Optymalizacja cięcia w obróbce laserem.

Maksymalne wykorzystanie posiadanego urządzenia

Klienci CFI Systemy Informatyczne to w głównej mierze firmy produkcyjne. W przypadku wielu z nich obróbka laserem wykorzystywana jest w większości realizowanych procesów produkcyjnych. Tak wysoki udział wykorzystania lasera w produkcji i jego znaczący wpływ na osiąganą wydajność stały się powodem poszukiwania rozwiązania, które umożliwiłoby maksymalne wykorzystanie posiadanego urządzenia. Dążeniem wszystkich przedsiębiorców było zapewnienie jak najlepszej i najpełniejszej współpracy pomiędzy maszyną, a użytkowanym w firmie oprogramowaniem, w tym przypadku VENDO.ERP.

 

Wyzwanie

Oczekiwana przez klientów współpraca na linii maszyna-system miała zapewnić płynny przepływ informacji, skrócić czas niezbędny na wprowadzania programów do systemu ERP i zminimalizować ryzyko pojawiających się przy tej okazji błędów. Dodatkowym zadaniem było powiązanie danych VENDO.ERP z programem do optymalizacji, który do tej pory funkcjonował oddzielnie, a czego efektem było bazowanie na dwóch odrębnych zestawach danych, często wzajemnie się wykluczających. Wyeliminowanie tego problemu i ustalenie jednego, centralnego źródła danych pozwoliło wykluczyć ryzyko błędu i zapewnić wiarygodność przechowywanych i przetwarzanych informacji.

 

Największym wyzwaniem z jakim musieliśmy się zmierzyć była prawidłowa konfiguracja mapowania nazw rysunków i kodów surowców. Ustalenie powiązań zachodzących pomiędzy konkretnymi parametrami obu systemów okazało się najtrudniejszym z zadań całego projektu”. — powiedział Paweł Ścipień, konsultant CFI Systemy Informatyczne Sp. z o.o.

Dodatkowa korzyść to możliwość nadzorowania kolejnych etapów produkcji, od rozchodu materiałów począwszy, poprzez śledzenie partii, na kontroli odpadów skończywszy. Opisane rozwiązanie dotyczy aktualnie dwóch programów do optymalizacji cięcia z wykorzystaniem lasera. Są to : Sigma-nest i Triumph.

Jedną z zalet wykorzystania w tym procesie VENDO.ERP jest znaczne skrócenie etapu planowania i harmonogramowania.” — dodał Paweł Ścipień.

 

Korzyści

  • Najważniejszą korzyścią wynikająca z zastosowanej integracji jest oszczędność czasu na etapie wprowadzania technologii do systemu ERP.
  • Dodatkowa wartość to minimalizacja liczby błędów, których powodem były różne źródła danych.
  • Pełna kontrola procesu produkcyjnego (partii, odpadów) i świadomość postępu realizacji składających się na niego zadań stanowi wartość dodaną zastosowanego rozwiązania.

 

Jeśli są Państwo zainteresowani opisanym lub podobnym rozwiązaniem zapraszamy do kontaktu. Chętnie zapoznamy Państwa ze szczegółami zastosowanego rozwiązania i opowiemy o możliwościach współpracy VENDO.ERP z innymi wyspecjalizowanymi maszynami.

 

 

Kontakt:

CFI Systemy Informatyczne Sp. z o.o.
ul. Piotra Trębacza 18B
31-436 Kraków
tel. +48 (12) 432-30- 90
mail: biuro@cfi.pl
www.cfi.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*