IFS wesprze firmę Kamstrup w jej ambitnym planie wzrostu przychodów

IFS Applications™ 10 w chmurze zapewni globalną skalowalność wiodącemu dostawcy inteligentnych systemów pomiarowych Kamstrup, który przymierza się do globalnej ekspansji biznesowej
 

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że Kamstrup, jeden z wiodących światowych dostawców inteligentnych rozwiązań do pomiaru zużycia energii i wody, zdecydował się wdrożyć kompleksowe rozwiązanie ERP firmy IFS w całej organizacji, aby sprostać wymaganiom związanym z agresywnym rozwojem.

Po prawie rocznej fazie ewaluacji, w której wzięło udział pięciu dostawców, Kamstrup wybrał IFS jako dostawcę nowej platformy ERP. IFS dostarczy rozwiązanie do zarządzania w chmurze, które obejmuje wszystkie kluczowe procesy biznesowe, w tym łańcuch dostaw, logistykę, planowanie, sprzedaż, serwis, projekty klientów i finanse.

Nowa platforma ERP to podstawowy projekt leżący u podstaw strategii Kamstrup, której celem jest zwiększenie sprzedaży do 10 mld DKK (1,5 mld USD) w ciągu 10 lat. Obecny poziom wynosi 2,4 mld DKK (345 mln USD).

Kamstrup, który jest w 100 procentach własnością duńskiej firmy energetycznej OK, zatrudnia 1500 pracowników w ponad 20 krajach na całym świecie. Dostarcza inteligentne liczniki, systemy zdalnego odczytu i narzędzia analityczne, które pomagają przedsiębiorstwom użyteczności publicznej ograniczyć straty energii i wody oraz zoptymalizować ich działalność.

„Obecnie korzystamy z 25-letniej platformy ERP, którą stale rozwijamy, ale która nie wspiera naszej wizji przyszłości” – powiedział Peter Falden Jensen, wiceprezes Grupy IT. „Staraliśmy się wybrać pakiet ERP oferujący w standardzie wszechstronne możliwości, które będą w stanie nadążyć za naszymi planami ekspansji i pozwolą nam skalować w inny sposób niż dotychczas. Nasza działalność szybko się przekształca dzięki coraz bardziej zglobalizowanym łańcuchom dostaw i dystrybucji, usługom dodatkowym itp. Decydując się na IFS Applications jesteśmy przekonani, że otrzymujemy platformę, która pomoże firmie rozwijać się, a nie spowalniać”.

Przejście na standardową platformę jest dla firmy Kamstrup poważną zmianą. Jak wyjaśnił Jensen: „Musimy przestać polegać na potencjalnie ryzykownych modyfikacjach kodu i przekonać się, w jaki sposób rozwiązanie IFS, które opiera się na najlepszych praktykach branżowych i oferuje szerokie możliwości konfiguracji, może usprawniać nasze procesy biznesowe. Dlatego tak ważne jest, aby platforma zapewniała elastyczność, która pozwoli naszym użytkownikom na znalezienie idealnego sposobu pracy. Mamy duże oczekiwania związane z IFS Applications i z IFS jako partnerem wdrożeniowym.”

Kamstrup zdefiniował 14 obszarów testowych, według których oceniani byli dostawcy ERP, a byli za to odpowiedzialni menedżerowie odpowiedzialni za biznes i eksperci merytoryczni, nie zaś menedżerowie IT. To właśnie osoby odpowiedzialne za biznes firmy ostatecznie wybrały system IFS Applications.

Jensen dodał: „Grupa IT była zadowolona z wyboru. Kamstrup ma produkcję opartą na metodologii lean, która w dużym stopniu wykorzystuje robotykę i ścisłą integrację z ERP. Chcielibyśmy jeszcze lepiej wykorzystać system ERP, a IFS ma bardzo silną pozycję w tym obszarze. Jesteśmy pod szczególnym wrażeniem realizacji logistyki produkcji. IFS wyróżnia się również na tle konkurencji łatwością obsługi interfejsu IFS Lobby.

Elni Kullmer, dyrektor zarządzająca IFS Nordics, powiedziała: „Jesteśmy podekscytowani współpracą z firmą Kamstrup i możliwością wsparcia jej globalnej ekspansji. Decyzja o wyborze naszego rozwiązania jest kolejnym dowodem na wiodącą pozycję IFS w dziedzinie produkcji. Dołożymy wszelkich starań w szybkiej realizacji projektu.”

System IFS jest obecnie wdrażany dla ponad 700 pracowników w międzynarodowych oddziałach firmy.
Więcej informacji na temat tego, w jaki sposób IFS wspiera producentów, można znaleźć na stronie www.ifsworld.com/corp/industries/manufacturing/.
 
Anna Machol, PR for IFS in Poland. Phone: +48 512 134 493, anna.machol@ifsworld.com

O firmie Kamstrup
Kamstrup jest wiodącym światowym dostawcą inteligentnych rozwiązań w zakresie pomiaru energii i wody. Od czasu założenia firmy przez Olafa Kamstrupa w Danii w 1946 roku, unikatowa technologia i wiedza fachowa Kamstrup stały się fundamentem, który pozwala na transformację przedsiębiorstw i rynków, tworząc bardziej efektywne sposoby pracy. Firma Kamstrup, należąca do duńskiej spółki OK, zatrudnia pracowników w ponad 20 krajach na całym świecie, a liczba regionów, w których prowadzi działalność, stale rośnie w ramach globalnej ekspansji. www.kamstrup.com
 

O firmie IFS
IFS™ jest producentem i dostawcą oprogramowania dla przedsiębiorstw, współpracującym z klientami z całego świata, którzy zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, zarządzaniem majątkiem oraz świadczeniem usług serwisowych. Dzięki połączeniu wiedzy branżowej naszego zespołu oraz rozwiązań i zaangażowania we współpracę z naszymi klientami, jesteśmy wiodącym i najczęściej rekomendowanym dostawcą w naszym sektorze. Nasz zespół składający się z 3500 pracowników wspiera ponad 10 000 klientów z całego świata za pośrednictwem sieci biur lokalnych oraz stale powiększającego się ekosystemu firm partnerskich. Więcej informacji: IFSworld.com

Dołącz do nas na Twitterze: @IFSPoland

Zapraszamy na blog firmy IFS pod adresem http://blog.ifsworld.com, gdzie omawiane są technologie, nowe rozwiązania i ciekawe pomysły.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*