Comarch i IS-Wireless łączą siły celem stworzenia kompleksowego rozwiązania dla sieci mobilnej 5G

Comarch i IS-Wireless nawiązały współpracę w zakresie przygotowania wspólnej oferty dla branży telekomunikacyjnej. Firmy zintegrują swoje rozwiązania, aby stworzyć nowe, w pełni funkcjonalne sieci mobilne zbudowane zgodnie z zasadami Open RAN.

Comarch i IS-Wireless (ISN Sp. z o.o.) podpisały w czwartek 9 grudnia 2021 r. porozumienie, w którym podkreślają chęć współpracy i integracji działań rozwojowych.

Rozwiązanie przygotowywane przez firmy będzie składać się z systemów OSS, BSS i SMO opracowanych i dostarczonych przez Comarch, a także komponentów RAN, Core i MANO w technologii 4G i 5G dostarczonych przez IS-Wireless. Firmy połączą siły, aby wdrożyć kompleksowe rozwiązanie sieci komórkowej 5G.

Wspólna oferta dedykowana jest operatorom komórkowym oraz innym klientom dążącym do wdrożenia prywatnych sieci 5G, takim jak lokalne rządy, samorządy, oraz jednostki działające w sferze Przemysłu 4.0.

Rozwiązanie zostanie stworzone zgodnie z zasadami Open RAN. W rezultacie sieci będą dostarczane szybciej i taniej w porównaniu z tradycyjnymi dostawcami.

– Bardzo cieszy nas nawiązanie współpracy z IS-Wireless. Wierzymy, że łącząc mocne strony obu firm możemy stworzyć jeszcze bardziej atrakcyjny produkt dla naszych klientów – mówi Jacek Lonc, Head of the Telco Sales and Business Strategy Division w Comarch. W kontekście Open RAN, współpraca z IS-Wireless jest dla nas kolejnym krokiem w kierunku rozwoju innowacyjności i otwartości w branży telekomunikacyjnej.

Wierzymy, że ta współpraca może być korzystna nie tylko dla IS-Wireless i Comarch, ale przede wszystkim dla naszych obecnych i nowych klientów. Open RAN oferuje szereg nowych możliwości, które sprawiają, że to partnerstwo jest bardzo ekscytującym początkiem otwartej przyszłości 5G oraz branży telekomunikacyjnej – mówi Sławomir Pietrzyk, CEO i założyciel IS-Wireless.

O Comarch S.A.

Comarch Telco odpowiada za projektowanie, wdrażanie i integrowanie systemów IT dla firm telekomunikacyjnych, w tym dla globalnych graczy, takich jak grupy Telefónica, Deutsche Telekom, Vodafone, Orange czy KPN. Produkty Comarch pomagają operatorom na całym świecie w transformacjach, które mają na celu zwiększenie przychodów i efektywności biznesu, uproszczenie środowiska IT, obniżenie kosztów, podnoszenie satysfakcji klientów oraz szybkie tworzenie innowacyjnych usług. Comarch został doceniony przez wiodące firmy analityczne, takie jak Gartner, Frost & Sullivan, Forrester oraz Informa.

O IS-Wireless

IS-Wireless opracowuje i dostarcza sieci komórkowe 4G i 5G, obsługując większą liczbę użytkowników z lepszą wydajnością przy niższych kosztach dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Firma jest dostawcą oprogramowania i sprzętu niezbędnego do budowy sieci 4G i 5G zarówno w zakresie RAN jak i Core. IS-Wireless uczestniczy w rewolucji Open RAN i oczekuje znaczących zmian w sposobie budowy i wdrażania sieci w nadchodzących latach. Firma została wymieniona jako jeden z kilku europejskich dostawców sieci RAN przez wiodących operatorów telekomunikacyjnych, w tym Deutsche Telekom, Orange, Telecom Italia (TIM), Telefónica i Vodafone w raporcie „BUDOWANIE EKOSYSTEMU OTWARTEGO RAN DLA EUROPY” z listopada 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*