Backup to podstawa bezpieczeństwa firmowych danych.

VECTO co roku sprawdza świadomość polskich przedsiębiorców w dziedzinie bezpieczeństwa danych. Raport z badań przynosi pesymistyczne dane. Tylko niecałe 10 proc. rodzimych firm korzysta z rozwiązań backupowych, a to w kontekście rosnących cyberzagrożeń wynik zatrważający. Tymczasem technologia backupu umożliwia dziś wdrażanie skutecznych i elastycznych pod względem kosztów narzędzi, które uchronią nasze dane przed całym spektrum zagrożeń – od ataków hakerskich, po awarie sprzętów i błędy ludzkie.

Backup przez wielu z nas wciąż rozumiany jest jako sposób na archiwizowanie danych. Pokutuje przeświadczenie, że wystarczy od czas do czasu zgrać ważne pliki na zewnętrzny dysk i przechowywać go w bezpiecznym miejscu. Jak twierdzą specjaliści, takie właśnie procedury backupowe są najbardziej ryzykowne, ale przede wszystkim w żadnym stopniu nie zapewniają ciągłości funkcjonowania systemów IT, baz danych, a także procesów – w tym np. produkcyjnych. O tym, jak zabezpieczyć swoje dane i czy to się opłaca, możemy się przekonać biorąc udział w bezpłatnych warsztatach VECTO Lab.

„VECTO Lab to nic innego, jak możliwość przetestowania w rzeczywistych warunkach  proponowanych przez nas rozwiązań, które w naszej ocenie pozwolą na optymalne przygotowanie firmowej infrastruktury IT na dowolne zagrożenia. Analizujemy, przeprowadzamy audyty i w oparciu o zgromadzoną wiedzę, proponujemy rozwiązania ściśle dopasowane do indywidualnych potrzeb. Zależy nam na dostarczaniu twardych danych, które ułatwią podjęcie decyzji zakupowej. Nasi Klienci wiedzą dokładnie za co płacą” – mówi Jakub Wychowański, członek zarządu VECTO. Istotnie, takie podejście minimalizuje ryzyko pomyłek i nieskutecznych wdrożeń. Pozwala ponadto uwzględnić w planowanych narzędziach specyficzne aspekty działalności biznesowej czy kulturę organizacyjną danej firmy i jej dotychczasowy sposób zarządzania danymi. „Szablonowe podejście w projektowaniu narzędzi backupowych to duży błąd, który między innymi uniemożliwia uwzględnienie w proponowanych rozwiązaniach potrzeb, które mogą pojawić się w przyszłości. Skalowalność naszych systemów to jeden z najważniejszych elementów oferty VECTO” – dodaje Wychowański.

Od tego roku, katalog rozwiązań testowanych w ramach VECTO Lab został wzbogacony o innowacyjne narzędzie DELL EMC – DP4400. To prekonfigurowany, konwergentny system wykorzystujący technologię deduplikacji, który aż dwukrotnie zmniejsza dotychczasowe wymagania dotyczące okna backupowego. Warto przypomnieć, że narzędzie to już zostało okrzyknięte jednym z najbardziej innowacyjnych w ostatnich latach. Dzięki połączeniu macierzy, serwerów, wirtualizacji i oprogramowania w jeden zintegrowany system, produkt DELL EMC nie ma sobie równych w dziedzinie ochrony danych, pamięci masowych i całej wirtualnej infrastruktury. Gwarantuje bezpieczeństwo, błyskawiczne przetwarzanie informacji oraz ich analizę. Dodatkowo, jak większość rozwiązań koncernu, DP 4400 umożliwia pełną skalowalność systemu – zarówno od strony sprzętowej, jak i technologii chmurowej. 

Według badań EMC’s Global Data Protection Index, w ostatnich 12 miesiącach aż 28 proc. firm doświadczyło utraty danych. Średni koszt takiego incydentu szacuje się na kwotę 996 tys. dol. Warto zatem zadbać o bezpieczeństwo firmowych danych zanim staniemy w obliczu ich utraty. Za wiarę w to, że cyberryzyka nas nie dosięgną możemy słono zapłacić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*