Raport Ziemi – LP

Raport Ziemi

Jeden cykl – 5 fascynujących książek

Współczesna cywilizacja znajduje się krok od samozniszczenia. Niestety to nie science fiction, a prawda. Gajda przedstawia fakty historyczne i aktualne dane, przenosząc czytelnika do: Chin, Izraela, Stanów Zjednoczonych, Argentyny i Australii.

Raport Ziemi pisany jest z wykorzystaniem techniki strumienia świadomości, utrzymany na granicy jawy i snu przynosi niezwykle oryginalną wizję rzeczywistości.

Niezwykły jest język książki – przystępny, choć analityczny, fachowy, a zarazem literacki. Historia opisana w taki sposób, że wprost trudno przerwać lekturę.

Sylwia Cegieła – redaktor portalu Kulturalne Rozmowy

Książkę polecam, każdemu, kto szuka prawdy historycznej w obszarze starożytnych Chin oraz wszystkim tym, którzy choć raz chcą udać się w podróż po jednym z najbardziej odległych krajów Azji. Dla mnie to była podróż po nieznane. Na pewno jest to pozycja warta przeczytania.

Bartosz Brożek  – w książkach i komiksach

Część I - Powrót Cesarza

 • Miejsce akcji: Chiny
 • Fabuła: Ziemia znalazła się na liście planet przeznaczonych do zniszczenia. Neo ma przedstawić Duchowi OZZ Raport, który potwierdzi lub cofnie tę decyzję. Na wieść o przebudzeniu Terakotowej Armii wyrusza do Chin. Nie wie, że jest też człowiekiem.

Powieść pisana z wykorzystaniem techniki strumienia świadomości, utrzymana na granicy jawy i snu przynosi niezwykle oryginalną wizję rzeczywistości, sprzyjając tym samym zadumie, a nawet refleksji.

czytaj więcej

Powrót Cesarza to:
 • Prawda o Chinach, kulturze i mentalności ludzi, którzy zdobywają świat.
 • Pełna emocji i zwrotów akcja, która rozgrywa się na przełomie kilku tysięcy lat.
 • Przerażająca refleksja nad światem i cywilizacją XXI wieku.
 • 3 godziny fascynującej  podróży (138 stron, kolorowe fotografie).

Książka opowiada o wielu fascynujących wydarzeniach politycznych i historycznych, których naocznym świadkiem jest Neo. Wędrowiec stara się więc zrozumieć, co naprawdę się wydarzyło. Odkrywa związki przyczynowo-skutkowe. Autorka sprytnie nawiązuje również do czasów współczesnych i pandemii.

Zajrzyj do środka Powrotu Cesarza:

Część II - Znaki Czasu

 • Miejsce akcji: Stany Zjednoczone
 • Fabuła: Potężne trzęsienie ziemi może zniszczyć Nowy Jork, oraz całą cywilizację XXI wieku. Neo wraz z innymi duchami próbuje powstrzymać kataklizm. Przy okazji odkrywa ciemną stronę życia Ameryki.

To książka krytyczna pod względem samej historii oraz oceny ludzkości, otwarcie pokazująca niedoskonałości ludzkich czynów. Jednocześnie stawia śmiałe tezy i zachęca do intelektualnego wysiłku. Gajda potrafi więc zmusić czytelnika do refleksji poprzez pokazanie prawdziwej strony Ameryki. „Znak czasu” zawiera idealny dowód na współczesność opisywanych w książce sytuacji oraz potrzebę propagowania w ten sposób wiedzy historycznej. 

czytaj więcej

Znaki Czasu to:
 • Prawda o Stanach Zjednoczonych, tajemnice elit i groza ulicy.
 • Pełna emocji i zwrotów akcja, która obnaża problemy i słabości Ameryki.
 • Przerażająca refleksja nad światem i cywilizacją XXI wieku.

To książka krytyczna pod względem samej historii oraz oceny ludzkości, otwarcie pokazująca niedoskonałości ludzkich czynów. Jednocześnie stawia śmiałe tezy i zachęca do intelektualnego wysiłku. Gajda potrafi więc zmusić czytelnika do refleksji poprzez pokazanie prawdziwej strony Ameryki.

Zajrzyj do środka Znaki Czasu:

Część III - Droga do Raju

 • Miejsce akcji: Izrael
 • Fabuła: W Izraelu znika woda. Z dnia na dzień wysychają koryta rzeczne, a wraz z nimi ginie przyroda.

Książka została napisana w sposób lekki, ale nie obyło się tutaj bez elementów fantastycznych, co czyni tę historię jeszcze bardziej intrygującą. Nie jest to bynajmniej kronika wydarzeń historycznych, ale jedynie rysem przeszłości. Ogromne znaczenie ma delikatne przedstawianie wielu na pozór sprzecznych stanowisk, punktów widzenia i poglądów, co pomaga czytelnikowi w wyrabianiu własnej opinii na poruszane tematy. Istotne uzupełnienie opowieści stanowią liczne fotografie, które powiększają wiedzę i oddziałują na wyobraźnię czytelnika.

czytaj więcej

Droga do Raju to:
 • Prawda o Izraelu, historii, konfliktach, także religijności.
 • Pełna emocji i zwrotów akcja, która odkrywa tematy „tabu”, dotykając najwrażliwszych kwestii.
 • Przerażająca refleksja nad światem i cywilizacją XXI wieku.

