Mieszkańcy Sofii objęci kwarantanną otrzymają Bransoletki Życia Comarch

Pięćdziesiąt Bransoletek Życia Comarch trafi do Rejonowej Inspekcji Zdrowia w Sofii. Instytucja przekaże urządzenia osobom przebywającym na kwarantannie domowej w związku z ryzykiem zakażenia SARS-CoV-2. Comarch zapewni również dostęp do platformy telemedycznej e-Care  oraz wsparcie techniczne urzędnikom sofijskiego sanepidu.

Projekt jest realizowany we współpracy z bułgarską firmą Inter Business’91 Ltd., która specjalizuje się w świadczeniu usług telemedycznych na tamtejszym rynku. Pilotaż tego projektu potrwa trzy miesiące.

Bransoletka Życia Comarch wyposażona jest w przycisk SOS, stale monitoruje stan zdrowia użytkowników oraz posiada moduł GPS, co pozwala zlokalizować podopiecznego. Ta właśnie funkcjonalność będzie wykorzystywana przez Rejonową Inspekcję Zdrowia w Sofii, zapewniając informację, czy osoba poddana kwarantannie jest w domu.

– W tak trudnym czasie pandemii, telemedycyna stanowi już nie tylko alternatywę, ale także w wielu przypadkach główny sposób świadczenia opieki medycznej. Warto więc implementować rozwiązania, które pozwolą wykonywać te świadczenia zdalnie, ale także dadzą możliwość monitorowania osób objętych kwarantanną w trakcie pandemii koronawirusa (COVID-19). Przykładem jest dedykowany Strażnik kwarantanny od Comarch – mówi Krzysztof Białek, menedżer ds. rozwoju biznesu IoT w Comarch.

Dzięki wykorzystaniu karty SIM, urządzenie umożliwia także nawiązywanie połączeń głosowych, co   pozwala osobie noszącej bransoletkę nawiązać szybki kontakt z pracownikami służb, którzy na podstawie przekazanych informacji będą mogli udzielić zdalnej pomocy lub wezwać lokalne służby ratunkowe. Możliwość wykonywania połączeń głosowych zmniejsza również częstotliwość odwiedzin przez służby w celu sprawdzenia, czy osoby poddane kwarantannie są w domach i czy stosują się do zaleceń służb. To z kolei redukuje ryzyko zarażenia funkcjonariuszy w wyniku ich bezpośredniego kontaktu z tymi osobami. Dodatkowo monitorowanie osób poddanych kwarantannie przy użyciu Opaski Życia oznacza mniejsze koszty operacyjne dla służb w porównaniu z codzienną fizyczną kontrolą w miejscu przebywania osób skierowanych na kwarantannę.

Bransoletki Życia trafią do podopiecznych sanepidu w najbliższych dniach. 22 kwietnia tego roku firma Inter Business’91 Ltd. przekazała urządzenia bułgarskiemu Czerwonemu Krzyżowi. Oba podmioty będą odpowiedzialne za nadzór realizacji i przebiegu projektu. Następnie organizacja humanitarna udostępni sprzęt Rejonowej Inspekcji Zdrowia w Sofii.

W spotkaniu przekazania bransoletek udział wziął Pan Maciej Szymański, Ambasador Rzeczypospolitej w Republice Bułgarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*