Narzędzie integrujące od firmy Graphcom dla obsługi sprzedaży na platformach e-commerce

Jedno narzędzie, wiele możliwości

Integrator stworzony przez firmę Graphcom służy do wymiany informacji pomiędzy systemami Comarch ERP XL i Altum oraz platformami sprzedażowymi e-commerce. Umożliwia obsługę sklepów opartych o platformę Magento oraz oferowanie produktów firmy w serwisie Allegro dzięki połączeniu z usługą Baselinker. Rozwiązanie firmy Graphcom potrafi komunikować się z wieloma platformami sprzedażowymi jednocześnie, co znacznie usprawnia zarządzanie ofertą przedsiębiorstwa, dostępną w kanałach e-commerce. Jest to szczególnie istotne, gdy firma posiada kilka odrębnych kanałów sprzedaży dla poszczególnych marek i chce sprawnie zarządzać swoją ofertą produktową.

Jak działa integrator?

Zasada działania integratora opiera się o cykliczne, uruchamiane zgodnie z ustalonym harmonogramem, procesy synchronizacji danych. W trakcie synchronizacji dochodzi do wymiany informacji pomiędzy systemem Comarch ERP oraz platformami internetowymi. Dodatkowo informacje o zamówieniach przekazywane są do specjalnej aplikacji wysyłkowej, rozwiązania stworzonego także przez firmę Graphcom. Aplikacja odpowiada za weryfikację odpowiedniej kompletacji towarów na magazynie. Dzięki aplikacji masz pewność, że do Twoich klientów trafią produkty zgodne ze złożonym zamówieniem. Narzędzie dzięki połączeniu z usługą Avocado Shipping umożliwia dodatkowo integrację z usługami operatorów logistycznych. Takie rozwiązanie pozwala na automatyczne wygenerowanie listu przewozowego dla przewoźnika. Zarządzanie danymi o produktach odbywa się w całości po stronie systemu Comarch ERP. W rezultacie pracownik wprowadza dane tylko w jednym miejscu, eliminując powtarzalną pracę oraz minimalizując ryzyko popełnienia błędu. Przykładowo, jeśli pracownik chce wprowadzić nowy towar do sprzedaży to dokonuje tego w systemie ERP, a następnie dane są aktualizowane w odpowiednim sklepie internetowym za pośrednictwem integratora.

Współpraca integratora z aplikacją Baselinker

Baselinker to popularne narzędzie do zarządzania sprzedażą e-commerce, chwalone za prosty i intuicyjny interfejs. System pozwala na obsługę platform marketplace, min. popularnego serwisu aukcyjnego Allegro, jak również sklepów internetowych takich jak Prestashop, WooCommerce czy Shoper. Baselinker umożliwia automatyczne pobranie zamówienia oraz odnotowanie poprawnej wpłaty. Dla zamówień wymagających dodatkowej uwagi nadawane są odpowiednie statusy. Dodatkowo Baselinker może zadbać o synchronizację stanów magazynowych między różnymi platformami marketplace oraz przesyłanie statusów zamówień i numerów przesyłek. Narzędzie pozawala na automatyczne kończenie ofert i aukcji Allegro z zerowym stanem magazynowym oraz ich wznawianie w przypadku ponownej dostępności towaru na magazynie. Integrator firmy Graphcom pozwala na połączenie usługi Baselinker z systemami Comarch ERP XL oraz Altum, dzięki czemu możemy skorzystać z wielu funkcjonalności oferowanych przez tą popularną usługę. Wraz z integratorem firma Graphcom udostępnia aplikację, która umożliwia szczegółową weryfikację statusów poszczególnych synchronizacji.

Najnowsze trendy w sprzedaży e-commerce

Usługa Baselinker cieszy się dużą popularnością wśród firm, które chcą mieć możliwość oferowania swoich produktów na platformach marketplace oraz w sklepach internetowych. Umożliwia automatyzację wielu czynności a sam Baselinker chwali się, że akcje automatyczne są sercem ich platformy. Na podstawie zdefiniowanych reguł w systemie Baselinker możliwe jest nadanie odpowiednich statusów dla zamówień, przesłanie do klienta wiadomości SMS i e-mail oraz nadanie paczki czy wydruk dokumentów. Dla wielu przedsiębiorstw Baselinker jest rozwiązaniem umożliwiającym oferowanie swoich produktów na najpopularniejszym serwisie transakcyjnym w Polsce, czyli Allegro. Dzięki wykorzystaniu rozwiązania integrującego od firmy Graphcom, możemy połączyć uruchomiony w firmie system Comarch ERP XL lub Altum z usługą Baselinker i zyskać dostęp do wielu platform sprzedażowych e-commerce. W ostatnich miesiącach popularność sprzedaży internetowej wyraźnie wzrosła w związku z sytuacją wywołaną pandemią. Zakłada się, że obecny trend w sprzedaży e-commerce będzie się nasilał, ponieważ to właśnie sprzedaż internetowa zastąpiła tradycyjną w czasie kryzysu. Dostosowanie się do nowej sytuacji może pomóc wielu przedsiębiorstwom w szybszym rozwoju oraz w otwarciu na nowe kanały sprzedaży. Skontaktuj się z nami już dziś i sprawdź jak rozwiązania firmy Graphcom mogą usprawnić sprzedaż internetową w twojej firmie!

Graphcom Sp. z o.o. specjalizuje się we wdrażaniu systemów informatycznych wyprodukowanych przez Comarch S.A. Firma Graphcom współpracuje zarówno z małymi, średnimi, jak i dużymi przedsiębiorstwami. Od 2000 roku realizuje największe w kraju projekty wdrożeniowe Comarch ERP, koncentrując się na klientach z sektora produkcyjnego oraz e-commerce.

Graphcom wierzy, że kluczową wartością każdej firmy jest jej zdolność do korzystania z gromadzonych przez siebie danych (Data-Driven Company).

Opinie o wdrożeniu systemu Comarch ERP Altum przez firmę Graphcom w spółce Puccini:

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*