Streamsoft Prestiż najlepszy na rynku średnich ERP

Ukazał się najnowszy raport biura analityczno-badawczego DIS, pt. „Wdrożenia systemów ERP 2016”. Informuje on, że system ERP Streamsoft Prestiż, dedykowany branżom produkcyjnej i handlowej, został liderem średnich ERP. Najwyższe, 1 miejsce w rankingu uzyskał już 7 raz rzędu, tym razem z wynikiem aż 28,3% udziałów w rynku.

Badanie DIS ukazuje się co roku i opisuje bieżącą sytuację i prognozuje zmiany na rynku ERP. Dane liczbowe zawarte w raporcie potwierdzają, że Streamsoft Prestiż w przeciągu ostatnich lat był i jest najczęściej wybieranym systemem do planowania zasobów i zarządzania w średnich przedsiębiorstwach. Co więcej, w porównaniu z rokiem poprzednim, Streamsoft Prestiż podniósł swój wynik o 1,5% (26,8% w 2015 roku). Te dane liczbowe zdecydowanie przekonują, że jest on kompleksową odpowiedzią na potrzeby planowania, koordynacji i zarządzania przedsiębiorstwem.

Diagram działalności na rynku firmy streamsoft

Streamsoft Prestiż ma bogate doświadczenie wdrożeniowe w branży produkcyjnej. Rozbudowany moduł Zarządzania Produkcją systemu umożliwia m.in.: planowanie produkcji z wykorzystaniem takich narzędzi jak: S&OP, MPS, MRP, CRP, harmonogramowanie zleceń produkcyjnych z wykorzystaniem wielu reguł w strategiach 'do przodu' i 'wstecz', obsługę oraz kontrolę procesów technologicznych na każdym etapie (z wykorzystaniem alertów zwrotnych), zarządzanie produkcją w toku, kontrolę jakości wykonywanych półproduktów i wyrobów, nadzór stanów magazynowych wraz z planowaniem zaopatrzenia, rejestrowanie i rozliczanie kosztów produkcji, definiowanie wskaźników oceniających jej efektywność i opłacalność oraz wsparcie w zakresie utrzymania ruchu. Streamsoft Prestiż, dzięki złożonemu modułowi Handlowo-Magazynowemu, B2B czy CRM odpowiada też potrzebom branży handlowej.

 

Poza podsumowaniem wyników wdrożeniowych firm z branży IT, raport DIS co roku przedstawia szczegóły prac programistycznych. Zgodnie z badaniem, system ERP Streamsoft Prestiż przeszedł ich w ubiegłym roku ok. 300. Od zmian w poszczególnych modułach (Zarządzanie Produkcją 3.0, Handlowo-Magazynowy, Finansowo-Księgowy, Kadry-Płace, Rozrachunki, Logistyka), po rozwiązania związane z wprowadzeniem nowoczesnego interfejsu. Dodatkowo udostępniono użytkownikom nowe możliwości związane m.in. z obsługą pliku JPK oraz importem kursów walut w formacie XML. Podsumowując, stale rozbudowywane moduły systemu Streamsoft Prestiż wspierają wzrost przedsiębiorstw na wielu płaszczyznach jego funkcjonowania.

Więcej informacji o architekturze i możliwościach systemu można znaleźć na stronie http://www.streamsoft.pl/streamsoft-prestiz/

*Wg raportu DIS 2016       

http://dis2.waw.pl/dis/monitor-it/raporty-2017/461-wdroenia-systemow-erp-w-2016-r

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*