JCommerce w czołówce polskich firm oferujących testy – Raport Computerworld 2018

W tegorocznym raporcie Computerworld TOP200 JCommerce zajęło 5 miejsce w kategorii największych dostawców usług testów oprogramowania.
Quality Assurance zajmuje bardzo ważne miejsce na rynku usług IT, ze względu na coraz większą świadomość dotyczącą kontroli jakości w procesie rozwoju oprogramowania. Co więcej, różnorodne wyzwania i potrzeby w projektach IT sprawiają, że zespoły Quality Assurance muszą posiadać zróżnicowane kompetencje testerskie, przede wszystkim w zakresie testów funkcjonalnych, niefunkcjonalnych, strukturalnych czy regresyjnych, a także bardzo istotne umiejętności w zakresie testów automatycznych. W związku z rosnącymi problemami w pozyskaniu odpowiednich specjalistów, firmy coraz częściej decydują się na outsourcing testów tworzonego przez siebie oprogramowania.

W JCommerce realizujemy projekty Quality Assurance dla klientów z wielu branż, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wśród nich są takie firmy jak: ING Bank Śląski, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Skanska, Bystonic czy Core. Usługi testów oprogramowania mogą być świadczone zarówno w modelu outsourcingu specjalistów, jak i całych zespołów testerskich, a także w modelu Software Testing as a Service (STaaS). Model STaaS to model usług oparty na „chmurze kompetencji”, w którym konkretne zadania zlecane są specjalistom, posiadającym odpowiednią wiedzę i doświadczenie.

Raport Computerworld TOP200 to doroczne zestawienie największych firm z branży IT w Polsce. Edycja 2018 pokazuje wyraźny rozwój oraz utrzymanie pozycji JCommerce w strategicznych dla firmy obszarach, takich jak Business Intelligence (miejsce 8 w zestawieniu największych dostawców systemów Business Intelligence, Big Data i Data Discovery), czy wynajem pracowników IT (miejsce 9). Dużym sukcesem jest także wyraźny awans w rankingu największych eksporterów rozwiązań IT – z miejsca 51 w poprzednim raporcie na miejsce 39, który zawdzięczamy dynamice wzrostu eksportu o 33% w stosunku do poprzedniego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*