Oracle i Palantir łączą siły, aby dostarczać rządom i przedsiębiorstwom rozwiązania AI

Wspólne rozwiązania w zakresie chmury, danych i sztucznej inteligencji mają na celu przyspieszenie podejmowania decyzji od centrali do krawędzi taktycznej. Palantir wybiera Oracle Cloud Infrastructure, aby zwiększyć wydajność, wydajność i suwerenność szerokiego grona organizacji

Oracle i Palantir ogłosiły dziś partnerstwo mające na celu dostarczanie bezpiecznych rozwiązań w chmurze i sztucznej inteligencji, których celem jest wspieranie przedsiębiorstw i rządów na całym świecie. Rozproszona infrastruktura chmury i  sztucznej inteligencji firmy Oracle  w połączeniu z wiodącymi platformami sztucznej inteligencji i przyspieszania decyzji firmy Palantir pomogą organizacjom zmaksymalizować wartość ich danych, co przyczyni się do zwiększenia wydajności, spełnienia wymogów suwerenności i pomoże im wyprzedzić przeciwników.

W ramach umowy Palantir przeniesie obciążenia Foundry do Oracle Cloud Infrastructure. Palantir umożliwi także wdrożenie platform Gotham i AI w rozproszonej chmurze Oracle: w regionach chmury publicznej ; Dedykowane regiony Oracle Cloud Infrastructure ; Stop Oracle ; Chmura suwerenna Oracle UE ; Chmura rządowa Oracle ; Oracle Roving Edge i izolowane regiony Oracle dla klientów z branży obronności i wywiadu. Ogromny zasięg Oracle w chmurze i suwerenne możliwości sztucznej inteligencji umożliwią większej liczbie organizacji korzystanie z wiodących platform Palantir do integracji danych i podejmowania decyzji. Oracle i Palantir udowadniają, że nie ma kompromisu. Organizacje mogą mieć najlepszą infrastrukturę chmurową, aplikacje chmurowe i sztuczną inteligencję, spełniając jednocześnie najwyższe standardy suwerenności i bezpieczeństwa.

„Oracle to jedyny hiperskaler, który jest w stanie zapewnić cały pakiet sztucznej inteligencji i chmury dowolnej firmie lub rządowi w dowolnym miejscu na świecie” – powiedział Rand Waldron, wiceprezes Oracle. „Łącząc wydajność, skalowalność i elastyczność Oracle Cloud Infrastructure z wiodącymi platformami danych i sztucznej inteligencji firmy Palantir, pomożemy naszym klientom odnieść sukces w każdej branży i środowisku”.

„Zarówno Palantir, jak i Oracle są zaangażowane w obronę zachodnich interesów i instytucji na całym świecie” – powiedział Josh Harris, wiceprezes wykonawczy Palantir. „Wyjątkowa zdolność Oracle Cloud Infrastructure do pomagania klientom w spełnianiu ich potrzeb w zakresie przepisów, wydajności i bezpieczeństwa zwiększy nasze wywrzeć wpływ i pomóc naszym globalnym klientom uzyskać pełne korzyści z chmury i sztucznej inteligencji”.

W dowolnym regionie, w tym w środowiskach komercyjnych, państwowych i rządowych, Oracle Cloud udostępnia ponad 100 usług i aplikacji w chmurze, w tym najnowsze innowacje w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji, działające w niezwykle szybkiej infrastrukturze sztucznej inteligencji. Usługi i ceny Oracle Cloud Infrastructure są spójne dla wszystkich typów wdrożeń, co upraszcza planowanie, przenośność i zarządzanie.

Platforma sztucznej inteligencji Palantir (AIP) umożliwia organizacjom wykorzystanie mocy dużych modeli językowych w sieciach korporacyjnych, prywatnych danych i podstawowych operacjach — przy maksymalnym bezpieczeństwie i zaufaniu. Platforma została zaprojektowana w celu połączenia niepołączonych źródeł danych, zasobów logicznych i systemów działania w jeden wspólny obraz operacyjny. Strategia Oracle dotycząca sztucznej inteligencji, obejmująca szeroką gamę partnerów , zapewnia generatywne usługi i infrastrukturę w zakresie sztucznej inteligencji, które rozszerzają możliwości sztucznej inteligencji Palantir, aby pomóc klientom przyspieszyć podejmowanie decyzji. Długa historia Oracle w dziedzinie obronności i wywiadu zapewnia dogłębne doświadczenie i technologię niezbędną do powodzenia misji o wysoką stawkę. Oracle i Palantir wspólnie wprowadzą nowe, potężne możliwości w przemyśle obronnym.

Oracle i Palantir będą wspólnie sprzedawać i wspierać usługi w chmurze i sztucznej inteligencji w sektorach rządowych i komercyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*