Roadshow online – Digitalizacja dokumentów. Skuteczne zarządzanie przepływem informacji.

Informacje:

BPC GROUP POLAND zaprasza Państwa na Roadshow online:

 

Digitalizacja dokumentów. Skuteczne zarządzanie przepływem informacji

Przedsiębiorstwa generują coraz większą liczbę różnego rodzaju danych i informacji. Te znajdują się nie tylko w systemach klasy ERP, ale także w szeregu rozwiązań aplikacji uzupełniających zintegrowanych lub nie z systemem nadrzędnym jakim jest ERP. Problemem przedsiębiorcy, który chce umiejętnie i trafnie podejmować decyzje biznesowe coraz częściej nie jest tylko brak informacji, ale dostęp do niej w odpowiednim czasie.

Szybkość reagowania na zmiany i potrzeby rynku jest kluczowa w pozyskaniu nowego klienta. Otrzymana zbyt późno lub niedokładna znacząco rozmywa rzeczywisty stan rzeczy managementowi co w efekcie może skutkować nietrafionymi decyzjami, a te niejednokrotnie są kluczowe z punktu widzenia biznesowego. Niestety nadal wiele organizacji stara się zarządzać intuicyjnie podejmując niejednokrotnie sprzeczne ze sobą decyzje.

W trakcie Roadshow zostaną zaprezentowane wybrane systemy analizy i obiegu informacji, które znalazły zastosowanie w polskich przedsiębiorstwach. Na spotkaniu przedstawimy wybrane rozwiązania klasy ECM, workflow, DMS, KSeF, które wspierają procesy zarządzania. Odpowiemy na szereg pytań związanych z doborem systemów i ich możliwościami funkcjonalnymi.


Do udziału w spotkaniu zapraszamy zarząd i management przedsiębiorstw oraz organizacji, chcących poznać techniki informatyczne wspierające procesy biznesowe, a w szczególności:

 • Prezesów i członków zarządów przedsiębiorstw sektora MSP i korporacyjnego;
 • Dyrektorów pionów merytorycznych, m.in. finansów, kontrolingu, kontroli jakości, rozwoju, sprzedaży, produkcji;
 • Managerów pionów informatyki;
 • Osoby współuczestniczące w procesie wyboru rozwiązań informatycznychw przedsiębiorstwie.

Zagadnienia poruszane na spotkaniu:

 • Elektroniczny obieg dokumentów – zarządzanie dokumentacją w firmie;
 • Krajowy System e-Faktur. Czym jest? Jak przygotować firmę do wdrożenia? Nowe regulacje, a dotychczasowe systemy;
 • Automatyzacja obiegu faktur kosztowych oraz innych dokumentów wewnętrznych i przychodzących;
 • Obsługa procesów zakupowych;
 • Efektywne zarządzanie obiegiem pracy wewnątrz organizacji (workflow);
 • Zarządzanie informacją w przedsiębiorstwie (ECM);
 • Digitalizacja dokumentów i OCR;
 • Archiwizacja dokumentów.

Agenda:

Techniczne przygotowanie Partnerów Technologicznych.
Techniczne przygotowanie uczestników.
Wprowadzenie do spotkania.

Przedstawienie uczestników spotkania.

BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.
BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.
Obsługa procesów zakupowych w systemie NAVIGATOR.
 • od zapotrzebowania użytkownika do realizacji zakupu;
 • ścieżka kosztowa i magazynowa;
 • rozliczanie zamówienia - mechanizm porównania zamówienia z fakturą;
 • postępowania zakupowe - sformalizowana procedura zakupu z obsługą ofert i wyborem najkorzystniejszej oferty;
 • automatyczne generowanie umów zakupowych
Mateusz Illg, Lider Sprzedaży PL, Archman Sp. z o.o.
Mateusz Illg, Lider Sprzedaży PL, Archman Sp. z o.o. tel. 795 422 075
email: mateusz.illg@archman.pl, Lider sprzedaży PL

Doświadczony handlowiec, zafascynowany transformacją cyfrową i nowymi trendami technologicznymi. Na co dzień zgłębia tajniki digitalizacji dokumentów, cyfryzacji i automatyzacji przepływu pracy oraz rozwija sieć sprzedaży systemu NAVIGATOR. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie o specjalizacji inżynieria procesów biznesowych.

