Niekosmetyczne zmiany na lepsze. Dela Cosmetics rozwija się z Comarch ERP XL

Dela Cosmetics produkuje kolorowe kosmetyki proszkowe od blisko 30 lat. W celu usprawnienia procesów produkcyjnych w przedsiębiorstwie wdrożono system do zarządzania procesami w firmie – Comarch ERP XL. Oprogramowanie było obecne w firmie już w 2008 r., a w 2019 r. rozszerzono jego funkcjonalności i zwiększono wykorzystanie, aby jak najlepiej odpowiadał potrzebom organizacji. Za wdrożenie odpowiada Partner Comarch, firma Kotrak.

Cienie do oczu, pudry, róże i nie tylko pod flagą Dela Cosmetics powstają wyłącznie na zamówienie klientów. Polscy odbiorcy to aż 50% klientów firmy. Przedsiębiorstwo na bieżąco podąża za trendami branży beauty – przez ostatnie lata intensywnie produkuje kosmetyki naturalne, mineralne, a także wegańskie.

Przepis na idealne wdrożenie systemu

Ważne są trzy rzeczy. Pierwsza i najważniejsza to ustalenie wymagań i oczekiwań, jakie się ma względem systemu. Jest to etap najbardziej czasochłonny, ponieważ wymaga dogłębnego rozważenia, czego oczekujemy od systemu, a z drugiej strony – zastanowienia się, co system może nam zaproponować i jak wykorzystać to, co w nim jest dostępne. Następnie – wybór systemu. Ze swojego doświadczenia – z czystym sumieniem mogę polecić system Comarch ERP XL jako narzędzie do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedną kluczową rzecz – to wybór właściwego Partnera [firmy, która wdraża systemy Comarch ERP, utrzymuje je, przeprowadza analizy przedwdrożeniowe i jest wsparciem dla użytkowników – przyp. red.]  – mówi Marcin Podsiadło, specjalista w dziedzinie zarządzania łańcuchem dostaw w Dela Cosmetics. Specjalista zwraca uwagę, że tylko dzięki odpowiedniej komunikacji i porozumieniu z Partnerem będzie można osiągnąć zaplanowany efekt i dostać od systemu to, co zostało założone.

W wyniku rozszerzania zakresu korzystania z systemu Comarch ERP XL w Dela Cosmetics stworzono aż 10 051 kartotek produktowych, 1048 kartotek materiałowych oraz 8808 technologii produkcyjnych. W firmie wdrożono cztery moduły oprogramowania: Sprzedaż, Zamówienia, Produkcję oraz Księgowość.

Korzyści na miarę sukcesu

Do korzyści z ponownego wdrożenia systemu Comarch ERP XL trzeba zaliczyć:

  • zmniejszenie wartości magazynu o 35% (konsumenci zaczęli dokonywać zakupów na podstawie bilansu stanu towarów),
  • znaczące ograniczenie strat produkcyjnych,
  • zautomatyzowaną obsługę produktów i półproduktów,
  • minimalizację ryzyka popełnienia błędów,
  • zgodność z obowiązującymi przepisami,
  • możliwość rozszerzenia systemu o kolejne moduły.

Oprogramowanie Comarch ERP XL to rozbudowany system do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa – składa się z modułów, które klient może elastycznie dopasować do specyfiki własnej firmy. Ich liczba dobierana jest na podstawie analizy potrzeb, branży i sposobu pracy organizacji. Z oprogramowania korzysta szereg dużych firm oraz spółek wielofirmowych, co popierają liczne referencje.

Przeczytaj case study wdrożenia Comarch ERP XL w Dela Cosmetics i dowiedz się więcej o zastosowaniu systemu Comarch ERP XL w branży kosmetycznej.

—–

O Comarch

Comarch został założony w 1993 roku w Krakowie, a od 1999 roku jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jest jedną z największych firm informatycznych w Europie i prowadzi projekty dla czołowych marek z Polski i świata
w najważniejszych sektorach gospodarki m.in.: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej, przemyśle, ochronie zdrowia oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Z usług Comarch skorzystało kilkadziesiąt tysięcy światowych marek w ponad 100 krajach na 6 kontynentach m.in.: Allianz, Auchan, BNP Paribas Fortis, BP, Carrefour, Heathrow Airport, Heineken, ING czy LG U+, Orange, Telefónica, T-Mobile, Vodafone.

Firma zajmuje wysokie pozycje w rankingach analityków IT m.in.: Gartnera, Truffle 100, TOP 200 „Computerworld”, IDC, Polskiej Akademii Nauk, EU Industrial R&D Investment Scoreboard. Corocznie Comarch inwestuje środki o wartości ok. 15 proc. przychodów
w projekty innowacyjne. W 2022 roku nakłady na prace R&D wyniosły 398,9 mln zł. Obecnie zatrudnia ponad 6500 ekspertów, w ponad 80 biurach w ponad 30 krajach od Australii i Japonii przez Bliski Wschód oraz Europę aż po obie Ameryki.

www.comarch.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*