3 ZALETY SYSTEMU BUSINESS INTELLIGENCE, DZIĘKI KTÓRYM TWOJE PRZEDSIĘBIORSTWO MOŻE ZOSTAĆ LIDEREM W SWOJEJ BRANŻY

Ograniczony dostęp do istotnych danych może spowolnić lub całkowicie zatrzymać rozwój przedsiębiorstwa. Te organizacje, które nie wykazują się odpowiednią elastycznością procesów i otwartością na podejmowanie śmiałych decyzji, z większą trudnością adaptują się do zmian zachodzących na rynku. Dużą rolę w planowaniu i realizowaniu założeń biznesowych odgrywa szybki dostęp do informacji. Dobrze wdrożony System Business Intelligence pomaga w działalności wielu organizacji na wszelakich płaszczyznach.

Firmy, które podejmują decyzje w oparciu o szczegółową analizę danych osiągają nieporównywalnie lepsze wyniki. Co sprawia, że firma może skutecznie konkurować z innymi podmiotami ze swojej branży i dążyć do uzyskania pozycji lidera? W dzisiejszych czasach poza przedsiębiorczością i pracowitością kadry menadżerskiej niezbędne są narzędzia, które błyskawicznie dostarczą wiarygodne informacje. Pełne wykorzystanie potencjału systemu Business Intelligence Qlik nie tylko optymalizuje podstawowe procesy, ale także znacznie przyczynia się do poprawy wyników przedsiębiorstwa.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Kilkudniowy proces zbierania danych i analizowania ich w Excelu to już przeszłość. Dzięki zaawansowanym technologiom z zakresu analityki biznesowej już jedno kliknięcie prowadzi użytkownika do poszukiwanych odpowiedzi i wniosków. Pracownicy IT oraz analitycy odciążeni przez system Business Intelligence Qlik, mogą poświęcić sto procent swojej uwagi na interpretację wniosków, opracowywanie rekomendacji dla Zarządu oraz rozwiązywaniu problemów przedsiębiorstwa. Taka optymalizacja procesu raportowania i analiz to czysta oszczędność czasu i możliwość szybszej reakcji na zmiany warunków panujących na rynku.

WIARYGODNOŚĆ

Jednym z pierwszych sygnałów, że w firmie warto wdrożyć system Business Intelligence Qlik jest konieczność generowania raportów w oparciu o dane pochodzące z różnych, rozproszonych źródeł. Dobrze wdrożony system Business Intelligence Qlik automatycznie gromadzi dane z różnych systemów źródłowych oraz łączy je zgodnie z analityczno-raportowymi potrzebami przedsiębiorstwa. Daje to jeden, wiarygodny i miarodajny obraz, który nie zostanie zaburzony przez błędy ludzkie, co w znaczący sposób przekłada się na podejmowanie decyzji opartych na rzetelnych wnioskach.

BEZPIECZEŃSTWO

System klasy Business Intelligence Qlik zapewnia pełne bezpieczeństwo danych oraz kontrolę dostępu dla użytkowników. Tylko uprawnione osoby mają dostęp do właściwych informacji. Kadra zarządzająca ma pewność, że otrzymane informacje są wiarygodne, kompletne i zawsze aktualne.

Jeśli choć jedna z powyższych cech platformy Business Intelligence odpowiada na potrzeby Twojej organizacji, jest to odpowiedni moment na wprowadzenie tej klasy systemu do przedsiębiorstwa. Dlaczego warto? Dowiesz się na bezpłatnej Konferencji Business Intelligence 2021, która odbędzie się już 21 kwietnia on-line. Prelekcje specjalistów, duża dawka praktycznej wiedzy i rzeczywistych case studies. Dla osób biorących udział organizatorzy przygotowali wartościową niespodziankę – darmową licencję czasową Qlik Sense.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*