 

Wizytówka

Dyskusja.
ASCENT od SoftConnect – profesjonalne narzędzie do zarządzania informacją i procesem w firmie.
Marek Hładyszewski, dyrektor sprzedaży i marketingu, SoftConnect sp. z o.o.
Marek Hładyszewski, dyrektor sprzedaży i marketingu, SoftConnect sp. z o.o.SoftConnect sp. z o.o., dyrektor sprzedaży i marketingu

Pasjonat zarządzania procesami biznesowymi, lean management oraz cyfrowego rozwoju firm. C-Level manager z 15-letnim doświadczeniem w strategicznej restrukturyzacji rozwojowej i transformacji przedsiębiorstw. Konsultant wdrożeń informatycznych z zakresu zarządzania przepływem informacji oraz optymalizacji pracy. Radca Prawny specjalizujący się w prawie gospodarczym i jego wpływie na procesy zachodzące w przedsiębiorstwach.

Dyskusja.
Zwinne podejście do obsługi dokumentów na platformie IntraDok Pro.

- Elastyczne repozytorium;

- Szybka praca;

- Szybkie wyszukiwanie;

- Zautomatyzowane procesy [No-Code];

- Zaawansowane mechanizmy raportowania;

- Moduł faktury [KSeF].

Przemysław Marcol, Menadżer ds. produktu ESOD, COIG S.A.
Przemysław Marcol, Menadżer ds. produktu ESOD, COIG S.A.COIG S.A., Menadżer ds. produktu ESOD
Anna Byś, Menadżer ds. Kluczowych Klientów, COIG S.A.
Anna Byś, Menadżer ds. Kluczowych Klientów, COIG S.A. COIG S.A.

Dyskusja.
Podsumowanie spotkania.

Organizatorzy generalni:

BPC GROUP POLAND

BPC GROUP POLAND Sp. z o.o. wspiera duże i średnie przedsiębiorstwa w procesach informatyzacji. Świadczy usługi doradcze, które pomagają decydentom wybrać właściwą opcję informatyzacji przedsiębiorstwa, jak również odpowiedni system informatyczny i firmę wdrożeniową. Projekty obejmują m.in. przeprowadzenie analizy procesów biznesowych, opracowanie zapytania ofertowego, organizację prezentacji dedykowanych i negocjacje warunków umowy z dostawcami systemów IT.

 

Obok doradztwa świadczonego w sposób zindywidualizowany firma prowadzi szeroko zakrojone działania edukacyjne dla przedsiębiorstw. W ramach BPC Training Centre organizowane są konferencje i warsztaty dla kadry decyzyjnej, która wybiera systemy IT.

 

W trakcie piętnastu lat działalności zostało przeprowadzonych ponad 200 spotkań edukacyjnych i wyszkolonych blisko 8 tysięcy osób. BPC GROUP POLAND Sp. z o.o. jest także właścicielem i redaktorem serwisu doradczego www.bpc-guide.pl oraz największej w Polsce internetowej bazy systemów IT. Firma systematycznie publikuje Raporty Analityczne o stanie informatyzacji polskich przedsiębiorstw.

Partnerzy technologiczni:

Archman

Producent przeglądarkowych systemów do controllingu i zarządzania.Firma Archman Sp. z o.o. jest polskim producentem rozwiązań informatycznych w zakresie Business Intelligence, Workflow i HR. Flagowym produktem firmy jest system NAVIGATOR, który działa w środowisku przeglądarki internetowej. NAVIGATOR jest często wdrażany jako bardzo istotne uzupełnienie do najdroższych systemów ERP. System wspiera obieg i pracę grupową na bardzo szerokim zakresie dokumentów (dokumenty handlowe, kadrowe, zadania, zlecenia etc.) Ponadto wyposażony jest w zestaw wbudowanych narzędzi klasy Business Intelligence pozwalających na wielowymiarową i szybką analizę dokumentów.

 

Czy systemy ECM, BPM, BI powinny być na jednej platformie czy osobno?

