Jak sprostać obowiązkowemu e-fakturowaniu w różnych krajach: Agfa-Gevaert i Comarch łączą siły

Rządy na całym świecie dokonują przeglądu systemów podatkowych i przygotowują się do wdrożenia nowych rozwiązań w zakresie e-fakturowania. Agfa-Gevaert, międzynarodowa korporacja produkująca materiały i urządzenia używane w poligrafii i diagnostyce medycznej zdecydowała się skorzystać z rozwiązań Comarch – globalnego dostawcy usług e-Invoicing. Decyzja ta zapewnia Agfa-Gevaert profesjonalne wsparcie w zakresie wysyłania i archiwizacji faktur elektronicznych, wymienianych z partnerami na całym świecie. 

Na rynku międzynarodowym działa coraz więcej firm. Globalna obecność wymaga uwzględnienia różnorodności systemów politycznych, polityki gospodarczej i wymogów rządowych, w szczególności w zakresie regulacji prawnych dotyczących e-fakturowania B2B i B2G. Postępujące zmiany skłoniły Agfa-Gevaert do przeanalizowania ofert globalnych operatorów świadczących usługi e-fakturowania, z którymi firma mogłaby nawiązać współpracę.

– Proaktywne i reaktywne podejście zespołów sprzedaży i konsultingu uwypukliło mocne strony Comarch jako globalnego operatora. Międzynarodowe doświadczenie projektowe firmy zostało potwierdzone przez dotychczasowych klientów Comarch, co przekonało Agfę o wartości dodanej jaką niesie za sobą produkt i współpraca z Comarch – mówi Guy Bylemans, Manager Global Electronic Data Integrations w Agfa.

Firma poszukiwała sposobów na zmniejszenie obciążenia pracą swojego zespołu, optymalizację procesów, lepszą obsługę klienta i redukcję kosztów. Rozwiązanie samo w sobie musiało sprostać obszernej liście wymagań, w tym udostępnić partnerom firmy intuicyjny portal do odbioru faktur. Z tego względu, Agfa-Gevaert wybrała rozwiązanie Comarch e-Invoicing, które umożliwia efektywną obsługę wszystkich procesów związanych z wymianą faktur elektronicznych w ramach jednego zintegrowanego pakietu.

– Kompleksowość projektu wynika z dwóch czynników. Po pierwsze, zasięg projektu obejmuje wiele państw (44), spośród których część charakteryzuje się złożonymi wymaganiami prawnymi, co wymaga profesjonalnego wsparcia klienta w zakresie zgodności prawnej. Drugim istotnym czynnikiem jest duża liczba formatów faktur, które obsługiwane są przez poszczególne działy Agfa-Gevaert. W celu poprawnego dostosowania formatów i pól faktur dla każdego działu konieczne jest przygotowanie szczegółowego mapowania. W obu tych aspektach Agfa-Gevaert doceniła jakość, jaką niesie ze sobą rozwiązanie Comarch, obejmujące sprawne zarządzanie istotą procesu e-fakturowania i dostarczenie portalu dla klientów. Comarch podjął wyzwanie i w efekcie wyprzedził konkurencję w ciągu całego procesu sprzedaży – mówi Niels De Smet, Business Development Manager w Comarch Benelux.

O Comarch

Od ponad 25 lat Comarch pomaga klientom największych polskich i światowych marek w osiąganiu większej rentowności poprzez wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań IT. Comarch zdobył doświadczenie w najważniejszych branżach takich jak telekomunikacja, finanse, bankowość i ubezpieczenia, handel i usługi, infrastruktura IT, administracja publiczna, przemysł, służba zdrowia, a także sektor małych i średnich przedsiębiorstw.

Firma prowadzi działalność biznesową w ponad 100 krajach na 6 kontynentach. Comarch obecnie zatrudnia ponad 6200 pracowników na całym świecie.

O grupie Agfa-Gevaert

Grupa Agfa-Gevaert projektuje, produkuje i dystrybuuje szeroką gamę systemów obrazowania, obiegu dokumentów i rozwiązań informatycznych dla przemysłu poligraficznego, sektora opieki zdrowotnej, a także dla specyficznych gałęzi przemysłu zaawansowanych technologii, takich jak drukowana elektronika i rozwiązania w zakresie energii odnawialnej.

Siedziba główna firmy mieści się w Belgii. Największe centra produkcyjne i badawcze znajdują się w Belgii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Austrii, Chinach i Brazylii. Agfa prowadzi działalność handlową na całym świecie za pośrednictwem własnych organizacji handlowych w ponad 40 krajach. W 2018 r. przychody Grupy Agfa-Gevaert wyniosły 2,247 milionów euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*