Jak skutecznie wdrożyć platformę B2B?

Wdrożenie systemu sprzedaży B2B jest jednym z kluczowych elementów cyfrowej transformacji współczesnych przedsiębiorstw. Dzięki dobrej platformie producenci, dystrybutorzy i resellerzy są w stanie w lepszy sposób odpowiadać na zmieniające się zachowania konsumenckie, szybciej wprowadzać innowacje i optymalizować koszty swojej działalności.

Z myślą o firmach planujących wdrożenie nowej platformy B2B przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Setki udanych procesów wdrożeniowych u naszych klientów pozwoliły nam na zebranie i opisanie działań, które są naszym zdaniem kluczowe, by przejść przez ten proces jak najsprawniej i uniknąć najważniejszych błędów.

Pobierz praktyczny poradnik o wdrażaniu platformy B2B

Z poradnika dowiesz się między innymi:

  • Jak określać cele wdrożenia systemu B2B?
  • Jak analizować rynek i pozycję Twojej firmy?
  • Jak budować zespół i planować budżet?
  • Jak wybrać odpowiednią platformę i partnera technologicznego?
  • Jak zintegrować ze sobą wszystkie systemy?
  • Jak uruchomić pierwszą wersję platformy i wdrażać usprawnienia?

Poradnik można pobrać bezpłatnie, klikając w poniższy link: https://merce.com/poradnik-b2b

O merce.com

merce.com to hybrydowa platforma e-commerce w chmurze, która pomaga firmom rozwijać się szybciej, optymalizując ich operacje i wspomagając innowacyjność. Od ponad 10 lat ’merce wspiera średnich i dużych detalistów oraz dystrybutorów w transformacji i automatyzacji ich procesów sprzedaży. Więcej informacji na www.merce.com


Myślisz o rozpoczęciu sprzedaży e-commerce lub chciałbyś zintegrować uruchomiony w przedsiębiorstwie system z zewnętrznymi operatorami, aby usprawnić kluczowe obszary działalności Twojej firmy? Skorzystaj z gotowej oferty doświadczonych dostawców w zakresie integracji rozwiązań IT, takich jak Graphcom. Dzięki ekosystemowi połączonych rozwiązań firmy Graphcom stworzysz sprawnie działający system wielokanałowej sprzedaży. Zyskasz narzędzia do wydajnego zarządzania logistyką magazynową oraz procesami posprzedażowym. Od obsługi płatności, przez proces reklamacji i obsługę klienta, do zautomatyzowanej wysyłki firmami kurierskimi. Skorzystaj z naszego doświadczenia już dziś i uruchom e-sprzedaż nawet w 2 tygodnie!

Szybkie rozpoczęcie sprzedaży e-commerce B2C jest możliwe, dzięki wypracowanym i gotowym rozwiązaniom firmy Graphcom oraz rozwiązaniom firm partnerskich. Wystarczy wybrać jedną z dostępnych platform, dla sklepu internetowego, odpowiedni szablon graficzny oraz predefiniowane funkcjonalności. Swój e-sklep będziesz mógł rozwijać wraz z rosnącą sprzedażą internetową i zmieniającym się biznesem.

Nasze rozwiązania umożliwiają integrację z serwisem Allegro. Jest to szczególnie ważne, gdyż 40% całej sprzedaży e-commerce jest realizowane za pośrednictwem najpopularniejszej platformy transakcyjnej on-line w Polsce. Warto zadbać o własny kanał dystrybucji jak i obecność w serwisie Allegro oraz walczyć o przechodzenie klientów do firmowego e-sklepu, gdzie sprzedaż jest bardziej rentowna.

Zadbaj również o sprzedaż internetową dostępną dla partnerów biznesowych. Jeśli chcesz obsługiwać jednocześnie klientów B2B oraz B2C, to mamy rozwiązania dedykowane dla Twoich potrzeb. Niezależnie, który z kanałów dystrybucji wybierzesz, dzięki rozwiązaniom z zakresu marketing automation usprawnisz każdą e-sprzedaż. Już dziś dołącz do firm produkcyjnych takich jak Nesperta i Puccini, dla których sprzedaż e-commerce stała się najważniejszym z kanałów dystrybucji, dzięki rozwiązaniom firmy Graphcom.

O Graphcom

Graphcom Sp. z o.o. specjalizuje się we wdrożeniu systemów informatycznych produkcji Comarch S.A., zarówno dla małych, średnich oraz dużych firm. Zawsze zmierzamy do tego, żeby nowy system informatyczny realnie przyczynił się do zwiększenia rentowności Twojej firmy. Chcemy Cię przygotować do bardziej świadomego podejmowania decyzji biznesowych w oparciu o gromadzone dane, zgodnie z ideą Data-Driven Company. Więcej informacji na https://graphcom.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*