Pod koniec XX wieku lansowano trend systemów zintegrowanych wierząc, że obsługa wszystkich procesów na jednej platformie jest rozwiązaniem właściwym. Szybki rozwój informatyki i pojawianie się nowych obszarów eksploatacji dla niej sprawił, że coraz częściej zaczęto zauważać, że jeden system nie jest w stanie obsłużyć wszystkich potrzeb. Dzisiaj tzw. systemy dziedzinowe (dedykowane do określonej dziedziny np. obiegu dokumentów) komunikujące się z głównym systemem ERP są standardem. Powstaje jednak pytanie jaka jest rozsądna liczba systemów specjalistycznych w firmie? Czy część z nich można połączyć? Jeżeli tak, to które? Jaki są koszty i korzyści takiego połączenia?Podczas prezentacji pokażemy cechy wspólne a także różnice pomiędzy systemami klasy BI, ECM, BPM. Przedstawimy argumenty za oraz przeciw ich integracji na jednej platformie. Postaramy się wskazać uniwersalne kryteria, które pomogą podjąć decyzję przy wyborze architektury dla określonej firmy.

logo

SoftConnect

Wspieramy biznes od 2010 roku, kiedy to założyliśmy SoftConnect oraz napisaliśmy pierwszą aplikację dedykowaną dla wymagającego kontrahenta. Od tego czasu, nie tracąc ani jednego klienta nieprzerwanie przygotowujemy, wdrażamy i rozwijamy oprogramowanie wspomagające działalność naszych partnerów, przyczyniając się do obsługi tysięcy użytkowników końcowych, milionów dokumentów i terabajtów informacji.

 

Od samego początku nasza aktywność była ukierunkowana na budowę profesjonalnego oprogramowania wspierającego procesy decyzyjne w ramach działalności wszystkich działów przedsiębiorstwa.

 

Ideą przyświecającą nam przy budowie oprogramowania jest możliwość prowadzenia każdego procesu decyzyjnego oraz każdego procesu pozyskania i udostępniania informacji w ramach jednego rozwiązania programistycznego. Użytkownicy korzystają z jednego prostego i intuicyjnego programu, w ramach szybkiego dostępu cyfrowego do wszystkich informacji. Rozwiązanie to umożliwia upowszechnienie w firmie dostępu do informacji cyfrowych i informatycznych zasobów firmy przy minimalnych kosztach budowy systemu, jego utrzymania i wdrożenia wszystkich użytkowników (pracowników umysłowych, fizycznych, pracujących w biurze jak i poza nim – budowa, podróż, dom, ze stały dostępem do komputera czy też tylko czasowym w domu lub tzw. kiosku pracowniczym). Nasze prace nad oprogramowaniem, jego rozwojem i przyjętym jego kierunkiem wynikają ze ścisłej współpracy z obsługiwanymi przedsiębiorstwami i ich pracownikami.

logo

COIG S.A.

Firma specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych, dedykowanych rozwiązań informatycznych, wspomagających procesy zarządzania w przedsiębiorstwach o profilu górniczym oraz w przedsiębiorstwach przemysłowych. Spółka jest również producentem oprogramowania dla sektora publicznego. Dostarcza także rozwiązania wykorzystywane w jednostkach działających w sektorze ochrony zdrowia. COIG S.A. umiejętnie wykorzystuje kilkudziesięcioletnie doświadczenie i najnowsze osiągnięcia informatyki dla zapewnienia swoim klientom realnego wsparcia w obszarach zastosowań IT.

logo

Rozwiązania:

NAVIGATOR

Platforma NAVIGATOR wyposażona już dzisiaj w zestaw prawie 20 zintegrowanych ze sobą modułów, które działają w 3 kluczowych obszarach wsparcia biznesu:

 

BUDŻETOWANIE I ANALIZA DANYCH

 • Automatyczne ściąganie danych z różnych systemów (program księgowy, magazynowy itp.);
 • Dane wszystkich jednostek dostępne „od ręki” w jednym miejscu;
 • Zaawansowane i wygodne pulpity menadżerskie;
 • Praca przez przeglądarkę lub z poziomu Excela;
 • Różne modele budżetowania: od góry, od dołu, zadaniowe, projektowe, rzeczowe, finansowe;
 • Zarządzanie przepływem pracy w procesie budżetowania;
 • Wielowymiarowa analiza odchyleń budżetowych pozwalająca na poznanie ich przyczyn.

