proALPHA Polska członkiem AHK

Od maja 2023 roku proALPHA Polska jest oficjalnie członkiem AHK, czyli Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Jest to ważny krok dla firmy, ponieważ aktywne członkostwo wzmocni jej pozycję na polskim rynku i pomoże promować oprogramowanie Grupy proALPHA, które zyskało już międzynarodowy sukces.

Grupa proALPHA jest międzynarodową korporacją wywodzącą się z Niemiec, oferującą kompleksowy system ERP oraz narzędzia wspierające m.in. do analityki, raportowania, planowania korporacyjnego, zarządzania zaopatrzeniem i produkcją. Na rynku polskim reprezentuje ją proALPHA Polska, która chce wzmocnić swoją pozycję i budować silne relacje biznesowe z polskimi przedsiębiorcami. Tym samym członkostwo w Izbie AHK, łączącej rynek polski i niemiecki, ma dla proALPHA Polska wymiar strategiczny i wizerunkowy.

– Z radością witamy proALPHA Polska jako nowego członka w naszej społeczności. Jesteśmy przekonani, że ich ekspertyza w dziedzinie rozwiązań ERP wzbogaci naszą organizację i przyczyni się do dalszego rozwoju biznesu między Polską a Niemcami – powiedziała Ewelina Gnatkowska, kierownik biura regionalnego AHK w Poznaniu.

Co daje członkostwo w AHK?

Członkostwo w AHK daje możliwość nawiązywania i budowania kontaktów biznesowych. Każda firma członkowska może wziąć udział w licznych spotkaniach biznesowych, w tym targach i konferencjach, oraz promować firmę bądź produkt na rynku polskim i niemieckim. Dzięki członkostwu w AHK zyskuje się dostęp do cennych informacji oraz wymiany doświadczeń pomiędzy kadrami zarządzającymi przedsiębiorstwami.

„Nasze członkostwo w Izbie wiąże się z dwoma aspektami. Z jednej strony nasi przedstawiciele będą obecni na konferencjach, wydarzeniach branżowych i szkoleniach. Przez aktywne członkostwo chcemy dotrzeć do kolejnych partnerów handlowych w Polsce, którzy będą mogli skorzystać z naszych systemów i z którymi zbudujemy trwałe relacje biznesowe. Z drugiej strony jest to ważny element w budowaniu wizerunku w naszym kraju. Jestem przekonany, że proALPHA Polska jako członek Izby będzie postrzegana jako firma solidna i godna zaufania przez wszystkie firmy członkowskie oraz potencjalnych partnerów.”
Paweł Orzeszko, Dyrektor Zarządzający proALPHA Polska

Dla producenta oprogramowania ERP dołączenie do AHK to szansa, by dotrzeć do polskich firm działających w ramach AHK i by poszerzyć portfolio klientów. Dzięki współpracy z firmami członkowskimi proALPHA Polska weźmie aktywny udział w tworzeniu środowiska wspierającego wzrost gospodarczy w obu krajach.

AHK Polska w skrócie

AHK Polska od 1995 roku działa na rzecz rozwoju polsko-niemieckich stosunków handlowych i obecnie reprezentuje interesy ok. 1000 firm członkowskich z Polski i Niemiec. Jest zależna (organizacyjnie i finansowo) od Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Energii. Aktywnie angażuje się w dialog z Komisją Europejską oraz państwami członkowskimi UE.

Głównym zakresem działalności AHK Polska są usługi dla biznesu, w tym indywidualne doradztwo rynkowe, pomoc przy pozyskiwaniu partnerów zagranicznych, usługi HR, księgowość i podatki, szkolenia oraz kursy zawodowe. Oprócz tego AHK reprezentuje interesy firm członkowskich przed przedstawicielami administracji państwowej. Prowadzi też projekty, takie jak ProRecognition, który umożliwia uznanie w Niemczech kwalifikacji zawodowych uzyskanych w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*