PSIwms 2021 nowa wersja już dostępna

Najnowsza wersja systemu PSIwms 2021 zawiera gotowy pakiet funkcjonalności do prowadzenia magazynu e-commerce oraz zapewnia użytkownikom wygodną nawigację.

Najważniejsze zmiany w PSIwms 2021:

  • Prekonfigurowany zestaw funkcjonalności gotowych do obsługi magazynu dla e-commerce
  • Dostęp do kluczowych informacji z poziomu urządzeń mobilnych
  • Jeszcze lepszy user experience
  • Obsługa baz danych Microsoft SQL

Szybka obsługa magazynu e-commerce

W ramach jednej instancji PSIwms istnieje możliwość obsługi kilku magazynów. Standardowa wersja PSIwms 2021 zawiera teraz odpowiedni zestaw konfiguracji dedykowany do obsługi magazynu e-commerce (PSIwms e-comBox).

Gotowy zestaw niezbędnych funkcjonalności zawartych PSIwms e-comBox obejmuje najważniejsze procesy magazynowe i kluczowe elementy ich specyfiki, w tym:
–    obsługę wydań sztukowych,
–    szybką obsługę zwrotów,
–    dodawanie artykułów promocyjnych,
–    możliwość rejestrowania płatnych kodów serwisowych,
–    kontrolę procesów pod kątem terminowej realizacji zleceń.

Dzięki konfiguracji przygotowanej pod procesy specyficzne dla e-commerce, system można wdrożyć w czasie zaledwie dwóch miesięcy.W PSIwms uwzględniono elementy charakterystyczne dla e-commerce i zoptymalizowano procesy pod kątem małych zamówień, zwłaszcza tych z jednym artykułem lub jedną sztuką towaru (super singleton).

Odbiór i wydanie towaru odbywa się w systemie poprzez skanowanie sztuk towaru lub podanie ich ilości. Szczególną uwagę zwrócono na efektywną obsługę procesów zwrotów (ich przyjęcia i zamagazynowania). Rejestracja i ocena zwracanego towaru została podzielona na dwa etapy, które mogą być obsługiwane na osobnych stanowiskach. Na pierwszym stanowisku operator rejestruje zwrot nie dokonując oceny jakościowej, na drugim jest dokonywana ocena jakościowa zwrotu i przypisywana odpowiednia kategoria. Kategoria ta jest podstawą kierowania do dalszych operacji np. uszlachetniania towaru.
System umożliwia obsługę usług dodatkowych VAS, takich jak np. dodawanie artykułów promocyjnych czy rejestrowanie płatnych usług logistycznych (tzw. kodów serwisowych).
Standardowa wersja PSIwms zawiera m.in. innowacyjne moduły jak chociażby Adaptive Scenario Management. Moduł ten umożliwia automatyczną adaptację systemu w zależności od różnych sytuacji, w tym korzystanie z gotowych wariantów lub definiowanie własnych konfiguracji dla obsługi szczytów sprzedażowych (Black Friday, Boże Narodzenie), dla zmiany dziennej i nocnej. 

Kokpity użytkownika dostępne z dowolnego miejsca

Dostęp do kokpitów (dashboardów) jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową za pomocą telefonu lub innego urządzenia mobilnego. Użytkownik może teraz zalogować się do aplikacji z dowolnego miejsca i mieć wgląd w aktualne dane, pochodzące bezpośrednio z systemu WMS.

PSIwms 2021

User experience na pierwszym miejscu

W nowej wersji PSIwms wprowadzono szereg zmian funkcjonalnych, które ułatwiają użytkownikom nawigację w systemie, a nowoczesna kolorystyka usprawniła wizualizację złożonych zbiorów danych. Intuicyjna obsługa systemu ułatwia wdrożenie nowych pracowników. Przejście przez cały proces możliwe jest teraz w dowolny sposób: dotykowo, poprzez skanowanie lub klawisze funkcyjne. Dla wygody użytkownika ważne przyciski umieszczone zostały w stałym miejscu bez konieczności przewijania ekranu.

W celu szybszej identyfikacji wybrane miejsca oznaczone są kolorami. I tak na przykład w procesie zwrotów kategorie, którym przypisywane są zwracane towary można określić za pomocą barw: niebieskie – OK, czerwone – wymagają dalszych operacji. Pracownik nie musi zapamiętywać numeru kartonu, do którego musi odłożyć produkt tylko kolor danej kategorii. Przez cały proces użytkownika prowadzi pasek postępu: jeżeli pracownik ma do spakowania sześć produktów i spakuje jeden, to pasek zostaje wypełniony do 1/6.

Administrator systemu ma wiele możliwości dokonania samodzielnej konfiguracji procesów w zależności od rodzaju i grupy artykułów czy Klienta. Wewnątrz okien dialogowych znajduje się obszar, w którym można samodzielnie skonfigurować widoczne pola np. numer zlecenia lub artykuły do spakowania. 

Obsługa nowych baz danych i rozbudowa standardowych interfejsów WMS

Do baz danych obsługiwanych przez PSIwms dołączyła baza Microsoft SQL. PSIwms jest już zintegrowany z systemem AutoStore do automatycznego przechowywania i kompletacji zamówień oraz systemem wysyłkowym VCE.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Aby szczegółowo poznać nowe funkcjonalności systemu PSIwms w praktyce zapraszamy do kontaktu: ppicyk@psi.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*