Comarch zwycięzcą w Pipeline Innovation Awards 2023

Comarch został ogłoszony zwycięzcą w kategorii Innovation in IoT and Connected Devices oraz zajął drugie miejsce w kategorii Innovation in Assurance w tegorocznej edycji Pipeline Innovation Awards, będąc równocześnie jedyną polską firmą nagrodzoną w tym roku w konkursie.

Corocznie przyznawane nagrody Pipeline Innovation są jednym z najbardziej wiarygodnych uznań dotyczących innowacji technicznych w branży telekomunikacyjnej w ciągu ostatniej dekady. Każdego roku do programu Innovation Awards wpływają setki nominacji w ponad 30 kategoriach dotyczących innowacji technicznych. Uczestnicy przesyłają obszerne informacje ewaluacyjne, aby potwierdzić swoją innowacyjność, która jest obiektywnie oceniana przez niezależne jury w ponad 20 różnych aspektach. Zgłoszenia te są przekazywane panelowi sędziowskiemu składającemu się z członków kadry zarządzającej czołowych dostawców usług i przedsiębiorstw z całego świata, wpływowych analityków branżowych i redaktorów Pipeline. Następnie jurorzy wybierają najbardziej innowacyjnego kandydata w każdej kategorii.

Comarch został wybrany jako jedna z firm, które wyróżniają się niezwykłą innowacyjnością zarówno w branży, jak i samej organizacji. Spółka zakwalifikowała się do finału w pięciu kategoriach, a w jednej z nich – Innovation in IoT & Connected Devices, została ogłoszona zwycięzcą za produkt Comarch OSS Mobile App.

Comarch OSS Mobile App to aplikacja mobilna na systemy iOS i Android zapewniająca wsparcie dla pracowników terenowych. Rozwiązanie to stanowi połączenie gotowych komponentów FSM i OSS, które służą do wspierania działań instalacyjnych, audytowych i konserwacyjnych elementów sieci w terenie. Umożliwia pracownikom terenowym dostęp do dokładnych i aktualnych informacji o kluczowym znaczeniu dla wykonywanych przez nich zadań. Aplikacja zapewnia wsparcie w czasie rzeczywistym, ale wszystkie istotne dane i funkcje dostępne są również w trybie offline i synchronizowane automatycznie po odzyskaniu połączenia. To innowacyjne podejście zapewnia właściwe dane w czasie rzeczywistym, aby efektywnie wykonywać zadania i zmniejszać złożoność zarządzania siecią.

W kolejnej kategorii nagród, Innovation in Assurance, Comarch zajął drugie miejsce prezentując produkt Comarch Meet the Request (MTR).

Comarch MTR to kompleksowe, skalowalne i niezawodne rozwiązanie w modelu SaaS do zarządzania usługami biznesowymi i technologicznymi, cechujące się szeroką gamą wysoko konfigurowalnych modułów wraz z API integracyjnym, umożliwiające monitoring zarówno sieci, jak i infrastruktury, analizę i prognozę danych, korelację zdarzeń sieciowych, automatyzację akcji self-healingowych oraz komunikacji z podmiotami wewnętrznymi i zewnętrznymi.

Pipeline Innovation Awards nieustannie wyróżniają wiodących innowatorów, którzy przekształcają branżę i świat, dzięki najbardziej znaczącym postępom technicznym” — mówi Scott St. John, redaktor naczelny Pipeline. „Cieszymy się, że Comarch został doceniony za swoje innowacje w pięciu kategoriach Pipeline Innovation Awards 2023, podziwiamy postępy oraz wkład w rozwój branży i światowej technologii.

„Jesteśmy niezwykle dumni z otrzymania nagród w dwóch kategoriach tegorocznych Pipeline Innovation Awads. Dużo inwestujemy w rozwijanie naszych produktów, aby były coraz bardziej innowacyjne i cieszymy się, że jest to nieustannie doceniane. Nagrody Pipeline Innovation to dla nas szczególne wyróżnienie i potężna zachęta do tego, aby jeszcze lepiej wspierać operatorów telekomunikacyjnych na całym świecie w transformacji cyfrowej i usprawnianiu ich biznesów.” – mówi Tymoteusz Wrona, Dyrektor Konsultingu Sektora Telekomunikacji w Comarch.

Pipeline to wiodąca na świecie publikacja, która rozpowszechnia bogate treści multimedialne, a także tworzy programy, treści, wydarzenia oraz działania, które pomagają dostawcom usług i przedsiębiorstwom w podejmowaniu świadomych decyzji technologicznych. Pipeline stał się epicentrum przemysłu i innowacji technicznych, jest czytany przez wiodących operatorów telekomunikacyjnych i  oraz czołowe przedsiębiorstwa branżowe w ponad 200 krajach. Pipeline jest również czytany przez globalne organizacje zrzeszające najlepsze światowe uniwersytety, agencje rządowe i instytucje finansowe. Dzięki bogatej zawartości, angażującym programom, globalnej platformie i szerokiej dystrybucji Pipeline łączy czołowych innowatorów technicznych z tymi, którzy wykorzystują zaawansowaną technologię, aby zmienić sposób, w jaki komunikujemy się jako globalne społeczeństwo. 

Więcej informacji: http://www.pipelinepub.com

Więcej informacji na temat Comarch

Firma Comarch została założona w 1993 r. w Krakowie i jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1999 r. Jest jedną z największych firm IT w Europie i realizuje projekty dla czołowych przedsiębiorstw w Polsce i na całym świecie, działających w najważniejszych sektorach gospodarki. Są to między innymi podmioty z branży telekomunikacyjnej, finansów, bankowości i ubezpieczeń, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej, przemysłowej, ochrony zdrowia, a także należące do kategorii małych i średnich firm. Z usług Comarch korzystały dziesiątki tysięcy światowych marek w ponad 100 krajach leżących na sześciu kontynentach. Znalazły się wśród nich między innymi Heathrow Airport, BP, Carrefour, Heineken, Vodafone, T-Mobile, Telefónica, Orange, LG U+, BNP Paribas Fortis, Allianz, Aviva, AXA, Banque Populaire des Alpes, Alior Bank, Credit Suisse, Delta Lloyd Life, DNB oraz ING.

Comarch zajmuje wysokie pozycje w rankingach przygotowywanych przez analityków IT, w tym pracujących dla organizacji Gartner, Truffle 100, TOP 200 „Computerworld”, IDC, Polskiej Akademii Nauk oraz EU Industrial R&D Investment Scoreboard. Każdego roku Comarch inwestuje w innowacyjne projekty środki stanowiące
w przybliżeniu 17 procent przychodów firmy. W roku 2022 wydatki na badania i rozwój wyniosły 399 milionów PLN. Obecnie firma zatrudnia ponad 6700 ekspertów w ponad 90 biurach w ponad 30 krajach, na przykład
w Australii i Japonii, na Bliskim Wschodzie, w Europie i obu Amerykach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*