Czeska sieć Sportisimo wybiera system Consafe Logistic do swojego nowego centrum dystrybucji

Kolejny sezon letni będzie wyjątkowy dla Sportisimo – wszystkie produkty będą składowane i dystrybuowane z nowego centrum dystrybucyjnego. W Hrusovie koło Ostrawy staje właśnie obiekt o powierzchni 90 000 metrów kwadratowych i 23 metrach wysokości, który zostanie wyposażony w najnowsze technologie i rozwiązania automatyki magazynowej. Cały projekt ma pomóc w uzyskaniu jeszcze lepszych wskaźników logistyki magazynowej co z kolei ma zagwarantować utrzymanie pozycji lidera na rynku sprzedaży artykułów sportowych. Zarówno System Zarządzania Magazynem (Astro WMS®), jak i System Kontroli Magazynu Automatycznego (Astro WCS®) dostarczy Consafe Logistics – ich nowy partner w obszarze zarządzania magazynem.

Sportisimo ogłosiło datę otwarcia swojego nowego centrum dystrybucyjnego na luty 2022 r., a aby działania zwiększające wydajności firmy rozpoczęły się jak najszybciej, Astro WMS® i Astro WCS® będą zarządzać przepływami od pierwszego dnia. Wdrożenie obu systemów poprzedzone jest wieloma pogłębionymi analizami i spotkaniami zespołów odpowiedzialnych za projekt po obu stronach. Bardzo ważne jest wcześniejsze zrozumienie i zaplanowanie każdego procesu w magazynie – od podziału artykułów ze względu na rodzaje lokalizacji, przyjmowanie i kompletacja zamówień, minimalizowanie odległości w trasach kompletacji, po business intelligence niezbędne w pracy menedżerów. Nowe centrum dystrybucyjne, jako strategiczne miejsce firmy, powinien działać jak dobrze naoliwiona maszyna, która będzie obsługiwać zarówno blisko 200 sklepów stacjonarnych zlokalizowanych w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii i Bułgarii, jak i całość kanału e-commerce.

„Cieszymy się, że możemy kontynuować nasz rozwój mając za partnera Consafe Logistics. Spełniony został kluczowy wymóg wyboru dostawcy systemu z holistycznym podejściem do całego łańcucha dostaw, a nie tylko jego części. Wielkim plusem jest też doświadczenie z największymi sieciami handlowymi, a także ich proaktywność i ambicja w działaniu. Również możliwość wyboru obu systemów w modelu SaaS jest bardzo atrakcyjna– szczególnie w branży, w której widoczna jest sezonowość sprzedaży. Jesteśmy bardzo ciekawi pierwszych wyników, które będziemy wspólnie analizować już pod koniec 2022 roku.” – mówi Martin Cabadaj, kierownik procesów logistycznych w Sportisimo.

Sportisimo jest pierwszą czeską firmą, która wdroży Astro WMS® w swoim magazynie i trzecim wdrożeniem szwedzkiego dostawcy w tym kraju. Całość działań wpisuje się w plany ekspansji Consafe Logistics m. in. w Czechach i na Słowacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*