ANEGIS pomaga BUUK zwiększyć efektywność operacyjną poprzez wdrożenie Microsoft Dynamics 365

ANEGIS ogłosił zakończenie projektu wdrożenia Microsoft Dynamics 365 dla BUUK Infrastructure. Nowoczesny system w chmurze pozwolił BUUK zwiększyć bezpieczeństwo danych, usprawnić kluczowe obszary operacyjne oraz dostosować infrastrukturę do aktualnych standardów technologicznych.

BUUK Infrastructure, wiodący dostawca sieci użyteczności „ostatniej mili” w Wielkiej Brytanii, zdecydował się na migrację z systemu Microsoft Dynamics AX na najnowszą wersję Microsoft Dynamics 365. Wybór ANEGIS jako partnera wdrożeniowego okazał się kluczowy dla sukcesu projektu.

Projekt rozpoczął się w listopadzie 2021 roku, a zakończył w lipcu 2023 roku, obejmując szeroki zakres obszarów biznesowych, takich jak zarządzanie projektami, finanse, zakupy, sprzedaż i zarządzanie kartotekami master data.

Wybór Microsoft Dynamics 365 na nowy system

– Zdecydowaliśmy się na wdrożenie Dynamics 365 z dwóch powodów. Jednym z nich było to, że wsparcie dla AX dobiegało końca, a my nie korzystamy z platform, które nie są wspierane przez dostawców. To standardowe zabezpieczenie. Ponadto mieliśmy wiele funkcji wbudowanych w stary system jako oprogramowanie dedykowane, a wiedzieliśmy, że w Dynamics 365 są one standardowymi funkcjami – przyznaje Neil Hammond, IT Executive w BUUK.

ANEGIS, będący partnerem BUUK od wielu lat, odgrywał kluczową rolę w całym procesie wdrożenia. Helen Bachu, Head of Projects w BUUK, podkreśla: – Z ANEGIS mieliśmy już zbudowane i ugruntowane wszystkie relacje. Zaufanie było na wysokim poziomie, a ANEGIS spełnił wszystkie obietnice podczas pracy nad poprzednim systemem.

Projekt wdrożenia Dynamics 365 został zrealizowany zgodnie z metodyką ANEGIS, opracowaną na bazie doświadczenia i wiedzy ekspertów ANEGIS i dostosowaną specjalnie do wdrożeń systemu D365. Ireneusz Stępiński, Senior Project Manager w ANEGIS, tłumaczy: – Ta metodyka pozwala kierownikom projektów poświęcić znaczną ilość czasu na wspólne uzgodnienie planu, narzędzi i procedur do realizacji projektu.

Korzyści z wdrożenia Microsoft Dynamics 365

Czas trwania projektu oraz zakres jego realizacji obejmował m.in. usprawnienie procesów akceptacji workflow, implementację interfejsów komunikacyjnych oraz uruchomienie wewnętrznego narzędzia Dynamics 365 ułatwiającego przesyłanie danych do hurtowni danych. – W ramach wdrożenia zaimplementowano dodatkowo szereg modyfikacji i integracji umożliwiających połączenie Dynamics 365 z innymi systemami wykorzystywanymi w organizacji. Pełny zakres wymagań klienta został uwzględniony w projekcie – dodaje Piotr Pudlik, Solution Architect w ANEGIS.

Efekty wdrożenia Dynamics 365 są już widoczne. Poprawa przepływu pracy, uszczelnienie procesów biznesowych, rozbudowa w zakresie akceptacji i obiegu dokumentów, a także organizacja danych przyczyniły się do redukcji liczby błędów. – Zyskaliśmy na wykorzystaniu struktury zarządzania danymi – DMF, która pozwala skutecznie eksportować dane z systemu, ale także importować i aktualizować rekordy w systemie – zaznacza Hannah Margetson, Lead Business Analyst w BUUK.

Wdrożenie Dynamics 365 otwiera przed BUUK nowe możliwości usprawniania i automatyzacji manualnych, czasochłonnych procesów, co zapewni dalszy rozwój firmy.

Pełne studium przypadku wdrożenia Dynamics 365 dla BUUK jest dostępne na stronie https://www.anegis.com/klienci/buuk-infrastructure

O ANEGIS

ANEGIS jako wiodący partner Microsoft w Europie specjalizuje się w transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Dostarcza narzędzia do optymalizacji i automatyzacji procesów biznesowych oparte na najnowszych technologiach, a współpraca z ANEGIS umożliwia firmom jak BUUK osiągnięcie nowych poziomów efektywności operacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*