Przemysł 4.0 to szansa dla branży IT.

Czwarta rewolucja przemysłowa dokonuje się na naszych oczach. Coraz większe znaczenie nowoczesnych technologii, takich jak Internet Of Things, Big Data i chmury obliczeniowe, na dobre wyznaczają kierunki rozwoju przemysłu na całym świecie.

Myślimy globalnie, choć dziś istotą rzeczy jest trend wysokiej specjalizacji, dopasowanie do potrzeb indywidualnego odbiorcy i zapewnienie możliwości łatwego korygowania profilu produkcyjnego. Automatyzacja i budowanie warunków do swoistego produkcyjnego koegzystowania człowieka i robotów może brzmieć jak wizja sci-fi, ale najwięksi już to robią. Wszystkie te elementy łączy jeden wspólny mianownik. Informacja. To właśnie zarządzanie informacją, jej przetwarzanie i analiza będzie stanowić największe wyzwanie najbliższych lat. Optymalizację baz danych i metody ich stałego przetwarzania zapewni pełniejsza integracja systemów informatycznych w obrębie przedsiębiorstwa – od produkcji, po dystrybucję wyrobów. Mariaż wszystkich tych elementów będzie kluczem do dopełnienia się tej rewolucji.

 

xData – kilkuset procentowe wzrosty wydajności

Industry 4.0. to również wyzwanie dla branży IT. W naszych relacjach z Klientami coraz częściej dostrzegamy zmieniające się podejście polskich przedsiębiorstw do digitalizacji produkcji oraz zarządzania informacją. Wszyscy mamy świadomość, że podaż danych wciąż rośnie przy jednoczesnym skracaniu czasu ich pozyskiwania. Przedsiębiorstwa oczekują gwarancji optymalizacji i stabilności produkcji oraz eliminacji słabych ogniw w strukturze informatycznej. Na bazie tych obserwacji, w zeszłym roku spółka VECTO uruchomiła nową usługę. xData zapewnia znaczące wzrosty wydajności baz danych i systemów informatycznych. Dotychczasowe wdrożenia bezspornie przekładają się na znaczącą redukcję kosztów nieefektywnych baz danych, skrócenie procesów przetwarzania informacji, a co za tym idzie – zapewnienie warunków do uwolnienia pełnego potencjału biznesowego naszych Klientów.

 

 

xData swoją skuteczność opiera na dwóch fundamentach. Pierwszym jest  wieloletnie doświadczenie VECTO we wdrażaniu systemów IT w polskich firmach oraz współpraca z czołowymi, światowymi producentami innowacyjnych narzędzi informatycznych. Drugim elementem jest precyzyjna analiza, obejmująca wielopłaszczyznowe audyty całej struktury IT. Badanie zebranych materiałów pozwala inżynierom VECTO zaprojektować rozwiązania, które znacząco poprawiają efektywność działania bazy. Jesteśmy pewni swych kompetencji i skuteczności proponowanych rozwiązań. Współpracujemy według modelu  pay-as-you-grow, uzależniającym poniesienie kosztów optymalizacji od efektywności wdrożonych rozwiązań. W oparciu o wyniki wielowątkowych audytów, zgromadzony know-how oraz dostęp do najnowocześniejszych technologii IT, umiemy tworzyć rozwiązania szyte na miarę, uwzględniające aktualne i prognozowane potrzeby przedsiębiorstw. Dotychczasowe wdrożenia usługi wskazują nawet na kilkusetprocentowe wzrosty wydajności, które bezpośrednio przekładają się na oszczędności i wzmocnienie konkurencyjności biznesu. Tworzymy zatem warunki, w których polskie przedsiębiorstwa będą mogły skutecznie rywalizować w świecie dokonującej się rewolucji Przemysłu 4.0.

 

Jakub Wychowański
Członek zarządu VECTO Sp. z o.o.
https://vecto.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*