Gorący czas producentów klimatyzacji

Zbliża się intensywny i pracowity czas dla firm specjalizujących się w zakresie techniki chłodniczej, techniki klimatyzacyjnej oraz wentylacji. Wiele z nich świadczy usługi zarówno firmom jak i szerokiemu gronu klientów indywidualnych, począwszy od doradztwa, doboru indywidualnych rozwiązań, montażu, a na usługach serwisowych i cyklicznych przeglądach kończąc. Zwiększony popyt na urządzenia chłodnicze w sezonie wiosna-lato powoduje zintensyfikowanie prac serwisowych i naprawczych w tym właśnie okresie.

Co zrobić, by nie pogubić się w gąszczu zgłoszeń i optymalnie zaplanować prace?

Z pomocą przychodzi XEMI SERWIS – aplikacja, która usprawni obsługę czynności serwisowych takich jak: zarządzanie zgłoszeniami, dokumentowanie napraw, generowanie protokołów i bieżąca kontrola pracy.

XEMI SERWIS w przypadku omawianej branży to 3 obszary:

  • aplikacja centralna wykorzystywana przez osoby zarządzające serwisantami,
  • aplikacja mobilna wykorzystywana przez pracowników serwisu,
  • portal zgłoszeniowy dla użytkowników urządzeń/klientów.

Aplikacja centralna XEMI SERWIS wspiera zarządzanie personelem serwisowym. Umożliwia ekspresowe przydzielanie zadań serwisantom oraz kontrolę i analizę wykonywanych przez nich prac. Pozwala doprecyzować zadania poprzez możliwość określenia parametrów zgłoszenia (rodzaj, priorytet, stan), listy niezbędnych części i list kontrolnych.

Serwisanci pracujący na smartfonach lub tabletach z zainstalowaną aplikacją mobilną XEMI SERWIS, odnotowują w niej wszystkie czynności zrealizowane podczas wizyty. Mają bezpośredni dostęp do informacji o kliencie,zrealizowanych oraz zaplanowanych wizytach. Będąc na miejscu i skanując kod kreskowy urządzenia, otrzymują dane na temat serwisowanego obiektu i wykorzystanych do naprawy części. Z poziomu aplikacji mają możliwość sprawdzenia dostępności części potrzebnych do przeprowadzenia danej naprawy. W razie potrzeby mogą sięgnąć do wbudowanej bazy wiedzy, w której znajdują się dokumenty techniczne i instrukcje. Aplikacja serwisanta działa w trybie offline, nie wymaga więc stałego dostępu do Internetu, a dane synchronizowane są na żądanie. W ten sposób zapewnia ciągłość pracy w pomieszczeniach, w których nie ma zasięgu.

Trzecią częścią systemu XEMI SERWIS jest portal zgłoszeniowy, do którego logują się stali klienci. To w nim rejestrują swoje zgłoszenia, uzupełniając odpowiedni szablon i oznaczając rodzaj pożądanej usługi serwisowej. Formularz uniemożliwia pominięcie podania wymaganych danych. Niweluje to ewentualne braki informacyjne w zgłoszeniu i pozwala serwisantowi na kompletne przygotowanie się do danej wizyty. Portal zgłoszeniowy umożliwia klientowi monitorowanie zleceń w toku, przeglądanie historii napraw posiadanych urządzeń, kontrolę terminów przeglądów, etc.

XEMI SERWIS zintegrowany z systemem transakcyjnym, pozwala na automatyczne rozliczenie kosztów wewnętrznych w ramach obsługi i realizacji zgłoszeń serwisowych. Uruchomienie XEMI SERWIS to kompleksowy proces obejmujący analizę przedwdrożeniową, konfigurację i wdrożenie systemu oraz szkolenie pracowników. Producenci klimatyzacji korzystają z systemu XEMI SERWIS w ramach usługi SaaS, co redukuje koszty wynikające z inwestycji w infrastrukturę i licencje oraz wpływa na szybsze rozpoczęcie pracy z nowym rozwiązaniem.

https://xemi.pl/oferta/xemi-crm-serwis.html
https://xemi.pl/oferta/xemi-serwis-cmms.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*