KLN Family Brands w ciągu 3 miesięcy zmniejszyła wartość magazynu wyrobów gotowych o kilka milionów dolarów dzięki IFS Applications

Znany amerykański producent artykułów spożywczych i żywności dla zwierząt odnotował znaczny wzrost ogólnej efektywności i poprawę widoczności stanów magazynowych oraz usprawnił mechanizmy monitorowania partii produktów

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformował o wdrożeniu produkcyjnym pakietu IFS Applications™ jako centralnego systemu zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP) w grupie KLN Family Brands będącej właścicielem wielu znanych marek, takich jak NutriSource Pet Foods i Kenny’s Candy & Confections. 
 

KLN Family Brands jest szybko rozwijającym się przedsiębiorstwem produkcyjnym z siedzibą w stanie Minnesota (Stany Zjednoczone). Do tej pory firma stosowała niejednorodny zestaw systemów biznesowych starszej generacji, które nie były już w stanie wspierać bieżącej działalności. W procesie oceny porównawczej przeanalizowano rozwiązania kilku dużych dostawców rozwiązań ERP. Podjęto decyzję o wyborze systemu IFS Applications i niedawno został on wdrożony w dwóch jednostkach wchodzących w skład przedsiębiorstwa.

Dzięki zastosowaniu oprogramowania IFS Applications udało się usprawnić planowanie i ograniczyć wartość magazynu wyrobów gotowych o 4 miliony USD w ciągu 3 miesięcy od uruchomienia systemu w środowisku produkcyjnym. Zwiększyła się również ogólna efektywność działania w związku z możliwością pracy wszystkich działów na tej samej bazie danych.

Opracowane przez IFS branżowe rozwiązanie ERP dla sektora spożywczego oferuje szeroką gamę funkcji, a zarazem umożliwia komunikację z funkcjonującymi w przedsiębiorstwie wcześniejszymi i niestandardowymi systemami pochodzącymi od innych producentów. Z oprogramowaniem IFS Applications został na przykład zintegrowany działający w KLN Family Brands system gospodarki magazynowej, obsługujący ponad 25 tysięcy transakcji dziennie. Pozwala to wykorzystać panel zaawansowanego planowania i funkcję równoważenia serii do zarządzania przepływem surowców w całym procesie produkcyjnym.

„System IFS Applications całkowicie zmienił sposób realizacji newralgicznych procesów biznesowych w naszej firmie, między innymi zarządzania zapasami i monitorowania partii produktów” — powiedział Lance Schultz, IT Manager w KLN Family Brands. „Istotnym elementem, który w znacznym stopniu zadecydował o sukcesie przedsięwzięcia, była możliwość bezpośredniej współpracy z IFS. Mamy nadzieję na dalszy rozwój naszych relacji partnerskich”.

Cindy Jaudon, prezes IFS na region obu Ameryk, powiedziała: „Przedsiębiorstwa z branży spożywczej należą do najbardziej wymagających klientów z sektora produkcyjnego. W ich działalności istotne jest uwzględnienie pewnych ograniczeń, takich jak okresy przechowywania towarów, a także czynników zewnętrznych, na przykład fluktuacji łańcucha dostaw i popytu. Dzięki uwzględnieniu opinii innowacyjnych, dynamicznych przedsiębiorstw, takich jak KLN Family Brands, jesteśmy w stanie zaoferować pakiet branżowych rozwiązań ułatwiających optymalizację produkcji i pozwalających uniknąć potencjalnych zakłóceń w działaniu”.

Rozwiązanie IFS obsługuje różne obszary i procesy biznesowe, m.in. zarządzanie produkcją i łańcuchem dostaw, zarządzanie jakością, działanie centrum obsługi klienta, projektowanie, zarządzanie projektami, zarządzanie dokumentacją, finanse i zarządzanie kapitałem ludzkim.

Więcej informacji na temat oferty IFS dla przedsiębiorstw z branży spożywczej można znaleźć na stronie www.ifs.com/corp/industries/manufacturing/food-and-beverage-erp/.
 

Anna Machol, PR for IFS in Poland. Phone: +48 512 134 493, anna.machol@ifs.com

Informacje o firmie KLN Family Brands

KLN Family Brands to rodzinne przedsiębiorstwo prowadzone już przez trzecie pokolenie właścicieli. Jego siedziba znajduje się w Perham w stanie Minnesota. W skład firmy wchodzi spółka Tuffy’s Pet Foods, właściciel marki NutriSource®, oraz spółka Kenny’s Candy & Confections. Tuffy’s produkuje najwyższej jakości żywność dla zwierząt już od roku 1964. W roku 1987 firma KLN wkroczyła na rynek produkcji słodyczy, tworząc spółkę Kenny’s Candy & Confections. Kenny’s odpowiada za wiele znanych na amerykańskim rynku marek, takich jak Wiley Wallaby® i Sweet Chaos®. Więcej informacji na temat KLN Family Brands można znaleźć na stronie www.klnfamilybrands.com.

Informacje o firmie IFS 

IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw z całego świata, które zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem majątku oraz zarządzaniem działalnością ukierunkowaną na usługi. Specjalizacja branżowa naszych pracowników i rozwiązań oraz zaangażowanie w zapewnianie korzyści każdemu z naszych klientów pozwoliły firmie IFS zdobyć pozycję cenionego lidera i najczęściej polecanego dostawcy w naszym sektorze. Nasz zespół składa się z 4000 pracowników i coraz większej sieci partnerów. Wspierają oni ponad 10 000 klientów na całym świecie w kwestionowaniu status quo i zdobywaniu przewagi nad konkurencją. Nasze oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś — więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem ifs.com.

Dołącz do nas na Twitterze: @IFSPoland

Zapraszamy na blog firmy IFS pod adresem https://blog.ifs.com/, gdzie omawiane są technologie, nowe rozwiązania i ciekawe pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*