Baxter Manufacturing, lider w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości sprzętu do gotowania i piekarnictwa, skraca czas produkcji dzięki systemowi Epicor ERP.

Baxter Manufacturing – spółka zależna ITW Food Equipment Group – jest światowym liderem w branży projektowania i produkcji wysokiej jakości naczyń i sprzętu do pieczenia. Część firm  z grupy ITW z powodzeniem polega na systemie Epicor ERP, aby rozwijać swoją działalność, jednak to właśnie Baxter stoi na czele i jest ekspertem w zakresie wykorzystania technologii.

„Przed przejściem na Epicor w 2010 r. korzystaliśmy z tradycyjnego systemu ERP – tego samego, co ITW” – powiedział Steve Staton, kontroler w Baxter. „Stary system był oparty na mainframe i był mało elastyczny. Ludzie byli przyzwyczajeni do tego, czego potrzebowali, ale w płynnym środowisku, które mamy dzisiaj, bardzo trudno było realizować zadania lub zmieniać procesy.” Staton kontynuuje: „Kiedy szukaliśmy nowego rozwiązania, zadaliśmy sobie pytanie: „Czy możemy wprowadzić rozwiązanie jak najlepiej przygotowane do rozpoczęcia pracy? Chcieliśmy czegoś, co mogłoby ułatwić i przyspieszyć zmianę. W dzisiejszym świecie zmiany docierają do nas tak szybko – możliwość pobierania danych z systemu ERP i analizowania ich w ciągu kilku dni, aby dotrzeć do bezpośrednich przyczyn źródłowych szybko i w prosty sposób to właśnie to, czego potrzebowaliśmy w Systemie ERP.”

„Chcemy nie tylko zapewnić organiczny rozwój firmy, ale także zdobyć udział w rynku i nowych klientów, ale chcemy to osiągnąć przy przyzwoitej marży”, powiedział Jeff Austin, kierownik działu biznesowego, Baxter. „Istnieje kilka wyzwań związanych z zapewnieniem utrzymania tej marży, więc musimy mieć wszystko „dopięte na ostatni guzik”, aby mieć pewność, że nadal będziemy napędzać rentowność, jakiej oczekują inwestorzy”.

Osiągnięcie wzrostu dzięki integracji fabryk w różnych lokalizacjach

Zdaniem Jacka Pennypackera, administratora sieci w firmie Baxter, decydującym czynnikiem wyboru był również konfigurator produktu. „Proces selekcji sprowadził się do oceny łatwości użycia systemu i konfiguratora produktu w Epicor ERP. Po ustawieniu konfiguratora produktu wiemy, co się wydarzy – nie ma niespodzianek. W przypadku niektórych naszych produktów czas wysyłki skróciliśmy  od 8 -12 tygodni do wysyłki na dzień po zamówieniu”.

Położenie geograficzne również odegrało dużą rolę w wyborze Epicor ERP, ponieważ Baxter ma dwa zakłady na przeciwległych wybrzeżach USA. „Mamy także fabrykę w Północnej Karolinie, ale obie fabryki stosują Epicor, więc pod względem procesów istnieje wiele wspólnych cech” – wyjaśnia Staton. „Chociaż zarządzanie wieloma lokalizacjami może być wyzwaniem, Epicor minimalizuje złożoność, umożliwiając nam zwiększenie zdolności produkcyjnych bez problemów operacyjnych”.

Światowej klasy wsparcie

Innym ważnym czynnikiem dla Pennypacker był dostęp do zasobów. „Z innymi producentami, z którymi rozmawialiśmy, nie mogliśmy nawet uzyskać podręcznika użytkownika, który dla mnie wiele mówi o firmie” – wspomina. „Firma Epicor udostępniła wiele zasobów – począwszy od Epicor University, szkoleń i konferencji Insights – aby nie tylko pomóc nam uczyć się na początku, ale także nadążyć za zmianami, szkolić nowych użytkowników i „odświeżać” wiedzę .”

Aktualizacja oprogramowania Epicor ERP ma również kluczowe znaczenie dla udanej współpracy firmy Baxter z firmą Epicor. „Wystarczy, że konsultant Epicora lub inny użytkownik systemu powie mi, że„ ta [następna wersja] będzie o wiele bardziej wydajna ”- dodał Pennypacker. „Kiedy rzeczywiście przeszliśmy na wersję 10 z wersji 9.05, zmiany konfiguratora produktów były niesamowite , a zmiana wydajności w prowadzeniu pracy była również olbrzymia. Słyszeliśmy od użytkowników o poprawie szybkości o 30 procent, ale myślę, że było to znacznie szybsze. To dla nas ogromna oszczędność czasu, która sprawia, że warto inwestować w ulepszanie naszego systemu ERP.” „Podoba mi się fakt, że Epicor oferuje to, czego Baxter i  także ITW szukają w przyszłości” – podsumował Pennypacker. „Jest tak wiele narzędzi, które Epicor już nam udostępnił. Epicor wyprzedza nas o krok. Planujemy wdrożyć coraz więcej rozwiązań, ponieważ chcemy współpracować cyfrowo, stać się mobilni, oferować pracownikom możliwość pracy z domu lub korzystać z naszego systemu ERP na po stronie klienta. Jestem pewien, że zmierzamy w tym kierunku, a Epicor nam w tym pomoże. ”

Żródło:

https://www.epicor.com/en-us/resource-center/success-stories/baxter-manufacturing/?utm_campaign=7012T000001OIxY&utm_medium=socialmedia&utm_source=corp-li-baxter&utm_term=&utm_content=corp-baxter-ss

Kontakt z prasą:
Olga Radzikowska

Marketing Assistant
Todis Consulting
olga.radzikowska@todis.pl

Baxter Manufacturing wiodący amerykański producent naczyń i sprzętu do pieczenia, działający na rynku od 1958r. i oferujący wysokiej jakości piece, wodomierze, pojemniki ze stali nierdzewnej i wiele więcej. Firma należy do ITW Food Equipment Group. Więcej informacji na stronie https://www.baxtermfg.com/

Epicor Software Corporation jest wiodącym producentem oprogramowania służącego do obsługi i podnoszenia wydajności procesów biznesowych w przedsiębiorstwach z sektora produkcyjnego, dystrybucyjnego, sprzedaży detalicznej oraz branży hotelarskiej i usługowej. Firma działa na międzynarodowym rynku od ponad 40-stu lat i obsługuje ponad 20 000 klientów w przeszło 150 krajach. Rozwiązania mogą być oferowane zarówno w wersji chmurowej, hostowanej, jak i lokalnej. Bogate doświadczenie firmy Epicor pozwala na wprowadzanie innowacyjnych i elastycznych rozwiązań oraz dostosowywanie ich do indywidualnych potrzeb klientów. www.epicor.com

Todis Consulting jest certyfikowanym partnerem wdrożeniowym Epicor Software Corporation. Firma działa na rynku polskim od 2005 r. oferując kompleksowe rozwiązania z zakresu zintegrowanych systemów informatycznych. Zespół wysoko wykwalifikowanych konsultantów umożliwia prowadzanie zarówno nowych wdrożeń, reimplementacji, migracji do wyższych wersji systemów ERP, jak i tworzenie rozszerzeń funkcjonalnych oraz rozwiązań na zamówienie klienta. www.todis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*