IFS przejmuje firmę Clevest

  • Firma wzmacnia swoją czołową pozycję w segmencie rozwiązań do zarządzania serwisem
  • Najbardziej kompleksowe w branży rozwiązanie do zarządzania serwisem w terenie staje się jeszcze bardziej zaawansowane

Warszawa, 9 listopada 2020 — IFS poinformował o przejęciu firmy Clevest Solutions Inc., czołowego dostawcy rozwiązań do zarządzania pracownikami mobilnymi oraz zaawansowanych wdrożeń sieciowych dla sektora energetyki i usług użyteczności publicznej. Przejęcie wzmacnia czołową pozycję IFS w segmencie rozwiązań do zarządzania serwisem w terenie oraz świadczy o zaangażowaniu firmy w zwiększanie jakości obsługi klienta. Clevest to idealne uzupełnienie grupy IFS. Firma ma bogatą wiedzę specjalistyczną w sektorze usług użyteczności publicznej oraz dysponuje szerokimi możliwościami i imponującą bazą klientów obejmującą największe spółki na świecie.

Moment, w którym klient musi skorzystać z usług i bezpośrednio przekonać się o jakości obsługi, to moment prawdy dla każdej firmy serwisowej. Jakkolwiek jest on istotny dla firm w każdym sektorze, to w energetyce i usługach użyteczności publicznej nabiera szczególnego znaczenia i dlatego dostawcy usług starają się cyfryzować swoje główne procesy oraz dostosować swoje modele biznesowe, by w większym stopniu skupić się na obsłudze klienta. Doświadczenie Clevest w transformacji cyfrowej pozwala przedsiębiorstwom z sektorów energetyki i usług użyteczności publicznej nie tylko odróżnić się od konkurencji poprzez usprawniony serwis, ale również zwiększyć dostępność usług i poprawić bezpieczeństwo pracowników i społeczności lokalnych.

„Clevest jest mocno zaangażowany w dostarczanie korzyści swoim klientom w kluczowych sektorach” — powiedział Darren Roos, dyrektor generalny IFS. „Firma już teraz wykorzystuje technologie, które przynoszą klientom wyjątkowe korzyści biznesowe, takie jak inteligentne liczniki, inteligentne sieci, zarządzanie pracownikami mobilnymi oraz dodatkowe funkcje optymalizacji harmonogramu pracowników. To wszystko daje możliwość cyfryzacji głównych procesów w różnych obszarach zastosowań mających kluczowe znaczenie dla sektora usług użyteczności publicznej. Jestem przekonany, że zapewni to jeszcze więcej korzyści naszym klientom z tego sektora”.

Thomas Ligocki, założyciel i dyrektor generalny firmy Clevest, powiedział: „IFS okazał się idealnym partnerem strategicznym w zakresie przyspieszenia globalnego rozwoju firmy, którą założyłem prawie 15 lat temu. Dzięki połączeniu obu firm z pewnością będziemy mogli oferować najlepsze na rynku rozwiązania w dziedzinie zarządzania serwisem w terenie, zarządzania pracownikami mobilnymi i zaawansowanych wdrożeń sieciowych. Zapewni ono również nowe możliwości oraz wymierne korzyści partnerom i klientom firmy Clevest, którzy szukają nowych sposobów rozwijania działalności w skali globalnej”.

Od 2014 r. IFS nieprzerwanie utrzymuje pozycję lidera w raporcie Magic Quadrant for Field Service Management Software firmy Gartner. Dzięki przejęciu firmy Clevest IFS będzie mógł poszerzyć zakres swojego działania. Obecnie obsługuje już ponad 10 000 klientów z całego świata, z czego około 8000 stanowią przedsiębiorstwa korzystające z rozwiązań do zarządzania serwisem. Ponadto IFS stworzy jedną z najbardziej konkurencyjnych ofert rozwiązań do zarządzania serwisem w sektorach energetyki i usług użyteczności publicznej.

Według prognoz w latach 2019–2020 przychody IFS z tytułu oprogramowania do zarządzania serwisem mają wzrosnąć o 100% r/r. W pierwszej połowie 2020 r. po raz pierwszy w historii firmy przychody z tytułu rozwiązań do zarządzania serwisem w terenie stanowiły ponad połowę łącznych przychodów.

Anna Machol, PR for IFS in Poland. Phone: +48 512 134 493, anna.machol@ifs.com

Informacje o firmie IFS

IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw z całego świata, które zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem majątku oraz zarządzaniem działalnością ukierunkowaną na usługi. Specjalizacja branżowa naszych pracowników i rozwiązań oraz zaangażowanie w zapewnianie korzyści każdemu z naszych klientów pozwoliły firmie IFS zdobyć pozycję cenionego lidera i najczęściej polecanego dostawcy w naszym sektorze. Nasz zespół składa się z 4000 pracowników i coraz większej sieci partnerów. Wspierają oni ponad 10 000 klientów na całym świecie w kwestionowaniu status quo i zdobywaniu przewagi nad konkurencją. Nasze oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś — więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem ifs.com.

Dołącz do nas na Twitterze: @IFSPoland

Zapraszamy na blog firmy IFS pod adresem https://blog.ifs.com/, gdzie omawiane są technologie, nowe rozwiązania i ciekawe pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*