 

OBIEG PRACY I DOKUMENTÓW

 • Obieg faktur, umów, zamówień, delegacji, projektów, zadań;
 • Wprowadzanie własnych typów dokumentów (karty sprzętu, budynków, remontów etc.);
 • Modelowanie własnych procedur obiegu;
 • Powiadamianie mailowe i/lub sms o zmianie statusu dokumentu;
 • Możliwość dopisywania informacji do dokumentu podczas obiegu (atrybuty, dekretacja, komentarze);
 • Eksport zadekretowanych dokumentów handlowych (faktury, zapotrzebowania, zamówienia) do systemu finansowo-księgowego.

 

ZARZĄDZANIE PERSONELEM

 • Zarządzanie strukturą organizacyjną;
 • Modelowanie opisów stanowisk pracy;
 • Ocena kompetencji (przez przełożonego, podwładnych, współpracowników);
 • Ocena celów i zadań;
 • Rekrutacja pracowników;
 • Modelowanie rozwoju pracownika (rozmowy rozwojowe, szkolenia);
 • Urlopy, delegacje;
 • Ewidencja czasu pracy.

 

Dlaczego Archman?

Case Study - KGHM Polska Miedź S.A.

Case Study – LOT Aircraft Maintenance Services

ASCENT

ASCENT firmy SoftConnect jest dostępnym przez przeglądarkę systemem klasy BPM wspartym o rozwiązania AI zawierającym w sobie zaawansowany workflow (EOD), analitykę biznesową (system raportowy), OCR, pulpity managerskie (dashboards), zaawansowany RCP (z możliwością rozliczeń wg. wymiarów finansowych), moduł płatności, moduł podpisów (w tym kwalifikowanych), kreator dokumentów i e-maili, kreator numeracji (np. indeksów), moduł ankiet (formularzy) zewnętrznych, moduł weryfikacyjny (np. VAT, biała księga, GUS) oraz bardzo rozwinięty moduł zarządzania uprawnieniami. Całość wsparta jest szeregiem funkcjonalności, w tym wielu autorskich i unikalnych, które ułatwiają wykonywaną pracę, np. wbudowany chat, system notatek, zapytań, kooperacji w pracy nad dokumentami, dynamicznym zarządzaniem widokami raportowymi, dynamicznej i statycznej analizy prowadzonych procesów, zarządzania zastępstwami i wiele innych.
 

ASCENT w ramach wbudowanych rozwiązań „no code” i „low code” daje możliwość użytkownikom samodzielnego rozwoju systemu, a w szczególności własnych ścieżek procesowych wraz z wymaganymi formularzami, budowania raportów, dashboardów oraz ustawiania zaawansowanych uprawnień, tworzenia szablonów dokumentów oraz emaili.
 

ASCENT został przygotowany we współpracy z doświadczonymi managerami w ramach obsługi procesowej bardzo dużych grup kapitałowych, jak i małych przedsiębiorstw, w kooperacji z firmami produkcyjnymi, jak i projektowymi, w organizacjach rozwiniętych, rozbudowanych, z dużym doświadczeniem popartym latami funkcjonowania, jak i w firmach dużo młodszych, które dopiero co budują swoją tożsamość organizacyjną. Oprogramowanie nasze tworzone było we współpracy z przedstawicielami większości branż funkcjonujących na rynku.
 

ASCENT został w całości zaprojektowany na potrzeby obsługi procesów biznesowych w ramach najbardziej skomplikowanych przebiegów, a równocześnie dzięki swojej ergonomii i czytelności świetnie sprawdza się w obsłudze prostych ścieżek decyzyjnych.
 

ASCENT łatwo adaptuje się do nieustających zmian w procesach decyzyjnych firm, co umożliwia elastyczne i szybkie dostosowywanie się do nowych potrzeb przedsiębiorstwa.
 

