Balcerzak – wiodący zakład przetwórstwa mięsa wdroży system Comarch ERP XL

Firma Balcerzak, jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów przetwórstwa mięsa w Polsce, podpisała umowę z firmą informatyczną Infortes na wdrożenie systemu do zarządzania przedsiębiorstwem Comarch ERP XL. Wybrane rozwiązanie charakteryzuje się elastyczną budową modułową, która pozwala na kompleksową organizację wielu obszarów działalności firmy.

Balcerzak należy do niemieckiej grupy kapitałowej Heristo ag, posiada uznaną i renomowaną markę i stabilną pozycję rynkową. Firma istnieje na rynku od 1996 roku i obecnie zatrudnia ponad 500 osób. Produkty pod marką Balcerzak można kupić w sklepach i stoiskach mięsno-wędliniarskich i ogólnospożywczych od Suwałk do Jeleniej Góry i od Szczecina aż do Krosna. Marka Balcerzak należy do grona najbardziej rozpoznawalnych marek wędlin w Polsce. Odbiorcami są hurtownie, sklepy detaliczne oraz super- i hipermarkety, a także sieci dyskontowe. Obsługą sieci handlowych zajmuje się należąca do Balcerzak firma conSup Polska, dystrybuująca na terenie Polski wysokojakościowe produkty także innych spółek należących do grupy Heristo ag.

Współpraca Balcerzak z Comarch zaczęła się w marcu 2023 roku od wdrożenia Comarch DMS – narzędzia do zarządzania obiegiem dokumentów. Dobre doświadczenie z tym rozwiązaniem pomogło w podjęciu decyzji o  wdrożeniu całego systemu ERP od Comarch, a wybór padł na Comarch ERP XL.

Firma początkowo rozważała wdrożenie rozwiązania od globalnego dostawcy, z którego korzystają pozostałe spółki zagraniczne w ramach grupy kapitałowej. – Jednak po konsultacji z właścicielem po stronie niemieckiej zdecydowaliśmy się na rozwiązanie Comarch ze względu na jego dopasowanie do polskich przepisów oraz otwartość na integrację z branżowym oprogramowaniem. Za wdrożeniem oprogramowania od krajowego dostawcy przemawiał także fakt, że Infortes posiada doświadczenie w podobnych projektach realizowanych dla firm z międzynarodowym rodowodem – mówi Elżbieta Złakowska, Dyrektor Finansowy, Członek Zarządu Balcerzak.

Wybór Comarch ERP XL był więc strategiczną decyzją, uwzględniającą nie tylko doświadczenie i zaangażowanie naszego zespołu wdrożeniowego, ale również technologiczną nowoczesność, stabilność i bezpieczeństwo, co przyczyni się do długotrwałego i owocnego partnerstwa między naszymi firmami – komentuje Piotr Mazurek, Prezes Zarządu Infortes.

Firmie Balcerzak zależało przede wszystkim na obsłudze takich obszarów jak sprzedaż, zakupy, księgowość i  controlling. Należało także zintegrować używane w firmie oprogramowanie branżowe do zarządzania produkcją. Prace wdrożeniowe rozpoczęto w grudniu 2023 roku, a docelowo w styczniu 2025 roku z systemu będzie korzystać ponad 80 pracowników przedsiębiorstwa.

System Comarch ERP XL jest rozbudowanym systemem klasy ERP charakteryzującym się elastyczną budową modułową. Optymalna konfiguracja i ilość modułów dobierana jest na podstawie wnikliwej analizy potrzeb i  specyfiki funkcjonowania firmy. System Comarch ERP XL jest systemem z wieloma referencjami i jest z  powodzeniem stosowany w dużych firmach i spółkach wielofirmowych.

O Comarch

Comarch został założony w 1993 roku w Krakowie, a od 1999 roku jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jest jedną z największych firm informatycznych w Europie i prowadzi projekty dla czołowych marek z Polski i świata
w najważniejszych sektorach gospodarki m.in.: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej, przemyśle, ochronie zdrowia oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Z usług Comarch skorzystało kilkadziesiąt tysięcy światowych marek w ponad 100 krajach na 6 kontynentach m.in.: Allianz, Auchan, BNP Paribas Fortis, BP, Carrefour, Heathrow Airport, Heineken, ING czy LG U+, Orange, Telefónica, T-Mobile, Vodafone.

Firma zajmuje wysokie pozycje w rankingach analityków IT m.in.: Gartnera, Truffle 100, TOP 200 „Computerworld”, IDC, Polskiej Akademii Nauk, EU Industrial R&D Investment Scoreboard. Corocznie Comarch inwestuje środki o wartości ok. 15 proc. przychodów
w projekty innowacyjne. W 2019 roku nakłady na prace R&D wyniosły blisko 4000 mln zł. Obecnie zatrudnia ponad 6500 ekspertów, w ponad 90 biurach w ponad 30 krajach od Australii i Japonii przez Bliski Wschód oraz Europę aż po obie Ameryki.

www.comarch.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*