Epoka cyfrowych liderów

ANEGIS adaptuje urządzenia IoT do zasobów firm, umożliwiając im pełną kontrolę nad łańcuchem dostaw, automatyczne uzupełnianie zapasów w magazynie, kontrolę temperatury, śledzenie floty, bieżącą ocenę wydajności zasobów.

Dane pozyskiwane przez czujniki IoT, przesyłane do chmury, mogą zostać poddane zaawansowanej analizie. Zastosowanie uczenia maszynowego w konserwacji predykcyjnej pozwala tworzyć wzorce, rozpoznawać i automatycznie reagować na anomalie. Pracownik otrzymuje alerty i podejmuje działania serwisowe, zapobiegając przestojom. Machine learning stosuje się również w prognozowaniu sprzedaży np. do optymalizacji uzupełniania zapasów, planowania obsady w magazynie.

Przemysł 4.0 to też rzeczywistość rozszerzona/mieszana zaadaptowana do potrzeb przedsiębiorstw. Na przykład urządzenie HoloLens, czyli autonomiczny komputer holograficzny, może być wykorzystywane jako projektor do planowania przestrzeni przemysłowej. HoloLens jako lokalizator – pracujemy nad urządzeniem, które będzie pomagać pracownikom magazynów ustalać położenie potrzebnego obiektu i docierać do niego zwizualizowaną przez okulary trasą.

Aktualne technologie dają w zasadzie nieograniczone możliwości usprawniania procesów biznesowych. Innowacje przemysłu 4.0 są uważane przez przedsiębiorców za priorytet rozwoju na najbliższe lata. Nic dziwnego. Są motorem napędowym transformacji i unifikacji wszystkich obszarów działalności, są teraźniejszością i przyszłością nowoczesnych firm.

 


Michał Tekiela,
CEO ANEGIS

System ERP w centrum firmy

Oferowane przez ANEGIS rozwiązanie do planowania zasobów przedsiębiorstwa – Microsoft Dynamics 365 – może być odpowiedzią na potrzeby każdego sektora. Dzięki temu, że tworzą go aplikacje, które potrafią funkcjonować niezależnie, ale też stanowią część większej struktury, system można budować aplikacja po aplikacji -> ewolucja zamiast rewolucji.

Dynamics 365 integrujemy również z innymi rozwiązaniami – CAD/CAM, MES, PLM i in. Stworzenie jednego, spójnego organizmu z połączonych systemów, operujących danymi w czasie rzeczywistym i mobilnie, pozwala na sprawne sterowanie wszystkimi procesami w skali globalnej. Bogactwo modułów umożliwia rozwiązanie problemów zarówno produkcyjnych, jak i zaopatrzeniowych czy księgowych.

Dodajmy do tego platformę Microsoft Azure i jej usługi np. Machine Learning Studio, IoT Hub, a rozwiązania wyposażymy w inteligencję.

Przedsiębiorstwa nowej ery wyróżniają się zautomatyzowanymi i zoptymalizowanymi procesami. Inteligentne fabryki wykorzystują czujniki IoT, analizę predykcyjną czy rzeczywistość rozszerzoną, żeby usprawniać swoje operacje – produkują szybciej, wydajniej i bezpieczniej. To głównie firmy z kapitałem zagranicznym. Polscy przedsiębiorcy chętnie słuchają o tych ‘smart factories’ i coraz częściej zgłaszają gotowość do integracji środowiska swoich pracowników i maszyn z technologiami cyfrowymi.

Jakie rozwiązania są im potrzebne, żeby osiągnąć poziom rozwoju na miarę przemysłu 4.0? Elastyczne, autonomiczne, inteligentne – odpowiadam.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*