Nowe funkcjonalności w Comarch ERP Optima

Jest już dostępna najnowsza wersja oprogramowania Comarch ERP Optima. Ponad 100 nowych funkcjonalności uwzględnia przede wszystkim obsługę zmian w przepisach, jakie weszły w życie a także automatyzację kolejnych procesów w przedsiębiorstwie. System został wyposażony m.in. w funkcję elektronicznych teczek pracowników, integrację z Pocztą Polską oraz obsługę deklaracji VAT-8.

Przepisy związane z digitalizacją dokumentów pracowników zaczną obowiązywać od stycznia 2019 roku. Dla przedsiębiorców, których systemy nie posiadają funkcjonalności w zakresie e-teczek, już teraz powinny pomyśleć nad zmianą dostawcy.

Z systemu Comarch ERP Optima korzysta kilkadziesiąt tysięcy firm i biur rachunkowych w Polsce.  Tylko w tym roku blisko osiem tysięcy użytkowników zdecydowało się na zakup i wdrożenie tego oprogramowania. W 2017 r. wartość sprzedaży Comarch ERP Optima wrosła o 18 proc. w porównaniu do poprzedniego roku.

Wśród nowych funkcjonalności wprowadzonych w Comarch ERP Optima związanych ze zmianami w przepisach znalazły się m.in. wzór dokumentu elektronicznego do wysyłki deklaracji oraz do korekty VAT-7 do systemu e-Deklaracje, formularz deklaracji VAT-8 oraz możliwość dodania wielu kodów CN i przypisanie im stawek VAT w jednym zgłoszeniu. Zaktualizowany został również druk ERP-7 a także  pojawiła się kontrola limitu 182/270 dni dla zwolnienia chorobowego w okresie zasiłkowym oraz wykorzystania urlopu wypoczynkowego dla pracowników tymczasowych oraz podejmujących pierwszą pracę po upływie miesiąca pracy.

– Jednak prawdziwą rewolucją jest wprowadzenie elektronicznych teczek pracowników. To długo oczekiwana przez przedsiębiorców zmiana. Od stycznia nowego roku akta osobowe pracownika: świadectwa pracy, dyplomy ukończonych uczelni czy zaświadczenia o ukończonych szkoleniach BHP będą mogły być przechowywane tylko w wersji elektronicznej. Mimo, że na razie ustawodawca pozostawia firmom dowolność co do sposobu prowadzenia teczek pracowników i mogą one zostać „po staremu”, to nie sensu odkładać tych zmian. Digitalizacja dokumentów to wiele korzyści zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Funkcjonalność e-teczki będzie dostępna bezpłatnie w ramach aktualizacji systemów – mówi Tomasz Homel, dyrektor departamentu systemów dla małych i średnich przedsiębiorstw w Comarch.

Kolejne nowości jakie są dostępne w Comarch ERP Optima to kreator własnych oraz wzorcowych zestawień księgowych, integracja z e-nadawcą Poczty Polskiej, umożliwienie pożyczek uzupełniających w PKZP oraz szereg działań dla ryczałtu. Dodatkowo do obsługi obszaru kadrowo-płacowego zostały dodane alerty o upływającym terminie ważności badań okresowych, uprawnień i kwalifikacji oraz oceny okresowej pracownika. Użytkownicy są również informowani o dokumentach udostępnionych w intranecie pracowniczym oraz o ofertach pracy w ramach rekrutacji wewnętrznej, a także mają możliwość planowania urlopu opiekuńczego z poziomu aplikacji oraz dodawania załączników do delegacji.

Pełny wykaz zmian i nowości w systemie Comarch ERP Optima znajduje się na stronie: https://pomoc.comarch.pl/optima/pl/2019 oraz w prezentacji Dla wielu nowych funkcjonalności powstały filmy instruktażowe, które znajdują się na kanale YouTube Comarch ERP.

System Comarch ERP Optima jest dedykowany dla małych i średnich firm z różnych sektorów gospodarki. Jest też najchętniej wybieranym oprogramowaniem wśród biur rachunkowych i doradców podatkowych, dzięki wbudowanym rozwiązaniom. Z oprogramowania Comarch Optima korzysta już ponad 60 tys. użytkowników.

O Comarch ERP
Comarch to firma technologiczna zajmująca się optymalizacją procesów biznesowych od 25 lat. Jednym z oferowanych rozwiązań są systemy klasy Enterprise Resource Planning (ERP). Oferta Comarch ERP to nowoczesne rozwiązania do zarządzania procesami biznesowymi dla mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Uniwersalność i elastyczność produktów pozwala podnieść efektywność organizacji dzięki mobilnym aplikacjom, narzędziom e-commerce, business intelligence oraz możliwości gromadzenia i bezpiecznego przechowywania danych w Chmurze Comarch. Rozwiązania

Comarch ERP są stale rozwijane i dostosowywane do zmieniających się modeli biznesowych a także zgodne z trendami Internetu Rzeczy i oraz digitalizacji gospodarki.
Dzięki dynamicznemu rozwojowi działalności krajowej i zagranicznej mocno rośnie liczba podpisywanych kontraktów oraz realizowanych wdrożeń. Wśród klientów, którzy postawili na Comarch ERP są m.in.: Gerda, Muszynianka, Ustronianka, OSHEE Polska, LAKMA, Krakchemia SA oraz reprezentanci innych kluczowych gałęzi rynku.
http://www.comarch.pl/erp/ 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*