Magazyn o wysokim IQ

Centrum dystrybucji to jeden skomplikowany organizm, w którym jednocześnie – w czasie rzeczywistym – zachodzi wiele różnych procesów. Procesy te, choć z pozoru niezależne od siebie, łączy jeden inteligentny organ, którym jest mózg. W magazynie rolę tę pełni System Zarządzania Magazynem. Tak jak w ciele człowieka mózg kontroluje funkcje życiowe, tak system klasy WMS w magazynie dba o to, aby wszystkie urządzenia, pracownicy i systemy zintegrowane pracowały bez zakłóceń.

Sprawuje on kontrolę nad procesami i monitoruje je, a także wspiera podejmowanie decyzji, co w efekcie zapobiega stratom w firmie. To dzięki systemowi klasy WMS przepływ dóbr w magazynie trwa nieprzerwanie.

E-commerce, handel tradycyjny, produkcja czy 3PL – niezależnie od branży zarządzający magazynem zamiast skupiać się na powtarzalnych, czasochłonnych czynnościach powinni więcej czasu poświęcić na działania strategiczne. Dlatego profesjonalny system klasy WMS przejmuje odpowiedzialność za wiele zadań, takich jak rozdzielanie zadań, optymalizacja rund kompletacyjnych, redukcja błędów podczas kompletacji czy śledzenie rzeczywistych czasów wykonywania operacji. W tym samym czasie pracownicy fizyczni prowadzeni są przez system przez kolejne zadania, nie musząc podejmować właściwie żadnych decyzji.

 

Inteligentny i wysoce elastyczny system zarządzania magazynem

Astro WMS® to system stworzony z myślą o optymalizacji procesów magazynowych i wsparciu w podejmowaniu decyzji. Zaawansowane algorytmy pomagają zarządzać magazynem zarówno na poziomie operacyjnym, jak i strategicznym. Ogromna liczba konfigurowalnych parametrów i ustandaryzowane interfejsy wymiany danych ułatwiają wdrożenie i eksploatację systemu.

 

Astro WMS® jest systemem nierezerwującym i wszystkie procesy oparte są na tej logice. Oznacza to, że system nadaje priorytety zadaniom w czasie rzeczywistym. Niezależnie od tego, czy Twój magazyn pracuje głównie manualnie, czy jest zautomatyzowany, Astro WMS® pozwoli zarządzać poziomem zatowarowania oraz pomoże wskazać najlepsze lokalizacje składowania.

 

Rozwój w standardzie

Mózg, poza regulowaniem podstawowych funkcji życiowych, ma wiele zadań dodatkowych. Podobnie działa mózg magazynu, który posiada blisko 60 funkcji uzupełniających, czyli tzw. modułów dodatkowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*