LKAB, największy europejski producent rudy żelaza, wybiera IFS w ramach realizacji projektu cyfrowej kopalni

Rozwiązanie IFS działające w chmurze będzie obsługiwać ponad 4000 pracowników i partnerów LKAB w ramach historycznej transformacji biznesowej

Warszawa, 20 stycznia 2021 — Aby osiągnąć produkcję wolną od emisji dwutlenku węgla do 2045 r., czołowe przedsiębiorstwo wydobywcze LKAB niedawno rozpoczęło realizację jednego z największych planów inwestycyjnych w historii szwedzkiego przemysłu. W związku z tym, że cyfryzacja i automatyzacja są kluczowymi czynnikami umożliwiającymi realizację celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i produktywności, firma wybrała IFS, globalnego dostawcę oprogramowania dla przedsiębiorstw, aby dostarczył nowoczesne rozwiązanie w zakresie zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM), które ma pomóc LKAB w ustanowieniu nowego światowego standardu w dziedzinie wydobycia opartego na danych.

Państwowe przedsiębiorstwo wydobywcze LKAB zostało założone w 1890 roku. Produkuje 80% rudy żelaza w Europie i prowadzi największą na świecie podziemną kopalnię tego surowca.

Aby osiągnąć swoje cele w zakresie produktywności i ochrony środowiska, firma rozpoczęła kompleksową transformację cyfrową, która ma zapewnić przejrzystość procesów biznesowych, konsolidację i harmonizację procesów i danych, a także dostęp do wysokiej jakości informacji w celu usprawnienia procesu podejmowania decyzji.

W ramach procesu szczegółowej oceny LKAB przeanalizował rynek w poszukiwaniu najlepszego w swojej klasie rozwiązania EAM, które mogłoby obsługiwać jego kluczową działalność wydobywczą, oferując jednocześnie otwartą architekturę umożliwiającą łatwą integrację. Innym kluczowym czynnikiem było udostępnienie pracownikom intuicyjnej, łatwej w obsłudze technologii mobilnej w celu zapewnienia komfortu użytkowania.

LKAB wybrał rozwiązanie chmurowe IFS, które zapewnia zaawansowane możliwości w najważniejszych obszarach (takich jak wsparcie techniczne i logistyka), funkcje API zgodne ze specyfikacją REST i standardem OData oraz interfejs użytkownika oparty na przeglądarce.

„Transformacja rozpoczęta przez LKAB pozwoli przekształcić globalny sektor produkcji rudy żelaza i stali oraz ustanowić nowe standardy w zakresie cyfryzacji kopalń i zarządzania nimi” — powiedział Markus Petäjäniemi, wiceprezes LKAB ds. rynku i technologii. „Aby nasze przedsiębiorstwo, jak i cała branża, mogły stosować bardziej odpowiedzialne i zasobooszczędne praktyki wydobywcze, potrzebujemy najlepszej technologii umożliwiającej naszym pracownikom i obiektom wydajne i bezpieczne działanie. IFS to otwarte rozwiązanie, które zostanie zintegrowane z naszą infrastrukturą techniczną i będzie zaspokajać nasze obecne i przyszłe potrzeby”.

Elni Kullmer, dyrektor zarządzająca IFS na kraje skandynawskie, dodała: „To przełomowa umowa dla IFS. Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani przez LKAB, by wspólnie wejść w nową erę efektywnego wydobycia. Od lat 80. wspieramy procesy EAM w branżach kapitałochłonnych i bardzo się cieszymy, że możemy wykorzystać nasze doświadczenie w tym fascynującym projekcie. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie długa i owocna dla obu stron”.

Z rozwiązania IFS będzie korzystać około 4000 pracowników LKAB w Szwecji, Anglii i Norwegii.

Więcej informacji na temat tego, jak IFS wspiera firmy z sektora wydobywczego, można znaleźć pod adresem www.ifs.com/corp/industries/energy-utilities-and-resources/mining-and-mining-services/.

Informacje o projekcie

Zróżnicowana działalność LKAB obejmuje relacje z klientami, wydobycie, rozwój i transport. Sprawne funkcjonowanie łańcucha wartości wymaga przejrzystych procesów i niezawodnego systemu informatycznego, który zapewnia wsparcie i ułatwia pracę pracownikom oraz osobom odpowiedzialnym za podejmowanie decyzji. W związku z tym LKAB wprowadza nową platformę jako ważny element cyfryzacji swojego przedsiębiorstwa.

Nowa platforma będzie obsługiwać:

  • 3800 pracowników w Szwecji, 300 w Anglii i 200 w Norwegii
  • 20 ośrodków LKAB, z czego pięć w Szwecji
  • 10 spółek zależnych
  • 12 krajów
  • 4100 aktywnych użytkowników w obszarze obsługi technicznej i zakupów
  • 90 000 zamówień
  • 160 000 faktur
  • 140 000 zleceń roboczych

Anna Machol, PR for IFS in Poland. Phone: +48 512 134 493, anna.machol@ifs.com

Informacje o firmie LKAB

LKAB to międzynarodowa, zaawansowana technologicznie grupa, która wydobywa i przetwarza unikalną rudę żelaza w północnej Szwecji na potrzeby światowego rynku stali. Zrównoważony rozwój to podstawa naszej działalności. Chcemy być jedną z najbardziej innowacyjnych, zasobooszczędnych i odpowiedzialnych firm w branży. Grupa zatrudnia koło 4300 osób w 12 krajach, a jej sprzedaż w 2019 r. wyniosła około 31 mld SEK. Pozostała działalność grupy obejmuje kopaliny przemysłowe, systemy wiertnicze, transport kolejowy, usługi kamieniarskie oraz zarządzanie nieruchomościami. www.lkab.com

Informacje o firmie IFS

IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw z całego świata, które zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem majątku oraz zarządzaniem działalnością ukierunkowaną na usługi. Specjalizacja branżowa naszych pracowników i rozwiązań oraz zaangażowanie w zapewnianie korzyści każdemu z naszych klientów pozwoliły firmie IFS zdobyć pozycję cenionego lidera i najczęściej polecanego dostawcy w naszym sektorze. Nasz zespół składa się z 4000 pracowników i coraz większej sieci partnerów. Wspierają oni ponad 10 000 klientów na całym świecie w kwestionowaniu status quo i zdobywaniu przewagi nad konkurencją. Nasze oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś — więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem ifs.com.

Dołącz do nas na Twitterze: @IFSPoland

Zapraszamy na blog firmy IFS pod adresem https://blog.ifs.com/, gdzie omawiane są technologie, nowe rozwiązania i ciekawe pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*