- Nowoczesny interfejs użytkownika oparty na nowym wewnętrznym modelu API zapewnia obsługę pełnego pakietu aplikacji na wszystkich urządzeniach
- IFS dołącza do inicjatywy OpenAPI i udostępnia ponad 15 tysięcy funkcji API zgodnych ze specyfikacją REST i wykorzystujących protokół OData
- Pojawiły się aktualizacje produktów i rozwiązań branżowych, w tym obsługa chmurowych projektów zapewnienia zgodności z przepisami ITAR (International Traffic in Arms).
IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformował o wprowadzeniu szeregu istotnych udoskonaleń w swoich aplikacjach. Pozwalają one uzyskać zupełnie nowy poziom otwartości systemów do zarządzania obsługą serwisową, systemów planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) i systemów zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM). Aby zwiększyć potencjał oferowanych rozwiązań, firma IFS zmodyfikowała ich podstawy technologiczne: ponad 15 tysięcy wewnętrznych funkcji API umożliwia zastosowanie nowych metod rozszerzania i integracji systemów oraz zwiększania ich elastyczności.
IFS jest od niedawna uczestnikiem OpenAPI Initiative (OAI). Dzięki temu ma możliwość wpłynąć na kształt rynku, promując rozwój otwartych aplikacji umożliwiających klientom i partnerom tworzenie i łączenie różnych źródeł danych w sposób zgodny z wymaganiami poszczególnych przedsiębiorstw i przynoszący im korzyści. Większa uwaga poświęcana aplikacjom otwartym oznacza wzrost innowacyjności rozwiązań IFS i skoncentrowanie się w większym stopniu na potrzebach klientów, a także umożliwia uniezależnienie się od jednej platformy i jednego dostawcy.
IFS w ramach całego pakietu produktów ERP i EAM oraz rozwiązań do zarządzania obsługą serwisową udostępnia wewnętrzne funkcje API zgodne ze specyfikacją REST i korzystające z protokołu OData. Dzięki temu łączenie i rozbudowa systemów oraz integracja z podstawowymi funkcjami platformy IFS stają się prostymi zadaniami, które można zrealizować w krótkim czasie. Funkcje API zostały zaprojektowane wspólnie z nowym, zaawansowanym interfejsem o nazwie IFS Aurena. Jest on obecnie dostępny dla wszystkich klientów we wszystkich komponentach pakietu IFS Applications.
„Takie podejście sprawia, że IFS jest w stanie zaoferować klientom piętnaście tysięcy nowych, elastycznych sposobów działania” — powiedział Darren Roos, prezes zarządu IFS. „Bardzo się cieszymy z wykonania tego przełomowego kroku, nie muszę jednak dodawać, że wynika on przede wszystkim z konsekwentnego dążenia do zapewnienia klientom różnorodnych, wartościowych produktów. Udostępnienie otwartych rozwiązań jest podstawowym warunkiem realizacji tego planu. Jakość, tempo i zakres prac naszego działu rozwoju produktów sprawiają, że uzyskujemy lepsze rezultaty niż producenci starszych wersji oprogramowania dla przedsiębiorstw”.
Christian Pedersen, dyrektor ds. rozwoju produktów w IFS, stwierdził: „Od konkurencji odróżnia nas przede wszystkim to, że już dziś możemy zaoferować klientom rozwiązania, o których opowiadamy. Nasze metody działania i technologie rzeczywiście mają charakter przyszłościowy, ale same rozwiązania to dla IFS teraźniejszość. Dostarczamy podstawowe elementy technologii w postaci tysięcy funkcji API, które nasi klienci i partnerzy mogą wykorzystać do swoich celów. Dzięki temu są w stanie skonstruować i rozbudować własne środowiska oparte na rozwiązaniach IFS, używając tych samych funkcji API co nasz zespół”.
Interfejs użytkownika IFS Aurena spotkał się z dobrym przyjęciem na rynku. Został już skutecznie wdrożony w ramach całego pakietu IFS Applications w obszarach zarządzania obsługą serwisową, ERP i EAM. IFS Aurena używa tego samego, ogólnie dostępnego zestawu funkcji API. To nowoczesny, działający w przeglądarce interfejs graficzny zoptymalizowany pod kątem różnych ról i użytkowników, zaprojektowany z myślą o zwiększeniu zaangażowania i produktywności pracowników.
Klienci uzyskują w pełni uniwersalny interfejs, pozwalający na automatyczne dostosowanie działania całego pakietu do różnych urządzeń. Za jego pomocą można projektować i budować aplikacje przeznaczone bezpośrednio na urządzenia z systemami iOS, Android i Windows, umożliwiające pracę offline i korzystające ze specyficznych funkcji sprzętowych, takich jak lokalizacja GPS i aparat fotograficzny.
Warto również wspomnieć o modyfikacjach rozwiązań branżowych. Jedną z najważniejszych jest obsługa chmurowych projektów zapewnienia zgodności z przepisami ITAR (International Traffic in Arms). Klienci zobowiązani do przestrzegania tych regulacji, na przykład amerykańskie przedsiębiorstwa działające w przemyśle lotnictwa i obrony oraz instytucje administracji publicznej, a także firmy prowadzące wymianę handlową z takimi podmiotami, mogą skorzystać z rozwiązań IFS do realizacji swoich potrzeb biznesowych w tym obszarze. Odbywa się to w środowisku Microsoft Azure Government Cloud, w pełni zarządzanym przez IFS.
Więcej informacji na temat oferty rozwiązań IFS można znaleźć na stronie ifs.com/solutions.
Informacje o technologiach stosowanych w rozwiązaniach IFS są dostępne na stronie www.ifs.com/corp/solutions/technology.
Anna Machol, PR for IFS in Poland. Phone: +48 512 134 493, anna.machol@ifs.com
Informacje o firmie IFS
IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw z całego świata, które zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem aktywów oraz zarządzaniem działalnością ukierunkowaną na usługi. Specjalizacja branżowa naszych pracowników i rozwiązań oraz zaangażowanie w zapewnianie korzyści każdemu z naszych klientów pozwoliły firmie IFS zdobyć pozycję cenionego lidera i najczęściej polecanego dostawcy w naszym sektorze. Nasz zespół składa się z 3700 pracowników i coraz większej sieci partnerów. Wspierają oni ponad 10 000 klientów na całym świecie w kwestionowaniu statusu quo i zdobywaniu przewagi nad konkurencją. Nasze oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś — więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem ifs.com.
Dołącz do nas na Twitterze: @IFSPoland
Zapraszamy na blog firmy IFS pod adresem https://blog.ifs.com/, gdzie omawiane są technologie, nowe rozwiązania i ciekawe pomysły.