Comarch został nowym partnerem firmy , jedynego operatora częstotliwości 450 MHz w Niemczech

Długoterminowa umowa na centralną platformę IT oraz realizację wysokodostępnej i odpornej na awarie sieci radiowej LTE450 w Niemczech

450connect i Comarch podpisały umowę na dostarczenie i wprowadzenie w życie centralnej platformy IT niemieckiej sieci radiowej LTE450 dla operatorów infrastruktury krytycznej. Comarch dostarczy rdzeń platformy IT dla rozwiązań BSS (Business Support Systems) i OSS (Operations Supports Systems) dla 450connect.
Spółka 450connect, której siedziba główna znajduje się w Kolonii, to wspólna inicjatywa przedsiębiorstw energetycznych, która do 2025 r. zbuduje i obsłuży ogólnoniemiecką, wysoce dostępną i bezpieczną sieć radiową LTE450 dla operatorów infrastruktury krytycznej. Pasmo częstotliwości 450 MHz zostało nadane firmie przez German Federal Network Agency w lipcu 2021 roku na 20 lat.
Comarch oferuje firmie, która koncentruje się na krytycznych aplikacjach głosowych i danych w sektorze B2B, dopasowany system BSS/OSS oparty na najnowocześniejszych produktach, takich jak: Comarch IoT Connect, Comarch OSS Fulfillment and Inventory oraz Comarch OSS Assurance.
Elastyczne i skalowalne rozwiązanie IT do obsługi klienta oraz wsparcia operacyjnego
Comarch BSS umożliwia klientom 450connect zarządzanie wszystkimi połączeniami bezprzewodowymi oraz inne usługi i funkcje, takie jak zamawianie, monitorowanie, rozliczanie oraz raportowanie za pomocą portalu internetowego jako centralnego interfejsu. Klienci 450connect mogą podłączyć swoją korporacyjną infrastrukturę IT bezpośrednio do systemów BSS 450connect, co stanowi alternatywę dla dostępu przez Internet. Dzięki zintegrowanym modułom Comarch OSS, 450connect będzie kontrolować, a także monitorować operacje i wydajność sieci.
Dzięki temu 450connect może kontrolować i wspierać wszystkie procesy oraz funkcje w aplikacjach 450connect, w tym zarządzanie zasobami sieciowymi i dostarczanie usług.
Pierwsze uruchomienie w 2023
- Comarch spełnił nasze wysokie wymagania jakościowe. Firma przekonała nas swoim elastycznym i skalowalnym rozwiązaniem przeznaczonym do obsługi operacyjnej oraz obsługi klienta, a także solidną wiedzą techniczną i chęcią nawiązania długoterminowej współpracy. Z Comarch będziemy w stanie z sukcesem wprowadzać w życie centralną platformę IT zgodnie z harmonogramem – mówi Carsten Ullrich, CEO 450connect. Ogólnokrajowa budowa sieci radiowej 450 MHz zakończy się do 2025 roku. Testy z pierwszymi klientami rozpoczną się w tym roku, z myślą o uruchomieniu usług w pierwszych regionach w 2023 roku.
 - Jesteśmy zaszczyceni, że 450connect doceniło nasze doświadczenie i zdecydowało się na wybranie nas jako partnera do pracy nad tym wyjątkowym projektem w Niemczech. Comarch ponownie udowadnia, że do tak dynamicznego projektu, gdzie niezbędna jest gotowość do elastycznego działania i obsługi klienta w zmiennych warunkach, jesteśmy najlepszym wyborem. Ta współpraca potwierdza wszechstronność naszej oferty oraz dowodzi, że jesteśmy ekspertami w dziedzinie OSS, BSS i systemach IoT – mówi Jacek Lonc, Head of Telco Sales and Business Strategy Division w Comarch.
O firmie 450connect
450connect GmbH obecnie buduje i będzie obsługiwać niezawodną platformę do cyfryzacji infrastruktury krytycznej w Niemczech. Firma z Kolonii stwarza w ten sposób wstępne warunki dla dekarbonizacji i odporności gospodarczej. W tym celu 450connect otrzymał niedawno wyłączność na pasmo 450 MHz do 2040 roku. 450connect jest wspierane przez ponad 70 przedsiębiorstw użyteczności publicznej, w tym Alliander, E.ON, konsorcjum regionalnych firm energetycznych oraz Versorger-Allianz 450, w skład którego wchodzą liczni dostawcy mediów, energii i wody przy udziale spółki zależnej EnBW Netze BW.
www.450connect.de 
O firmie Comarch

Comarch, powstały w 1993 roku, to jedna z największych firm IT w Europie. Wprowadza w życie projekty dla klientów z głównych sektorów biznesowych, takich jak telekomunikacja, handel i usługi, przemysł, infrastruktura IT, zdrowie, a także finanse, bankowość i ubezpieczenia. Usługi i produkty własne Comarch, do których należą na przykład ERP, IoT, EDI, ICT oraz CRM & Marketing, są wykorzystywane przez liczne międzynarodowe przedsiębiorstwa oraz średnie i małe firmy w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Rozwiązania proponowane przez Comarch są wykorzystywane w ponad 100 krajach. Klienci to dobrze znane marki, takie jak Heathrow Airport, BP, Carrefour, Heineken, Vodafone, T-Mobile, Telefónica, Orange, LG U+, BNP Paribas Fortis, Allianz, Aviva, AXA, Banque Populaire des Alpes, Alior Bank, Credit Suisse, Delta Lloyd Life, DNB oraz ING.

Comarch jest notowany w rankingach analitycznych branży IT, m.in. Gartner, Truffle 100, TOP 200 i IDC, każdego roku inwestuje środki o wartości około 17% swoich przychodów w innowacyjne projekty. Firma zatrudnia obecnie około 7000 ekspertów w ponad 90 biurach w ponad 30 krajach, od Australii i Japonii przez Bliski Wschód i Europę po obie Ameryki.

www.comarch.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*