Polska firma Paula Fish z branży przetwórstwa spożywczego zwiększa efektywność, wdrażając system IFS Applications

Polska firma Paula Fish z branży przetwórstwa spożywczego zwiększa efektywność, wdrażając 
system IFS Applications 

Rozwiązanie ERP firmy IFS wspiera procesy przetwórstwa ryb i logistykę, pomagając zwiększyć efektywność operacyjną  
Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma „Paula Fish” Sławomir Gojdź Sp.J. specjalizująca się w przetwórstwie ryb wdrożyła system IFS Applications™ 9 we współpracy z firmą InfoConsulting, należącą do sieci IFS Partner Network. 

Założona w roku 1998 pod nazwą Paula Trans, firma Paula Fish dysponuje własnymi zakładami przetwórczymi ryb pelagicznych, łososia, flądry i dorsza, wyposażonymi w nowoczesne komory zamrażania i chłodnie. Spółka kontroluje pełny proces zaopatrzenia, przetwórstwa, magazynowania, sprzedaży mrożonek oraz transportu na rynek krajowy, europejski i azjatycki. 
W związku z dynamicznym rozwojem działalności Paula Fish potrzebowała zintegrowanego systemu ERP, obejmującego wszystkie kluczowe procesy biznesowe.

Po przeprowadzeniu analizy dostępnych na rynku rozwiązań zarząd firmy podjął decyzję o wdrożeniu systemu IFS Applications 9. Rozwiązanie firmy IFS nie tylko spełniało bieżące wymagania przedsiębiorstwa, ale także dzięki swojej elastyczności umożliwiało dostosowanie i rozbudowę systemu w miarę przyszłego rozwoju firmy Paula Fish. 
Wdrożenie IFS Applications objęło wszystkie procesy realizowane w obszarze przetwórstwa i przechowywania ryb oraz integrację z systemem obsługi logistyczno-transportowej. Jednym z głównych celów była dystrybucja i procesy produkcyjne oraz ich finansowe odwzorowanie.

System IFS Applications zapewnia wszechstronne wsparcie w takich obszarach, jak: finanse i kontroling, logistyka wejściowa wraz z zaawansowaną obsługą zarządzania paletami, produkcja, logistyka wyjściowa, utrzymanie ruchu i obsługa kadr. Rozwiązanie zostało wdrożone w styczniu 2018 r., na czas i w ramach budżetu. 

„Dokładne odzwierciedlenie w systemie procesów biznesowych, od centrów kosztów i przychodów po zarządzanie magazynem, zapewnia nam dostęp do informacji, które wspierają podejmowanie decyzji” – powiedział Sławomir Gojdź, właściciel firmy „Paula Fish” Sławomir Gojdź Sp. J. „System IFS Applications pozwolił na zwiększenie efektywności operacyjnej naszego przedsiębiorstwa. Dzięki doświadczeniu i wiedzy eksperckiej firmy InfoConsulting projekt wdrożeniowy został przeprowadzony sprawnie i profesjonalnie”.
Mirosław Kamiński, prezes firmy InfoConsulting, dodał: „Cieszymy się z pomyślnego zakończenia projektu wdrożeniowego w Paula Fish, na czas i w ramach budżetu. Wprowadzając automatyzację przetwarzania danych firmowych i przyspieszając przepływ informacji, byliśmy w stanie dostarczyć rozwiązanie, które pozwala użytkownikom pracować wydajniej, a kierownictwu zapewnia dostęp do dokładnych i zawsze aktualnych danych”.

Marcin Taranek, prezes spółki IFS CEE, zarządzającej działalnością firmy IFS w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej, skomentował: „Przemysł spożywczy jest ważnym segmentem rynkowym dla IFS. Cieszymy się, że firma Paula Fish dołączyła do grona klientów z tej branży korzystających z systemu 
IFS Applications. Jesteśmy przekonani, że elastyczna i skalowalna architektura naszego rozwiązania będzie wspierać na każdym etapie rozwój działalności firmy Paula Fish i pomoże wzmocnić jej przewagę konkurencyjną”.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*