Aż milion złotych od SMEO na platformie Comarch Apfino

Apfino, platforma fintechowa z Grupy Comarch, udostępnia usługi faktoringowe firmy SMEO. Przedsiębiorcy, którzy wystawiają klientom faktury z odroczonym terminem płatności, mogą je teraz przekazywać do SMEO. Firma faktoringowa niemal natychmiast przekaże należne środki na konto przedsiębiorcy. Limit finansowania faktur może wynieść aż milion złotych. Wszelkie formalności są dokonywane online, za pośrednictwem Apfino.  

Apfino to osadzona w chmurze platforma do zarządzania finansami firmy. Serwis zapewnia bezpieczeństwo wszystkich transakcji zawieranych na platformie i gwarantuje wysoki poziom ochrony danych. Przedsiębiorca, korzystając z portalu, wnioskuje o usługi finansowe, których w danym momencie potrzebuje.

Misją Apfino jest upraszczanie procesów finansowych między innymi poprzez łatwy i intuicyjny proces wnioskowania o usługi finansowe. Jedną z usług dostępnych na platformie Apfino jest faktoring, który zyskuje coraz większe uznanie wśród biznesu MŚP. Pozwala na optymalne zarządzanie budżetem firmy, bez konieczności zadłużania się w wysokooprocentowanych kredytach czy też pożyczkach bankowych i pozabankowych. Partnerem biznesowym Comarch Finance Connect w zakresie faktoringu jest spółka SMEO. Firma dostarcza przedsiębiorcom dodatkowego źródła finansowania, dzięki któremu zachowują płynność finansową. Usługa faktoringu polega na zamianie faktur sprzedażowych wystawionych z odroczonym terminem płatności (od 7 do 90 dni) na gotówkę. Dzięki niej przedsiębiorcy nie muszą czekać na przelewy od swoich klientów tygodniami, a czasem nawet miesiącami. Faktoring pozwala im przyspieszyć taką płatność. Mając stały i szybki dostęp do bieżącego kapitału, mogą skupić się na rozwoju biznesu, a pieniądze uzyskane dzięki faktoringowi, przeznaczyć na dowolny cel.

– SMEO powstało pięć lat temu. Mieliśmy już wówczas spore doświadczenie w branży finansowej, wcześniej zbudowaliśmy od podstaw dwie inne spółki faktoringowe, ale wciąż nam czegoś brakowało. Tradycyjny faktoring bankowy był produktem stosunkowo trudno dostępnym dla przedsiębiorców. Nie do końca też odpowiadał na ich potrzeby. Zauważyliśmy na rynku pewną lukę. Tak właśnie powstał pomysł na innowacyjny faktoring cyfrowy od SMEO. Chcieliśmy zaoferować finansowanie wszystkim tym firmom, które chcą się rozwijać, ale nie mogą liczyć na finansowanie w banku. Od kilku lat robimy wszystko, aby z naszą ofertą dotrzeć do jak najszerszego grona przedsiębiorców – mówi Michał Pawlik, prezes firmy SMEO.

Comarch, który od lat specjalizuje się we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań do zarządzania dla mikro, małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw, nawiązał współpracę ze SMEO, aby dotrzeć z produktami finansowymi do jak największej liczby przedsiębiorców.

W najnowszej wersji programu Comarch ERP XT jest możliwa aktywacja usług finansowych dostępnych na platformie Apfino. Tym samym, klienci Comarch mogą złożyć bezpłatny wniosek np. o faktoring SMEO, a następnie wygodnie zarządzać swoimi finansami w jednym miejscu w tym m.in. finansować wystawione przez siebie faktury sprzedażowe. Z usługi można skorzystać bez wychodzenia z domu, bez gromadzenia papierowych dokumentów, a cały proces wnioskowania o finansowanie faktur odbywa się online.

