IFS odnotowuje 48-proc. wzrost przychodu ze sprzedaży licencji i 85-proc. wzrost skorygowanego zysku EBITDA w pierwszej połowie 2019 roku

IFS zwiększa prognozę przychodu na rok 2019 do 6,35 mld SEK (tj. 711 mln USD), co stanowi 21% wzrostu rok do roku

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, przedstawił dzisiaj wyniki finansowe osiągnięte w drugim kwartale i pierwszym półroczu 2019, które zakończyło się 30 czerwca 2019 r. 

„Gdy patrzę na II kwartał, który był moim pierwszym pełnym kwartałem w IFS, jestem dumny z osiągniętych wyników. Podsumowując II kwartał tego roku, jestem pod wrażeniem, gdy patrzę na to, co osiągnęliśmy razem, koncentrując się na zapewnianiu sensownych rozwiązań naszym klientom” – skomentował Darren Roos, prezes zarządu IFS. „IFS to jedyny znaczący dostawca w naszej branży, który z zasady pozwala klientom na dokonywanie swobodnych wyborów w zakresie rozwiązań, bez uzależniania ich od dostawcy” – dodał. „Teraz, gdy już widzimy realną siłę IFS, będziemy mieć wysokie oczekiwania na drugą połowę roku. Mam przyjemność zwiększyć nasze prognozy zysku na pozostałą część roku, aby w 2019 r. osiągnąć dochody w wysokości 711 mln dolarów, tj. 6,35 mld koron szwedzkich, co stanowi 21% wzrostu rok do roku”.   

Constance Minc, dyrektor finansowy IFS, dodaje: „My nie tylko osiągamy nasze cele, my je przekraczamy i to we wszystkich regionach i kluczowych segmentach rynku. Na przykład dochody z licencji na oprogramowanie do zarządzania serwisem w terenie (Field Service Management, FSM) wzrosły o 119% w I połowie rok do roku, co znacznie przewyższa średnią wzrostu w branży. Wraz z dalszym wzrostem dochodów ze sprzedaży produktów IFS ugruntowuje swoją pozycję zaufanego, dynamicznego i rentownego przedsiębiorstwa, rzucającego wyzwania status quo i dominującym graczom na rynku. Co więcej, skorygowany zysk EBITDA wzrósł o 69% w I kwartale względem I kwartału 2018 r., a w II kwartale zwiększył się aż o 97% względem II kwartału 2018 r. To pokazuje, że nasz wzrost nie odbywa się kosztem rentowności i w dalszym ciągu będziemy prowadzić zrównoważony, prężny biznes”.

Najważniejsze dane finansowe i operacyjne za I połowę 2019 r.:

•    Przychód netto wyniósł 2,996 mln SEK (322 mln USD), wzrost o 24% względem I połowy 2018 r. W samym II kwartale, przychód netto wyniósł 1,586 mln SEK (168 mln USD)
•    Dochód z licencji zwiększył się o 48% względem I połowy 2018 r.
•    Dochód z rozwiązań chmurowych IFS (z wyłączeniem WorkWave) zwiększył się o 58% względem I połowy 2018 r.
•    Skorygowany zysk EBITDA zwiększył się o 85% względem I połowy 2018 r.

W pierwszej połowie 2019 r. istotnie przybyło nowych klientów, a IFS dokonało największych transakcji w historii firmy. Dane liczbowe stanowią wyraźny dowód na rosnącą rentowność organizacji, która skupia wszystkie swoje siły na zapewnianiu klientom IFS wartości. Dzięki współpracy kadry kierowniczej składającej się z największych talentów w branży ze zmotywowanym i ambitnym personelem, firma nie przestaje rosnąć w siłę. 

IFS zostało ponadto wyróżnione przez branżowych analityków, w tym IDC i Gartner, za system planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) oraz rozwiązania FSM. IFS uzyskała po raz kolejny tytuł Lidera w raporcie 2019 Gartner Magic Quadrant for Field Service Management oraz w raporcie IDC MarketScape for SaaS & and Cloud-Enabled EAM Providers. Takie uznanie ze strony szanowanych ekspertów potwierdza wiodącą pozycję IFS i pozwoli na utrzymanie obecnej dynamiki w drugiej połowie 2019 r. i w dalszej przyszłości.

Perspektywa na III kwartał pozostaje pozytywna, z prognozą na cały rok obrotowy 2019 zakładającą wzrost przychodów do 6,35 mld SEK (711 mln USD).

Uwaga: wartości wzrostu w II kwartale 2019 r. względem II kwartału 2018 r. są wyrażone na podstawie przychodów w koronach szwedzkich.

Więcej informacji na stronie: www.ifsworld.com/corp/company/financial-results/.
 

Anna Machol, PR for IFS in Poland. Phone: +48 512 134 493, anna.machol@ifsworld.com

O firmie IFS

IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw klientom na całym świecie, którzy zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem aktywów oraz zarządzaniem operacjami skupionymi na usługach serwisowych. Specjalistyczna wiedza naszych pracowników i oferowane rozwiązania, w połączeniu z zaangażowaniem w dostarczanie wartości wszystkim naszym klientom, uczyniły IFS uznanym liderem i najbardziej polecanym dostawcą w sektorze. Nasz zespół liczący 3700 pracowników oraz rosnący ekosystem partnerów wspierają ponad 10 000 klientów na całym świecie, rzucając wyzwanie status quo i zapewniając przewagę konkurencyjną. Dowiedz się więcej o tym, jak oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś: IFSworld.com

Obserwuj nas na Twitterze: @IFSPoland

Odwiedź bloga IFS poświęconego technologii, innowacji i kreatywności: http://blog.ifsworld.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*