Nowe polskie rozwiązanie Business Intelligence & Data Discovery – światowa jakość w polskiej cenie.

W czerwcu br. wrocławski producent oprogramowania wspomagającego controlling i zarządzanie zaprezentował swój najnowszy system Eureca Pulpity Menedżerskie.

Aplikacja jest polską receptą dla menedżerów, controllerów i analityków, którzy chcą w 5 minut przygotować bardzo zaawansowaną analizę i/lub mieć szybki dostęp do istotnych informacji prezentowanych w postaci rozbudowanych dashboardów. Do tej pory takie możliwości oferowały jedynie globalne rozwiązania takie jak Tableau czy Qlick View, których polityka licencyjna często się zmienia, opłaty są naliczane w walutach obcych i nie mają interfejsu w języku polskim.

Eureca Pulpity Menedżerskie pozwala przedstawiać dane firmy za pomocą zaawansowanych wizualizacji, które spełniają oczekiwania zarówno:

  • menedżerów, którzy chcą pokazać na jednym ekranie istotne informacje z wielu źródeł (one page reporting),
  • jak również zaawansowane wymagania analityków i controllerów, którzy potrzebują wgłębiać się w szczegóły i wyszukiwanie cennych informacji (data discovery).

Dane mogą przybrać formę zarówno tabeli, diagramu czy wskaźnika. Istnieje możliwość zagłębiania się w informacje poprzez drill-down na wykresie jak i wyświetlenie szczegółów. Na pulpicie możemy zamieścić również komentarz i informacje opisowe.Typowe obiekty do prezentacji danych to: wykresy, tabele, wskaźniki, kafelki i mapy.

Co istotne, aplikacja posiada mechanizmy które pozwalają szybko i łatwo korzystać z danych, z różnych źródeł. System łączy funkcjonalność tradycyjnych rozwiązań Business Intelligence (praca na kostkach OLAP), z tymi nowoczesnymi (tzw. self service BI), które dają możliwość łatwego budowania interaktywnych wizualizacji czerpiąc dane zarówno z hurtowni danych jak i własnych źródeł (bazy danych, pliki csv czy Excel).

Aplikacja wspomaga koncepcję „one page reporting” prezentując w czytelnej formie informacje dotyczące konkretnego kontekstu, a nie wyłącznie konkretnego systemu informatycznego.
Przykładowe pulpity wykonane w systemie w ciągu kilku minut (od pobrania źródła danych do wykonania dashboardu):

Każdy może bezpłatnie przetestować system Eureca Pulpity Menedżerskie. Do wersji próbnej aplikacji dostępny jest materiał e-learning. Zarówno obsługa systemu jak i materiały szkoleniowe są języku polskim.

Więcej informacji o aplikacji i możliwość pobrania wersji próbnej: http://www.eureca.com.pl/pulpity/

Koszt korzystania z systemu to 167 PLN/miesiąc i zawiera dostęp do platformy szkoleniowej on-line w języku polskim.

Dlaczego warto poznać to rozwiązanie:

  • Jest niezwykle przydatna dla controllerów i menedżerów, a dodatkowo robi wrażenie;
  • Skraca czas dojścia do informacji i jest bardzo intuicyjna – w 5 minut można przygotować bardzo zaawansowaną analizę, a w 2 godziny posiąść praktyczną wiedzę do tworzenia rozbudowanych dashboardów;
  • Umożliwia czytelną wizualizację tam gdzie danych jest dużo;
  • Pozwala analizować dane nie tylko z kostek OLAP systemu EURECA, ale również z innych źródeł;
  • Jest bardzo dynamiczna (czego brakowało w dotychczasowych pulpitach menedżerskich);
     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*