Rozmowa z Alexandrem Herfortem, Dyrektorem ds. Rozwoju Biznesu w United VARs, na temat najważniejszych celów organizacji

Jakie kluczowe korzyści przynosi organizacjom udział w programie United VARs?

Do kluczowych korzyści wynikających z uczestnictwa w programie United VARs należy niewątpliwie możliwość obsługiwania klientów na całym świecie. Dotyczy to zarówno wymogów prawnych, języka, jak i wyzwań kulturowych. Dodatkowo oprócz tego bardzo istotnego aspektu związanego z klientami, członkowie United VARs wymieniają się doświadczeniami i pomagają sobie nawzajem we wszystkich kwestiach dotyczących produktów SAP. Zyskujemy również dostęp do wiedzy najlepszych światowych ekspertów SAP, od których otrzymujemy na wczesnym etapie informacje o produktach, takie jak plany ich wprowadzania, strategiczne kierunki i wskazówki. Na koniec warto wspomnieć, że firma SAP naprawdę docenia nasze opinie, ponieważ mamy na co dzień do czynienia z klientami wykorzystującymi oprogramowanie SAP w swoich procesach biznesowych. Posłużę się konkretnym przykładem: stworzyliśmy różne Centres of Excellence jako grupy projektowe, w skład których wchodzą kluczowi członkowie zajmujący się produktami SAP, takimi jak S/4HANA, ByD, CX, SuccessFactors czy BTP. W tych grupach nasi członkowie wymieniają się informacjami o swoich praktykach i pomagają sobie nawzajem w sprostaniu wszystkim wyzwaniom związanym ze sprzedażą i wdrażaniem kompleksowych rozwiązań SAP. Nawiasem mówiąc, All for One jest członkiem wszystkich Centres of Excellence.

W grudniu 2021 r. All for One Poland dołączyło do międzynarodowej sieci United VARs.

Czym charakteryzują się firmy klienckie, do których skierowana jest oferta United VARs? Oczywiście poza tym, że już korzystają lub planują korzystać z rozwiązań SAP.

Cechą wspólną klientów członka United VARs jest przykładanie dużej wagi do tego, by obsługiwały ich organizacje i konsultanci rozumiejący ich kulturę i środowisko biznesowe, w którym działają. Nasi klienci prowadzą działalność głównie w branży produkcyjnej, sektorze usług specjalistycznych i life science.

Także wymagania naszych klientów na całym świecie są takie same: chcą mieć do dyspozycji rozwiązania, które pozwolą im sprostać wyzwaniom związanym z procesami biznesowymi i umożliwią osiągnięcie lepszych wyników z ekonomicznego punktu widzenia. Nie chodzi tu jedynie o produkty i funkcjonalności, ale głównie o efektywniejsze stawianie czoła codziennym wyzwaniom dzięki technologiom informatycznym.

Mówiliśmy już o korzyściach dla partnerów. A co klienci mogą zyskać dzięki współpracy w ramach programu United VARs?

Jak już wspomniałem, nasi klienci mogą być pewni, że zapewnieniem zgodności z wszelkimi wymogami prawnymi na całym świecie zajmą się najlepsi konsultantów w danym kraju. Poza tym klienci mogą być pewni, że lokalny konsultant mówi w lokalnym języku, a także zna dobrze lokalną kulturę oraz zwyczaje i praktyki biznesowe. Ma to kluczowe znaczenie nie tylko dla wyniku, ale także dla akceptacji systemu lub procesu. Dodatkowym atutem jest to, że lokalni konsultanci znajdują się zawsze we właściwej strefie czasowej, ponieważ pracują i mieszkają w danym kraju.

Jako że United VARs obejmuje swoim zasięgiem kraje, które odpowiadają za ponad 95% światowego produktu krajowego brutto (PKB), nasi klienci mogą być pewni, że UVARs jest tam, gdzie działają lub planuują działać w przyszłości – nawet jeśli dany obszar geograficzny nabierze dla nich znaczenia za pięć lat na skutek przejęcia lub założenia nowej filii.

Rozmawiała Mirosława Huk, All for One Poland

Źródło: https://www.all-for-one.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*