Rozwój pracownika – jak sprawnie zarządzać szkoleniami?

Rozwój pracowników stał się priorytetem dla pracodawców, którzy coraz chętniej korzystają z nowoczesnych rozwiązań, umożliwiając jednocześnie systematyzowanie wiedzy, umiejętności oraz kwalifikacji. Kursy w formie zdalnej są coraz bardziej popularne ze względu na oszczędność czasu oraz mniejsze koszty w porównaniu do tych stacjonarnych. W jaki sposób sprawnie zarządzać szkoleniami, aby zmaksymalizować ich skuteczność?

Kompetencje oraz umiejętności pracowników stanowią dla przedsiębiorstw największy kapitał niematerialny. Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii można zaobserwować trend, który spowodował, że firmy coraz chętniej inwestują w podnoszenie kwalifikacji osób zatrudnionych nie tylko na kierowniczych stanowiskach. Nic więc dziwnego, że z roku na rok więcej ludzi korzysta z ofert szkoleniowych niezależnie od branży, w jakiej pracują. W ostatnich latach firmy coraz chętniej wybierają szkolenia online, które łatwiej zorganizować, przeprowadzić oraz zbadać ich efektywność wśród uczestników.

Zarządzanie szkoleniami z systemami IT

Szkolenia dla pracowników są motywacją do ciągłego działania i szansą na dalszy rozwój kariery. Z tego względu przedsiębiorstwa skupiają się na wspieraniu procesów szkoleniowo-rozwojowych. Aby właściwie organizować oraz zarządzać szkoleniami dla pracowników, warto zainwestować w nowoczesne systemy informatyczne. Jednym z oferowanych rozwiązań dostarczanych do Klientów jest system TETA HR wspomagający zarządzanie personelem. Narzędzie odciąża specjalistów odpowiedzialnych za rozwój osób zatrudnionych, dzięki czemu mogą skupić swoją uwagę na innych zadaniach. W systemie znajdują się dane firm szkoleniowych wraz z pełną ofertą oraz kartoteki trenerów z wyróżnionymi kompetencjami. Podczas planowania szkoleń pracodawcy mogą uwzględnić zgłaszane potrzeby oraz zdiagnozować luki w kompetencjach, co pozwala na znalezienie optymalnego rozwiązania.

Wsparcie dla specjalistów

System wspierający specjalistów zajmujących się organizacją szkoleń jest dużym udogodnieniem, ponieważ przyczynia się do przyspieszenia czasochłonnych procesów związanych z wyszukaniem ofert szkoleniowych. Dużym atutem są możliwość skorzystania z listy dostępnych kursów oraz dodania nowych. Co więcej, z pomocą systemu TETA HR kadra kierownicza może planować oraz zarządzać budżetem przeznaczonym na szkolenia. Kontrola limitów wraz z końcowym rozliczeniem porównanym do kosztów faktycznych pozwalają zmieścić się w zakładanej kwocie, optymalizując jednocześnie wydatki na szkolenia stacjonarne.

Podsumowanie

Dysponując odpowiednim narzędziem w postaci modułu do zarządzania szkoleniami, można z łatwością kierować całym procesem szkoleniowym. Przedsiębiorstwa, które wdrożyły funkcjonalności odpowiadające za rozwój pracowników, zwracają uwagę na zalety, które przyczyniły się do tego, że pracownicy chętnie korzystają z możliwości poszerzenia wiedzy w danym zakresie. Dostęp do bogatej oferty kursów, materiałów szkoleniowych oraz możliwość zdalnego uczestnictwa to właściwe kierunki w dążeniu do nowoczesnego procesu kształcenia oraz podnoszenia kompetencji osób zatrudnionych. Warto pamiętać, że właściwie przeprowadzony proces implementacji jest gwarancją tego, że system będzie odpowiednio dopasowany do potrzeb danej firmy. Im większe kompetencje i zasoby wykwalifikowanych specjalistów, tym większa szansa na pomyślne zrealizowanie projektu.

 

OPTeam SA
Tajęcina 113
36-002 Jasionka
tel. 17 867 21 00
tel. 17 859 68 45
kom. 668 345 573
e-mail: opteam@opteam.pl
https://opteam.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*