Apfino ze SMEO łączy wspólna wizja. Naszym głównym celem jest maksymalne ułatwienie życia polskim przedsiębiorcom za pomocą nowoczesnych technologii. Zbudowaliśmy platformę Apfino po to, aby uprościć usługi finansowe dla firm i pomóc ich właścicielom zautomatyzować codzienne czynności, które pochłaniają zbyt wiele ich cennego czasu. Z poziomu naszej platformy mogą oni w prosty sposób wnioskować o produkty finansowe, w tym o faktoring, a także zarządzać finansami firmowymi przy pomocy zagregowanych na platformie usług. To znaczne ułatwienie i oszczędność czasu –  mówi Łukasz Rozlach, wiceprezes i dyrektor zarządzający Comarch Finance Connect.

Wsparcie finansowe dla każdego przedsiębiorcy

Rozwiązania technologiczne, jakie wykorzystuje SMEO, pozwalają określić zdolność faktoringową również dla klientów bez historii kredytowej. Tym samym finansowanie dostępne jest również dla tych firm, które nie mają szans na uzyskanie środków finansowych w sektorze bankowym. Na takie bariery w prowadzeniu działalności napotykają młode firmy, startupy oraz firmy z niewielkimi zadłużeniami w bazach takich jak BIK czy BIG-i, a także przedsiębiorcy z opóźnieniami w płatnościach do ZUS czy Urzędu Skarbowego.

SMEO jako pierwsza firma faktoringowa w Polsce wykorzystuje potencjał Big Data, analizy behawioralnej, sztucznej inteligencji oraz zaawansowanych algorytmów scoringowych i transakcyjnych do pogłębionej analizy zdolności faktoringowej klienta. Tak zaawansowana i innowacyjna analiza pozwala udzielać finansowania przedsiębiorcom, którzy nie mają szans na uzyskanie go w sektorze bankowym.

Informacje o Apfino

Apfino to platforma, należąca do spółki Comarch Finance Connect, której misją jest upraszczanie finansów firm oraz stworzenie miejsca w Internecie do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem z dostępem do wielu usług, bez konieczności logowania się do różnych portali. Dzięki integracji z systemem Comarch ERP, firma oszczędza czas, automatyzując wszystkie procesy. Wnioskowanie i zarządzanie usługami odbywa się w Chmurze Comarch, która zapewnia bezpieczeństwo oraz najnowocześniejsze technologie.

Informacje o Comarch

Comarch został założony w 1993 roku w Krakowie. Prowadzi projekty dla czołowych marek z Polski i świata w najważniejszych sektorach gospodarki m.in.: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej, przemyśle, ochronie zdrowia oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Z usług Comarch skorzystało kilkadziesiąt tysięcy światowych marek w ponad 100 krajach na 6 kontynentach m.in.: Heathrow Airport, BP, Carrefour, Heineken, Vodafone, T-Mobile, Telefónica, Orange, LG U+ czy BNP Paribas Fortis, Allianz, Aviva, AXA, Banque Populaire des Alpes, Alior Bank, Credit Suisse, Delta Lloyd Life, DNB, ING.

Firma zajmuje wysokie pozycje w rankingach analityków IT m.in.: Gartnera, Truffle 100, TOP 200 „Computerworld”, IDC, Polskiej Akademii Nauk, EU Industrial R&D Investment Scoreboard. Corocznie Comarch inwestuje środki o wartości ok. 15 proc. przychodów  w projekty innowacyjne. W 2020 roku nakłady na prace R&D wyniosły 263 mln zł. Obecnie zatrudnia prawie 6 500 ekspertów, w ponad 90 biurach w ponad 30 krajach od Australii i Japonii przez Bliski Wschód oraz Europę aż po obie Ameryki.

Informacje o SMEO

SMEO to innowacyjny FinTech dostarczający przedsiębiorcom usługę faktoringu w 100% online. Polega ona na natychmiastowym finansowaniu faktur sprzedażowych wystawionych z odroczonym terminem płatności. Misją SMEO jest wspieranie rozwoju mikro i małych przedsiębiorców, poprzez dostarczanie im dodatkowego źródła finansowania, dzięki któremu mogą zachować płynność finansową.

Spółka została założona w 2017 roku przez zespół profesjonalistów z branży bankowej, faktoringowej i pożyczkowej, którzy zbudowali dotychczas od podstaw już dwie inne spółki faktoringowe: Idea Money oraz NFG. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*