ASCENT pomaga efektywnie zarządzać informacją łącząc m.in. dane z systemów specjalistycznych (FK, ERP, Kadrowe, MRP, biurowe, CMS, CAD, itp.), w ramach procesów decyzyjnych zachodzących w firmie. Nie zastępujemy i nie wypieramy oprogramowania specjalistycznego. Idea systemu ASCENT jest wręcz odwrotna, my pomagamy lepiej i bardziej efektywnie wykorzystać informacje i dane, które powstają w tych aplikacjach, a równocześnie umożliwiamy łączenie, integrację i walidację tych danych w ramach wsparcia procesów decyzyjnych (zarządczych) występujących w przedsiębiorstwach.
 

ASCENT jest prosty w obsłudze, a równocześnie mocno dostosowywany do potrzeb danej firmy, konkretnego procesu, a nawet konkretnej osoby w procesie.
 

ASCENT to również szybkie, skuteczne i efektywne wdrożenie całego systemu. Od momentu rozpoczęcia współpracy z firmą w zakresie analizy (zazwyczaj najdłuższy, najpotrzebniejszy i najbardziej owocny etap prac), poprzez dostosowanie programu do potrzeb klienta, jego wdrożenie, aż po szkolenie użytkowników i start produkcyjny całego, kompletnego rozwiązania może upłynąć nawet niecały miesiąc.
 

Nasze rozwiązania pozwalają na obsługę każdego rodzaju procesu decyzyjnego, a jedynym ograniczeniem pozostaje wyobraźnia użytkowników. Nasi niezrównani klienci, czasami przy naszym wsparciu, czasami całkowicie samodzielnie wykorzystują nasze oprogramowanie do coraz mniej oczywistych procesów, jak np.: kontrola nad wystawianiem i zarządzaniem pełnomocnictwami, przygotowaniem automatycznych formularzy dopuszczenia do robót, zbieraniem danych i zarządzaniem wskaźnikami wydajności produkcji, systemowo-strukturalnym przydzielaniem i kontrolowaniem „benefitów” (komórka, samochód, miejsce parkingowe, itd.) pracowniczych, rezerwacjami zasobów (np. sale konferencyjne) i wiele innych.

IntraDok Pro

Intradok Pro jest nowoczesnym rozwiązaniem informatycznym, umożliwiającym przetwarzanie dokumentów papierowych do postaci elektronicznej, ich przechowywanie, zabezpieczanie i udostępnianie. Zapewnia automatyzację oraz usprawnienie procesu obsługi elektronicznego obiegu dokumentów lub spraw w ramach realizowanych procesów biznesowych, co przyniesie wymierne korzyści w postaci obniżenia nakładu czasu i kosztów ponoszonych na obsługę dokumentacji.

 

IntraDok Pro to platforma zarządzania informacją oraz wspierania procesów biznesowych dla:

 • Nowoczesnych podmiotów sfery publicznej i prywatnej, w których konieczny jest sprawny i niezawodny przepływ dokumentów i spraw,
 • Firm, które są zainteresowane systemowym i sprawnym delegowaniem zadań poszczególnym jednostkom i osobom,
 • Organizacji oczekujących systemowego wsparcia optymalizacji przepływu pracy oraz realizacji zadań w oparciu o zamodelowane procesy biznesowe,
 • Organizacji posiadających archiwa dokumentów, dla których konieczny jest niezawodny dostęp z różnych lokalizacji oraz szybkie wyszukiwanie treści w nich zawartych.

Więcej informacji znajdą Państwo w ulotce i na stronie internetowej https://intradokpro.coig.pl

