowolny typ produkcji. W nagłej sytuacji zmiana obecnego planu wymaga jedynie kilku kliknięć. Dzięki błyskawicznym reakcjom na nieplanowane zdarzenia APS gwarantuje utrzymanie jakości wyrobów i terminowości produkcji. Co istotne, system uwzględnia wiele zmiennych (dostępne zasoby, wybrane technologie itp.) i wyjątków, dlatego masz pewność że przygotowany plan działania jest najlepszym z możliwych.
  • Optymalna organizacja pracy Przejrzysty harmonogram pracy a także stały dostęp do wszystkich danych pozwala osobom zarządzającym lepiej organizować codzienną pracę – własną jak i podwładnych. Dzięki wdrożeniu systemu APS pracownicy odczuwają większy komfort pracy wynikający z optymalnego podziału zadań i ich rozliczania.
  • Wzrost zadowolenia klientów System APS pozwala pracownikom weryfikować terminy realizacji zleceń, dzięki czemu są oni w stanie szybko i bezbłędnie dostarczyć klientom rzetelnych informacji. Koniec z lawirowaniem i niejasnościami – klienci doceniają terminowość i wiarygodność dostawcy.
  • Terminowość dostaw surowców System APS kontroluje i zabezpiecza optymalne stany magazynowe surowców i półproduktów. Uwzględnia także dostępność zasobów ludzkich i macierze uprawnień, dzięki czemu planowanie zapotrzebowania zarówno na surowce jak i na zasoby ludzkie staje się wyjątkowo szybkie i proste. Powiadomienia o poziomie surowców zgodnie z ustawieniami mogą być wysyłane automatycznie – unikamy w ten sposób błędów ludzkich i przypadkowych pominięć zamówienia.

System APS to także wizualizacje danych w czasie rzeczywistym, automatyczne wzory dokumentów, szablonów technologii, możliwość przeprowadzania różnego rodzaju symulacji działań a także dokładne forecasty.

System APS od OptiMES to narzędzie, które wpływa na całościowe funkcjonowanie firmy. System przyspiesza pracę, porządkuje działania, eliminuje błędy ludzkie i marnotrawstwo zasobów. Dokładne informacje i prognozy, dostępne z dowolnego miejsca i urządzenia pozwalają podejmować szybkie i trafne decyzje, które przyczyniają się do osiągania wyższych dochodów. Każdy dzień to możliwość generowania zysków… albo strat. Przekonaj się jak OptiMES może ułatwić zarządzanie i zwiększyć rentowność Twojej firmy.

Wyszukiwanie rozwiązań IT dla przedsiębiorstwa - dostawcy IT i doradztwo biznesowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*