Firma Rolnik rozpoczyna informatyzację magazynu wysokiego składu.

Firma Rolnik, jeden z największych na polskim rynku przetwórców owocowo-warzywnych rozwija wykorzystywane przez siebie oprogramowanie biznesowe.

Niebawem platformę ERP Impuls EVO uzupełni system WMS dostarczony również przez BPSC SA.

Oczekiwania zarządzających firmą Rolnik dotyczą uporządkowania procesów magazynowych.

Oprogramowanie klasy WMS ma wspomóc zarządzanie terminami przydatności (informacja o zaleganiu), śledzenie partii wyrobów (traceability) czy pełną identyfikowalność asortymentu w magazynie z dokładnością do partii wyrobu i terminu przydatności.

Logistyka zmierza w kierunku wspierania człowieka i jego decyzji maszynami. Wynika to z konieczności redukcji kosztów, a więc także zapasów magazynowych, potrzeby planowania stanów magazynowych w czasie i dążenia do automatyzacji procesów handlowych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że choć technologia może zminimalizować ryzyko pomyłek, zminimalizować koszty wszędzie tam, gdzie to możliwe, to tylko dzięki integracji danych z wielu źródeł jest to wykonalne. Taka świadomość przyświeca w informatyzacji firmy Rolnik – mówi Robert Pisek, Dyrektor Centrum Kompetencyjnego WMSw BPSC SA.

Źródło: BPSC S.A BPC GUIDE-LUTY/MARZEC 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*