DRZWI POD KONTROLĄ SYSTEMU ASTRO WMS. PORTA KMI POLAND STAWIA NA CONSAFE LOGISTICS.

Po wielomiesięcznym procesie analizy rynku WMS, lider rynku drzwi w Polsce – Porta KMI Poland zdecydował się powierzyć sterowanie nowym centrum dystrybucyjnym w Nidzicy oprogramowaniu dostarczonemu przez Consafe Logistics. Poza flagowym Astro WMS firma wdroży Astro WCS do sterowania automatyką magazynową. Uruchomienie nowego DC wraz z automatyką i  najnowocześniejszymi rozwiązaniami IT ma pomóc w zwiększaniu przewagi konkurencyjnej firmy oraz przygotować na obsługę rosnących wolumenów. 

Budowa centrum logistycznego w Nidzicy jest na ostatnim etapie i już teraz dobrze je widać z trasy ekspresowej S7. Zakończony jest montaż regałów, a w ostatnim tygodniu austriacki dostawca automatyki Siba rozpoczął montaż układnic i przenośników. Docelowo w centrum logistycznym Porta pracować będzie 7 układnic do obsługi pojedynczych skrzydeł drzwiowych i ościeżnic oraz zestaw przenośników, wózków transferowych i manipulatorów obsługujących proces kompletacji.

– Inwestycja w Nidzicy to nie tylko największe wyzwanie w mojej karierze zawodowej, ale również ogromne wyzwanie dla całej organizacji. Stąd wybór partnerów, z którymi będziemy ją wspólnie realizować był dla nas kluczowy. Biorąc pod uwagę planowane przepływy i nasze oczekiwania odnośnie wydajności centrum, mieliśmy świadomość, że poza samą automatyką i kompetencjami pracowników ogromną rolę odegra WMS, który stanie się niejako „mózgiem” tego organizmu. Przy wyborze WMS-a naszym kluczowym kryterium była współpraca na najwyższym poziomie oraz doświadczenie dostawcy w zarządzaniu automatyką na wszystkich poziomach. – mówi Krzysztof Ziemann, Szef Logistyki odpowiedzialny za całość inwestycji. – Przez ponad rok rozmów, wizyt referencyjnych i analiz to właśnie Consafe Logistics najlepiej udowodnił bardzo wysokie kompetencje, zarówno w magazynowaniu, jak i, co najistotniejsze, w sterowaniu automatyką.

– Obsługa 4000 sztuk skrzydeł drzwiowych i ponad 4000 ościeżnic na dobę plus w zasadzie nieskończona liczba indeksów (MTO) wymaga perfekcyjnego zaplanowania procesów i musi oprzeć się o solidny i stabilny trzon systemowy. Tym bardziej jesteśmy dumni, że PORTA DRZWI właśnie nas obdarzyła zaufaniem i zaprosiła do wspólnego projektu – mówi Grzegorz Prorok, Dyrektor Sprzedaży w Consafe Logistics.

W ramach inwestycji PORTA DRZWI firma Consafe Logistics poza flagowym Astro WMS wykorzysta swoje autorskie i rozwijane od lat rozwiązanie Astro WCS (Warehouse Control System).

– Wdrożenie sprawdzonego zestawu w postaci Astro WMS i Astro WCS pozwoli firmie Porta na pełną kontrolę i elastyczność w sterowaniu automatyką magazynową. Ponadto uniezależni klienta od dostawcy automatyki pozwalając, w miarę rosnących potrzeb, swobodnie dokładać kolejne elementy pochodzące od różnych producentów – dodaje Krzysztof Kalisz, Senior Business Consultant w Consafe Logistics.

Poza częścią automatyczną, w ramach jednego systemu Astro WMS będą obsługiwane wszystkie procesy realizowane manualnie przez pracowników i wózki w niższej części centrum dystrybucyjnego. Uruchomienie produkcyjne zaplanowano na początek 2020 roku.

  

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*