Ulotka eflow

IntraDok Pro

Regulamin

 1. Organizatorem Roadshow online jest BPC GROUP POLAND sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (40-384) przy ul. Ks. Bpa H. Bednorza 2a-6.
 2. Roadshow online zostanie przeprowadzona w dniu 22 Lutego 2023 r.
 3. Roadshow online skierowana jest do kadry managerskiej przedsiębiorstw, która chce usprawnić zarządzanie poprzez wprowadzenie zaawansowanych systemów IT nadzorowanie i postępu produkcji.
 4. Każdy przedsiębiorca będący uczestnikiem Roadshow online (Uczestnik Roadshow online) musi spełnić wymagania techniczne umieszczone na stronie internetowej Organizatora Roadshow online.
 5. W ramach Roadshow online Partnerzy Technologiczni przeprowadzą część prezentacyjną (3 x 30 minut) oraz część przeznaczoną dla Uczestników Roadshow online na kierowanie pytań do Partnerów Technologicznych (3 x 15 minut).
 6. Podczas trwania Roadshow online zarówno Partner Technologiczny, jak i Uczestnik Roadshow online zobowiązani są do uruchomienia kamery internetowej, chyba, że istnieje szczególnie uzasadniona przyczyna jej nie uruchomienia.
 7. Roadshow online rozpocznie się przedstawieniem Partnera Technologicznego, Uczestników Roadshow online przez moderatora reprezentującego Organizatora Roadshow online.
 8. Uczestnicy Roadshow online zobowiązani są do nie utrwalania przebiegu Roadshow online poprzez jej nagrywanie oraz rozpowszechnianie materiałów bez uprzedniej zgody Organizatora Roadshow online.
 9. Organizator Roadshow online zastrzega sobie prawo do zmiany treści niniejszego regulaminu w każdym czasie. Organizator Roadshow online zastrzega sobie prawo odwołania Roadshow online w każdym czasie, bez uzasadnienia. Z tytułu zmiany niniejszego regulaminu lub odwołania Roadshow online Uczestnikom Roadshow online nie przysługują żadne roszczenia wobec Organizatora Roadshow online.

 

Wymagania techniczne

 

Do udziału w Roadshow online / webinaru / szkolenia BPC GROUP POLAND wymagane jest połączenia audio-video poprzez aplikację Microsoft Teams lub też przeglądarkę.

 

Opcja I: Instalacja aplikacji Microsoft Teams

 1. Pobierz aplikację i zainstaluj na swoim komputerze (https://products.office.com/pl-pl/microsoft-teams/download-app#desktopAppDownloadregion) lub uruchom ją jeśli posiadasz ją już zainstalowaną w ramach pakietu Office.
 2. Zaloguj się do aplikacji wykorzystując istniejący login i hasło lub też utworzyć nowe konto.
 3. Dołącz do spotkania klikając na link, który zostanie przesłany pocztą elektroniczną w przeddzień spotkania.
 4. Zezwól na dostęp aplikacji Microsoft Teams do kamery oraz mikrofonu.

 

Opcja II: Dołączenie do spotkania poprzez przeglądarkę internetową

 1. Sprawdź czy posiadasz zainstalowaną najnowszą wersję wykorzystywanej przeglądarki(jeśli nie – zaktualizuj ją).
 2. Dołącz do spotkania klikając na link, który zostanie przesłany pocztą elektroniczną w przeddzień spotkania.
 3. Zaakceptuj opcjonalną instalację pluginu Microsoft Teams dla przeglądarki.
 4. W przypadku braku kompatybilnej przeglądarki Microsoft Teams podpowie i wskaże link do uruchomienia spotkania poprzez Microsoft Edge.
 5. Zezwól na dostęp aplikacji Microsoft Teams do kamery oraz mikrofonu.

 

Obsługiwane przeglądarki to Internet Explorer 11, Microsoft Edge, Najnowsza wersja przeglądarki Chrome, Najnowsza wersja przeglądarki Firefox

 

Prosimy o próbę dołączenia około 30 minut przed rozpoczęciem spotkania celem uniknięcia opóźnienia. W razie jakichkolwiek pytań lub problemów prosimy o kontakt telefoniczny z naszym administratorem spotkania pod numerem telefonu: 608 289 148

Rejestracja:

Rejestracja jest obecnie zamknięta.

Kontakt:

BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.

Sekcja Organizacji Spotkań Edukacyjnych
40-384 Katowice, ul. Ks. Bpa. H. Bednorza 2a-6,
Telefon Kontaktowy: +48 532 918 919
E-Mail: kontakt@bpc-group.pl
Regon: 240738263, NIP: 9542610254, Kapitał Zakładowy: 67 200,00 zł KRS: 0000292152, Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Zapraszamy do kontaktu – przygotujemy dla Państwa dedykowaną ofertę szkoleniową!

Koordynatorzy Projektu:
"Roadshow online – Digitalizacja dokumentów. Skuteczne zarządzanie przepływem informacji."

Łukasz Kubas Dyrektor Domeny Produkcja BPC GROUP POLAND Sp. z o.o. Tel.kom.: +48 795-534-616 E-Mail: lukasz.kubas@bpc-group.pl