ITC Metal stawia na PSIasm, aby usprawnić procesy produkcyjne.

PSI Polska podpisała umowę na wdrożenie systemu PSIasm w firmie Investment Trading Consulting Sp. z o.o. specjalizującej się w obróbce metali, produkcji wyrobów z blach, drutu oraz rur.

Firma Investment Trading Consulting Sp. z o.o., właściciel marki ITC Metal, produkuje wyroby z blachy, drutu, rur i płaskowników oraz zajmuje się obróbką metalu. Swoje produkty eksportuje do wielu firm w całej Europie, które doceniają jej doskonały serwis i niezawodność. Nowoczesny park maszynowy składa się w większości z wysoce zaawansowanych maszyn CNC. Firma zatrudnia ok. 300 pracowników.  

W związku z dynamicznym rozwojem firmy, konieczne stało się usprawnienie wewnętrznej komunikacji w firmie na temat aktualnego harmonogramu produkcji i kontroli terminów realizacji zleceń poprzez wdrożenie zaawansowanego systemu zarządzania produkcją. System PSIasm ma umożliwić ITC Metal dostęp do bieżących informacji z produkcji oraz optymalne wykorzystanie posiadanych mocy produkcyjnych. Ponadto celem wdrożenia rozwiązania PSI jest usprawnienie zarządzania procesami produkcyjnymi i szybsza reakcja na nieplanowane przestoje i awarie na produkcji.

„Po wnikliwej analizie dostępnych rozwiązań, zdecydowaliśmy się na wybór PSIasm ze względu na doświadczenie w branży metalowej oraz innowacyjne rozwiązania systemu pozwalające na usprawnienia wydajności w kluczowych obszarach przedsiębiorstwa“ – uzasadnia wybór Mariusz Czapliński, Dyrektor Produkcji ITC Metal. „Naszym celem jest rozwój technologiczny m.in. poprzez wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych takich jak PSIasm, które pozwolą nam zwiększać efektywność produkcji i utrzymać wysoką konkurencyjność na rynku.”

PSIasm to innowacyjna platforma do zarządzania produkcją, łącząca funkcje zaawansowanego harmonogramowania produkcji (APS), kontroli procesu produkcyjnego (SCADA) i monitorowania realizacji produkcji (MES). Pozwala szybko przeanalizować wszystkie aspekty produkcji w oparciu o kompletne i wiarygodne dane.  Platforma PSIasm przynosi korzyści w kilku różnych obszarach: harmonogramowania produkcji, zarządzania danymi produkcyjnymi oraz kontroli wykonania produkcji. W perspektywie kilku miesięcy od wdrożenia systemu przedsiębiorstwa odnotowują podniesienie efektywności produkcji nawet o 10%.

„Doskonałość operacyjna ma kluczowe znaczenie dla utrzymania konkurencyjności firm w branży metalowej. Poprzez wdrożenie systemu PSIasm, ITC Metal będzie mogła sprawnie zarządzać produkcją oraz efektywniej zarządzać kosztami produkcji przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości dostarczanych produktów i usług. Ponadto w wyniku realizacji projektu, ITC Metal będzie dalej usprawniać procesy produkcyjne oraz szybciej reagować na zmieniające się wymagania rynku optymalnie wykorzystując swoje zasoby produkcyjne.” – powiedział Adam Jednoróg, Kierownik Centrum Kompetencji, Systemy Zarządzania Produkcją PSI Polska. 

Więcej informacji na temat rozwiązań PSI dla produkcji można znaleźć na stronie: http://www.psi.pl/pl/nasza-oferta/produkcja/
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*