Groupe Beneteau wybiera rozwiązanie IFS jako swój nowy system ERP

Renomowany producent łodzi wdroży rozwiązanie IFS w swoich 17 zakładach produkcyjnych na całym świecie, w tym we Francji, w Polsce, Stanach Zjednoczonych i we Włoszech

Warszawa, 26 listopada 2020 — Producent łodzi turystycznych, Groupe Beneteau (wraz ze spółkami wchodzącymi w skład grupy: BENETEAU, JEANNEAU, LAGOON, EXCESS, PRESTIGE, FOUR WINNS, WELLCRAFT, DELPHIA) wybrał w pełni zintegrowaną platformę do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP) od IFS, globalnego dostawcy oprogramowania dla przedsiębiorstw. Rozwiązanie IFS zostanie wdrożone przez BearingPoint, partnera IFS o statusie Platinum oraz zdobywcę nagrody IFS Global Systems Integrator of the Year Award w 2020 r.

Aby móc zarządzać coraz bardziej złożonym przepływem informacji pomiędzy swoimi spółkami zależnymi w dziale produkcji łodzi, Groupe Beneteau chciała wymienić swój przestarzały i wysoce niestandardowy system biznesowy na scentralizowaną platformę ERP. Nowa platforma usprawni analizę danych i podejmowanie decyzji, zwiększy efektywność operacyjną dzięki harmonizacji praktyk biznesowych w ramach pionu oraz umożliwi lepszą integrację procesów i informacji pomiędzy poszczególnymi spółkami zależnymi.

Po dokonaniu oceny rozwiązań największych dostawców grupa wybrała rozwiązanie oferowane przez zespół IFS/BearingPoint z uwagi na jego bogatą wiedzę specjalistyczną i spójny projekt integracji. Rozwiązanie IFS obejmie wszystkie newralgiczne procesy biznesowe, w tym produkcję, zarządzanie projektami, łańcuch dostaw, sprzedaż i serwis oraz finanse. BearingPoint dowiódł, że jest w stanie sprostać oczekiwaniom Groupe Beneteau dzięki swojej głębokiej wiedzy w zakresie oprogramowania oraz pragmatycznemu, metodycznemu podejściu.

„Od wielu lat Groupe Beneteau rozważała modernizację systemów informacyjnych w swoim dziale produkcji łodzi w celu zwiększenia ich wydajności, bezpieczeństwa i przejrzystości” — powiedział Jérôme de Metz, prezes i dyrektor generalny Groupe Beneteau. „Wszechstronne funkcje branżowe udostępniane przez rozwiązanie IFS doskonale zaspokajają nasze potrzeby, a referencje klientów z sektora produkcji przekonały nas do wyboru rozwiązania IFS i BearingPoint, które jest w pełni zintegrowane z naszym projektem biznesowym”.

Marc Genevois, prezes IFS na Europę Zachodnią i Południową oraz Amerykę Łacińską, dodał: „Ponieważ jest to jedna z najbardziej renomowanych marek w branży, jesteśmy dumni z możliwości wsparcia Groupe Beneteau w jej transformacji przez zapewnienie przyszłościowej infrastruktury technologicznej, która umożliwi jej ciągły rozwój. Udostępnianie globalnym producentom wszechstronnych i konfigurowalnych funkcji branżowych to nasza specjalność, więc z chęcią wykorzystamy naszą szeroką wiedzę branżową do tego, by pomóc Groupe Beneteau w przeprowadzeniu cyfrowej transformacji”.

Philippe Chaniot, partner BearingPoint, podsumowuje: „Groupe Beneteau to lider w swojej branży, dlatego jesteśmy zadowoleni i dumni z faktu, że możemy pomóc jej w zwiększeniu jakości świadczonych usług. IFS oferuje kompletne rozwiązanie spełniające te wymagania. Nasze zespoły już teraz wykorzystują swoje kompetencje i doświadczenie do zapewnienia sukcesu tego projektu”.

Anna Machol, PR for IFS in Poland. Phone: +48 512 134 493, anna.machol@ifs.com

Informacje o Groupe Beneteau

Groupe Beneteau to globalny lider branży produkcji łodzi. Grupa skupia 12 marek i oferuje ponad 180 modeli łodzi rekreacyjnych do różnych zastosowań, w tym żaglówek, motorówek, jachtów jednokadłubowych i katamaranów. Z kolei dział budownictwa mieszkaniowego grupy jest liderem europejskiego rynku domków wypoczynkowych. Dział ten oferuje szeroki wybór domków wypoczynkowych i letniskowych oraz kapsuł, które łączą ekologiczne wzornictwo oraz wysokie standardy jakości, komfortu i użyteczności. Grupa dysponuje globalną bazą przemysłową i siecią sprzedaży oraz zatrudnia 8300 osób, głównie we Francji, Stanach Zjednoczonych, Polsce, Włoszech i Chinach.

www.beneteau-group.com

LinkedIn: https://fr.linkedin.com/company/groupe-beneteau

Obserwuj nas na Twitterze: @GroupeBeneteau

Informacje o firmie IFS

IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw z całego świata, które zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem majątku oraz zarządzaniem działalnością ukierunkowaną na usługi. Specjalizacja branżowa naszych pracowników i rozwiązań oraz zaangażowanie w zapewnianie korzyści każdemu z naszych klientów pozwoliły firmie IFS zdobyć pozycję cenionego lidera i najczęściej polecanego dostawcy w naszym sektorze. Nasz zespół składa się z 4000 pracowników i coraz większej sieci partnerów. Wspierają oni ponad 10 000 klientów na całym świecie w kwestionowaniu status quo i zdobywaniu przewagi nad konkurencją. Nasze oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś — więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem ifs.com.

Dołącz do nas na Twitterze: @IFSPoland

Zapraszamy na blog firmy IFS pod adresem https://blog.ifs.com/, gdzie omawiane są technologie, nowe rozwiązania i ciekawe pomysły.

Informacje o firmie BearingPoint

BearingPoint to niezależna firma świadcząca usługi zarządzania i doradztwa w zakresie technologii, mająca europejskie korzenie i globalny zasięg. Prowadzi działalność w czterech obszarach: doradztwa, rozwiązań, usług biznesowych i inwestycji. Obszar doradztwa obejmuje usługi w tym zakresie. W ramach obszaru rozwiązań są udostępniane narzędzia umożliwiające skuteczną transformację cyfrową, zaawansowaną analizę danych i spełnienie wymogów regulacyjnych. Usługi biznesowe obejmują między innymi usługi zarządzane takie jak SaaS. Z kolei dział inwestycji zapewnia finansowanie i możliwości rozwoju start-upom. Do grona klientów BearingPoint należy wiele czołowych firm i instytucji na całym świecie. Firma dysponuje globalną siecią konsultingową obejmującą ponad 10 000 osób oraz obsługuje klientów w ponad 75 krajach, pomagając im w osiąganiu wymiernych i długotrwałych korzyści.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.bearingpoint.com.

LinkedIn: www.linkedin.com/company/bearingpoint

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*