Rewolucja cyfrowa pędzi. KSeF to tylko jedna stacja

E-fakturowanie stało się obecnie globalnym trendem. Firmy na całym świecie coraz częściej korzystają z e-faktur, aby zaoszczędzić czas i koszty związane z tradycyjnymi fakturami. Robią to, gdyż widzą w tym wymierne korzyści, ale często także dlatego, że muszą – wymagają tego od nich regulacje prawne wprowadzane w ich krajach.

Obecnie już w ponad 70 państwach obowiązują pewne regulacje dotyczące e-dokumentów, a według prognoz do 2025 r. około 80% firm będzie korzystać wyłącznie z e-faktur. Katalizatorem zmian w zakresie digitalizacji stanie się KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur. Od 1 lipca 2024 będzie obligatoryjny, co zrewolucjonizuje wymianę faktur w polskich przedsiębiorstwach.

Warto jednak rozważyć wkroczenie w świat e-faktur nie czekając na KSeF. Spowoduje to uwolnienie potencjału automatyzacji i przyniesie, znacznie wcześniej, korzyści płynące z wymiany e-faktur. Odpowiednie przygotowanie da również wsparcie w obszarach, których KSeF docelowo wspierać nie będzie, takich jak obsługa faktur przychodzących od kontrahentów zagranicznych oraz możliwość dystrybucji faktur do odbiorców, również z załącznikami.

Tam, gdzie kończą się możliwości KSeF, wkracza Pagero, umożliwiając wymianę także tych dokumentów biznesowych nieobsługiwanych przez KSeF. Otwarta sieć biznesowa Pagero Network pozwala dotrzeć do partnerów biznesowych na całym świecie – niezależnie od ich lokalizacji, branży czy systemów. Kontrahenci, tak lokalni jak i zagraniczni, mogą otrzymywać faktury w oczekiwanym przez siebie formacie. Jeśli będzie to e-faktura, otrzymają ją od razu po wystawieniu, co przełoży się na szybsze płatności i lepsze planowanie cash-flow. Do tych, którzy nie są jeszcze na e-fakturę gotowi, Pagero dostarczy fakturę mailem w postaci PDF. Z Pagero Network korzysta już ponad 80 tys. klientów w 140 krajach, a w jej zasięgu jest obecnie ponad 14 mln firm.

Postępujący trend cyfryzacji z całą pewnością się nie zatrzyma. Warto przystąpić do niego jak najszybciej i od razu w pełni.

www.pagero.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*