To miejsce zarazem szokuje i zaskakuje. Tutaj konserwatyzm miesza się ze współczesnością. Świętość i laickość funkcjonują obok siebie, zupełnie sobie nie przeszkadzając. „Droga do raju” jest zatem próbą zrozumienia tej niezwykłej historii, w której łączą się trzy największe światowe religie.

Zajrzyj do środka Droga do Raju:

Część IV - Ręka Boga

 • Miejsce akcji: Argentyna
 • Fabuła: Argentynie grozi kolejne bankructwo. Aby mu zapobiec, Duch Lu odkrywa legendarne Sierra de la Plata. Metal przedostaje się jednak do rzek i wywołuje u ludzi srebrzycę.

Powieść jest niezwykle wciągająca a zawarta w niej historia, która nie pozostawia złudzeń, że jeżeli coś się nie zmieni, to ludzkość zginie. Nie uświadczy tu jednak czytelnik żadnej drobiazgowo opisanej masakry lub krwawych scen mających za cel szokować. Niemniej jednak słownictwo użyte do zrelacjonowania przeszłości wystarczająco działa na wyobraźnię.

czytaj więcej

Ręka Boga to:
 • Prawda o Argentynie, jej mrocznych sekretach i namiętnościach.
 • Pełna emocji i zwrotów akcja, która odkrywa mroczną stronę człowieka.
 • Przerażająca refleksja nad światem i cywilizacją XXI wieku.

„Ręka Boga” idealnie buduje napięcie. Faktografia i świadomość tego, że opisywane wydarzenia rzeczywiście miały miejsce, jedynie potęgują w człowieku strach przed tym, co może się stać. Autorka idealnie oddała klimat niesamowitości oraz grozy.

Zajrzyj do środka Ręka Boga:

Część V - Czas Snu

 • Miejsce akcji: Australia
 • Fabuła: Aborygeni, rdzenni mieszkańcy Australii chcą cofnąć czas na Ziemi o kilka tysięcy lat. Za pomocą rytuałów przenoszą się do „czasu snu”.

„Czas snu” ma nas uwrażliwić na to, że Ziemia może zginąć z ręki samego człowieka. Tylko od niego zależy, czy przetrwa. Neo próbuje nam, czytelnikom, to wszystko za wszelką cenę uświadomić. Zdaje sobie sprawę, że jedynym ratunkiem dla planety jest zmiana natury ludzkiej. Widmo zagłady i upływającego czasu ma nas uwrażliwić, stać się czasem refleksji, opamiętania.

czytaj więcej

Czas Snu to:
 • Prawda o Australii, o, skrywanych zbrodniach i obecnej glorii.
 • Pełna emocji i zwrotów akcja, która ukazuje piękno świata przyrody i niszczycielką moc człowieka.
 • Przerażająca refleksja nad światem i cywilizacją XXI wieku.

Czas snu” ma nas uwrażliwić na to, że Ziemia może zginąć z ręki samego człowieka. Tylko od niego zależy, czy przetrwa. W tym celu sprytnie więc wykorzystano Australię, jej bogatą historię, która jawi się tutaj jako próba uzmysłowienia człowiekowi, że to właśnie przeszłość jest najważniejszym jego dziedzictwem. Bez niej nie istniejemy, nie mamy tożsamości.

Zajrzyj do środka Czas Snu:
Raport Ziemi:
 • Dostępny w formatach: pdf, epub, mobi.
 • Do kupienia w księgarniach internetowych: empik, google play, legimi, voxbook, helion, ebookpoint, gandalf, virtolo.
 • Kupon promocyjny na spotkanie premierowe

Autorka opowiadań i książek z pogranicza różnych gatunków literackich, łączących elementy fantastyki, literatury naukowej, reportażu, bajki i powieści. Analizuje fakty, trendy i postawy ludzi. Opisuje i interpretuje rzeczywistość.

Zawodowo związana z branżą IT. Otrzymała wyróżnienie „Strong Women in IT 2021 – Global Edition”. Tym samym została zaliczona przez Kapitułę Projektu, do grona 195 kobiet, które znacząco wpłynęły na kształt branży nowych technologii. W raporcie nominowano kilkaset kobiet z całego świata. Kandydatki zajmują stanowiska kierownicze w organizacjach działających w obszarze nowych technologii.

 

Przeczytaj wywiad z autorką na portalu www.KulturalneRozmowy.pl.

Książki z serii Raport Ziemi idealnie budują napięcie. Faktografia i świadomość tego, że opisywane wydarzenia rzeczywiście miały lub mają miejsce, jedynie potęgują w człowieku strach przed tym, co może się stać.