Globalny producent wyrobów medycznych wybiera rozwiązanie IFS w celu zwiększenia efektywności i zapewnienia zgodności z przepisami

Dutch Ophthalmic Research Center (D.O.R.C.) wdroży w pełni zintegrowane rozwiązanie IFS w chmurze obejmujące całe przedsiębiorstwo

Warszawa, 16 lutego 2021 — Wydajność, efektywność i procesy zapewnienia jakości to podstawowe zagadnienia, na które zwróciła uwagę spółka Dutch Ophthalmic Research Center (D.O.R.C.), dostawca wysokiej jakości narzędzi chirurgicznych, urządzeń, płynów i akcesoriów wykorzystywanych w okulistyce, analizując rozwiązania IFS, globalnego dostawcy oprogramowania dla przedsiębiorstw. Firma dąży do zapewnienia zgodności z międzynarodowymi normami i przepisami dotyczącymi technologii medycznych, a w szczególności z europejskim rozporządzeniem w sprawie wyrobów medycznych (Medical Device Regulation — MDR).

Do tej pory do zarządzania działalnością w różnych krajach spółka D.O.R.C. stosowała różnorodne, odrębne systemy, dlatego zaczęła szukać na rynku w pełni zintegrowanego, działającego w chmurze rozwiązania klasy korporacyjnej, z którego po wdrożeniu mogliby skorzystać wszyscy użytkownicy zatrudnieni w 13 ośrodkach znajdujących się w 12 krajach i które umożliwiłoby obsługę sprzedaży realizowanej w ponad 80 krajach. Proces szczegółowej ewaluacji produktów zakończył się podjęciem decyzji o wyborze IFS jako partnera technologicznego.

IFS dostarczy zintegrowane rozwiązanie uwzględniające wszystkie newralgiczne procesy, m.in. produkcję, zarządzanie łańcuchem dostaw, zarządzanie danymi produktów, kontrolę eksportu, planowanie i harmonogramowanie, kontrolę jakości i sprzedaż. Dzięki stworzeniu jednego źródła informacji pracownicy D.O.R.C. będą w stanie uzyskać w czasie rzeczywistym wgląd w działanie przedsiębiorstwa, a szczegółowy zapis kontrolny pozwoli zapewnić zgodność z przepisami.

„Działamy w sektorze w wysokim stopniu objętym regulacjami prawnymi i musimy uwzględniać rygorystyczne wymagania dotyczące jakości, dlatego szukaliśmy partnera technologicznego dysponującego bogatym doświadczeniem w branży oraz wiedzą specjalistyczną” — powiedział Pierre Billardon, dyrektor generalny firmy D.O.R.C. „IFS może pochwalić się wyjątkowymi referencjami w branży medycznej, a przy tym oferuje funkcje, które nie tylko zaspokoją nasze bieżące i przyszłe potrzeby operacyjne, lecz także pozwolą zrealizować inicjatywy zmierzające do zapewnienia zgodności z rozporządzeniem MDR do roku 2022. Spodziewamy się szybkiego wdrożenia rozwiązania, dzięki któremu będziemy mogli zaoferować klientom jeszcze więcej korzyści wynikających z innowacyjności, wzrostu efektywności i działania systemów kontroli jakości”.

Frank Beerlage, dyrektor zarządzający IFS na kraje Beneluksu, dodał: „Dzięki współpracy z liderami światowego rynku urządzeń medycznych i technologii biomedycznych możemy zaoferować wartościowe rozwiązania o unikalnym charakterze. Jesteśmy zaszczyceni faktem, że D.O.R.C., renomowane przedsiębiorstwo działające na bardzo wymagającym i konkurencyjnym rynku, wybrało naszą firmę, która dostarczy infrastrukturę technologiczną umożliwiającą dalszy rozwój działalności”.

Działające w chmurze rozwiązanie biznesowe IFS zostanie wdrożone w ośrodkach firmy w Holandii, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Brazylii, Włoszech i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Po zakończeniu wdrożenia rozwiązanie będzie wspierać newralgiczne procesy biznesowe, w tym sprzedaż, planowanie, zaopatrzenie, produkcję, łańcuch dostaw, serwis, zarządzanie produktami, zapewnienie zgodności z regulacjami prawnymi, kontrolę jakości, zarządzanie projektami, finanse i kadry.

Więcej informacji na temat oferty IFS dla przedsiębiorstw z sektora biomedycznego można znaleźć na stronie www.ifs.com/corp/industries/manufacturing/life-sciences/.

Anna Machol, PR for IFS in Poland. Phone: +48 512 134 493, anna.machol@ifs.com

Informacje o firmie Dutch Ophthalmic Research Center

Spółka D.O.R.C. jest dostawcą technik, narzędzi i wyposażenia stosowanego w chirurgii okulistycznej. Aktywnie uczestniczy w tworzeniu wysokiej jakości innowacyjnych rozwiązań na globalnym rynku. Jest to możliwe dzięki wiedzy technicznej i transparentnym procedurom, jednak przede wszystkim dzięki wyjątkowemu podejściu do klientów. Działania D.O.R.C. skupiają się na potrzebach chirurgów z całego świata, którzy mogą liczyć na profesjonalną i spersonalizowaną obsługę. Firma dokłada wszelkich starań, by dostarczyć odbiorcom innowacyjne i przystępne cenowo rozwiązania. Wszystkie działania przedsiębiorstwa realizowane są zgodnie z wysokimi standardami etycznymi i moralnymi, dlatego właśnie wszelkie procedury i produkty są na bieżąco poddawane rygorystycznej weryfikacji w ścisłej współpracy z lekarzami. dorcglobal.com
Informacje o firmie IFS

IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw z całego świata, które zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem majątku oraz zarządzaniem działalnością ukierunkowaną na usługi. Specjalizacja branżowa naszych pracowników i rozwiązań oraz zaangażowanie w zapewnianie korzyści każdemu z naszych klientów pozwoliły firmie IFS zdobyć pozycję cenionego lidera i najczęściej polecanego dostawcy w naszym sektorze. Nasz zespół składa się z 4000 pracowników i coraz większej sieci partnerów. Wspierają oni ponad 10 000 klientów na całym świecie w kwestionowaniu status quo i zdobywaniu przewagi nad konkurencją. Nasze oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś — więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem ifs.com.

Dołącz do nas na Twitterze: @IFSPoland

Zapraszamy na blog firmy IFS pod adresem https://blog.ifs.com/, gdzie omawiane są technologie, nowe rozwiązania i ciekawe pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*