Agro-Sieć wymienia system informatyczny na Comarch ERP XL

Spółka Agro-Sieć, dostawca efektywnych rozwiązań dla rolnictwa, podpisała umowę z firmą informatyczną Infortes na wdrożenie systemu do zarządzania przedsiębiorstwem Comarch ERP XL. Wybrane rozwiązanie charakteryzuje się elastyczną budową modułową, która pozwala na kompleksową organizację wielu obszarów działalności firmy. W Agro-Sieci zostaną uruchomione funkcjonalności m.in. dla administracji, księgowości i sprzedaży a także aplikacje do obiegu elektronicznych dokumentów i zarządzania magazynem oraz aplikacje do obsługi skupu zboża.

Agro-Sieć Sp. z o.o. to firma rodzinna, która działa na rynku od 1992 roku. Prowadzi kompleksową obsługę producentów rolnych w zakresie: doradztwa agrotechnicznego i sprzedaży środków ochrony roślin, nawozów, materiału siewnego, pasz oraz paliw. Obecnie firma obsługuje kilkanaście tysięcy gospodarstw rolnych i stale rozwija swoją działalność. Chcąc usprawnić procesy biznesowe, kadra menedżerska podjęła decyzję o wymianie systemu klasy ERP, ponieważ ten używany do tej pory, nie spełniał już rosnących potrzeb organizacji.

– O wyborze rozwiązania firmy Comarch zadecydowała nie tylko jakość systemu informatycznego i dostarczanych usług. Poszukiwaliśmy solidnego i pewnego partnera; firmy, która ma dużą znajomość naszej branży. Połączenie programu Comarch i wartościowe doświadczenie Infortes w dostarczaniu rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw z rynku rolniczego przekonało nas do rozpoczęcia współpracy – mówi Paweł Bruderek-Żyżun, Wiceprezes Agro-Sieci.

Platforma Comarch ERP XL zostanie zintegrowana z modułami branżowymi do obsługi procesów skupu i wysyłki płodów rolnych oraz rejestracji wyników badań laboratoryjnych, opracowanymi przez firmę  Infortes. Dodatkowo uruchomiony zostanie system klasy Business Intelligence, który zagwarantuje szybki dostęp do wielowymiarowych analiz dotyczących informacji pozyskanych z wszystkich obszarów działalności firmy. Kompleksowe wdrożenie zostanie zrealizowane w całym przedsiębiorstwie, zarówno w centrali jak i 10 oddziałach. Z systemu będzie korzystać ok. 60 pracowników firmy Agro-Sieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*