Comarch wyposaży mazowieckie samorządy w narzędzia informatyczne do zarządzania procesami kadrowymi

Około 200 gmin i powiatów z województwa mazowieckiego otrzyma informatyczne systemy kadrowo-płacowe do obsługi spraw pracowniczych. Jednym z nich będzie Portal Pracowniczy Comarch, który pozwoli usprawnić prace działów HR w organizacjach oraz wprowadzi samoobsługę wielu czynności związanych                    z aktualizacją danych pracowników a także organizacją ich pracy. Projekt zostanie zrealizowany w ramach programu „Regionalne partnerstwo samorządów Mazowsza dla aktywizacji społeczeństwa informacyjnego w zakresie e-administracji i geoinformacji”. Umowa między Comarch a Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego została podpisana w sierpniu 2021 roku. Zakończenie prac wdrożeniowych
i uruchomienie systemów zaplanowane jest do końca listopada 2022 roku.

Cyfryzacja procesów kadrowych

Przedmiotem realizacji zamówienia jest implementacja rozwiązania spójnego dla całego województwa mazowieckiego w zakresie obsługi pracowniczej jednostek samorządu terytorialnego.

Projekt doskonale wpisuje się w strategię, która ma na celu wyposażenie urzędów gmin, miast i starostw powiatowych w systemy dziedzinowe do obsługi kadr – mówi Mariusz Cichal, Product Manager w Comarch.

Projekt zakłada przeprowadzenie analizy, zaprojektowanie, wdrożenie oraz udzielenie wsparcia technicznego w zakresie m.in. Portalu Pracowniczego Comarch w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i w około 200 samorządach. Wartość łączna zamówienia wynosi 8 279 591,25 zł brutto.

– Zawarta umowa jest kolejnym w ostatnich latach dowodem współpracy z Województwem Mazowieckim w obszarze cyfryzacji. Cieszymy się, że tym razem możemy zwiększyć efektywność procesów obsługi pracowniczej. Wierzymy, że to kolejny krok na drodze do kompleksowego wdrożenia e-administracji nie tylko w zakresie komunikacji elektronicznej obywateli z administracją publiczną, ale także budowy i rozwoju wewnętrznych procesów back-office, wspierających pracę administracji – mówi Robert Mościcki, Dyrektor Centrum Sprzedaży w Comarch.

Portal Pracowniczy Comarch pozwoli pracownikom urzędów załatwiać sprawy administracyjne, bez osobistego kontaktu z działem HR. Dzięki systemowi będą mogli między innymi: uzyskać dostęp do danych osobowych i o zatrudnieniu, ważnych dokumentów, np.: PIT czy pasek płacowy, ale także wypełnić wniosek o urlop czy rozliczyć delegację. Rozwiązanie to nie tylko usprawni komunikację wewnętrzną podczas pracy zdalnej, ale także pozwoli kadrom skupić się na priorytetowych zadaniach.

Projekt „Regionalne partnerstwo samorządów Mazowsza dla aktywizacji społeczeństwa informacyjnego w zakresie e-administracji i geoinformacji” współfinansowane jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa mazowieckiego na lata 2014–2020.

Więcej informacji o Comarch:

Comarch został założony w 1993 roku w Krakowie, a od 1999 roku jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jest jedną z największych firm informatycznych w Europie i prowadzi projekty dla czołowych marek z Polski i świata w najważniejszych sektorach gospodarki m.in.: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej, przemyśle, ochronie zdrowia oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Z  usług Comarch skorzystało kilkadziesiąt tysięcy światowych marek w ponad 100 krajach na 6 kontynentach m.in.: Heathrow Airport, BP, Carrefour, Heineken, Vodafone, T-Mobile, Telefónica, Orange, LG U+ czy BNP Paribas Fortis, Allianz, Aviva, AXA, Banque Populaire des Alpes, Alior Bank, Credit Suisse, Delta Lloyd Life, DNB, ING.

Firma zajmuje wysokie pozycje w rankingach analityków IT m.in.: Gartnera, Truffle 100, TOP 200 „Computerworld”, IDC, Polskiej Akademii Nauk, EU Industrial R&D Investment Scoreboard. Corocznie Comarch inwestuje środki o wartości ok. 17 proc. przychodów  w projekty innowacyjne. W 2020 roku nakłady na prace R&D wyniosły 264 mln zł. Obecnie zatrudnia ponad 6 300 ekspertów, w ponad 90 biurach w ponad 30 krajach od Australii i Japonii przez Bliski Wschód oraz Europę aż po obie Ameryki.

www.comarch.pl

Marek Wiśniewski
+48 691 464 715
Marek.Wisniewski@comarch.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*